in Ronde van Kruiningen luanabara Uitersten in eerste weekeinde Deltaweek Erotisch filmfestival geflopt door EK Bayern boos om '25 blessures' Ribéry Journalist is niet bij de tijd op TT Assen PZC Maandag 30 juni 2008 31 foto Willem Mieras iimngen. Ronde van Kruiningen Voorafgaand aan de start van de Ronde van Kruiningen was er een minuut stilte ter nage dachtenis aan Yvonne van Lan- gevelde, het oudste bestuurs lid van de organiserende toer club Rentoc. Zij overleed dit jaar op 87-jarige leeftijd. Ook de twee ereleden van Rentoc, de broers Rinus en Piet van de Parel, werden herdacht. Zij overleden op de leeftijd van 90 en 89 jaar. Hoewel het officieel om de 75e editie van de Ronde van Kruiningen ging, blijkt de wer kelijkheid toch iets anders. Wel iswaar bestaat de koers in deze vorm 75 jaar, maar werd hij een aantal keren niet gehou den. In 1953 - het jaar van de watersnoodramp - en 1954 en in de oorlogjaren tussen 1939 en 1946 was er geen wedstrijd. Toch hield het organisatiecomi té zaterdag vast aan de 75e edi tie, omdat er vóór 1933 ook al op enigerlei wijze een wieler wedstrijd in Kruiningen werd verreden. Behalve Nick Nieuwdorp bij de junioren waren er in de overige categorieën geen Zeeuwse po diumplaatsen. Bij de nieuwelin gen won Jeroen Meijers (Til burg). George van Koeveringe (Kapelle) haalde de zesde plaats. Melanie Woering (Ro zenburg) was de sterkste bij de nieuweling-meisjes. Laura Meurs (Dordrecht) won bij de juniorvrouwen. dit euvel niet wordt aangemerkt als materiaalpech, kreeg Van der Klooster een ronde aan zijn broek en mocht hij niet zijn positie in de koers terug innemen. In eerste in stantie was hij daar woest om, maar even later was hij alweer be daard. „Toch kan ik er nog steeds niet om lachen. Ik weet: regels zijn regels, maar of je die in een koers als deze nou zo strikt moet toepas sen? Ik baal stevig, zeker omdat het liep als een trein. Ik reed na tuurlijk niet voor niks samen met Gerwin de Regt aan kop." Diezelfde De Regt kreeg bijna de ultieme beloning voor het vele werk dat hij verrichte. Want hij was één van renners die de koers openbrak. Hij reeds zelfs nog een de derde valse start veroorzaakt, wordt gediskwalificeerd. Omdat er twintig schepen meevaren, is het een heel gebrul en gekrioel bij de start. We werden over de startlijn geduwd. Jammer." Ook al was het resultaat 'niet den derend', de familie Van der Endt heeft heerlijk gezeild. „Het sfeer tje, hè", zegt Jeanette. ,,'s Avonds met de anderen babbelen over de wedstrijd, samen borrelen in de kuip... Gisteren was er een goeie band, maar je bent ook wel afge peigerd na zo'n dag." Volgend jaar is de familie, als ware professionals gekleed in t-shirts met sponsornaam, 'zonder meer' weer van de partij. Met dezelfde boot, zegt Dennis. „Ja hoor, deze oldtimer gaat nog wel even mee." poos in zijn eentje voorop, maar kreeg later gezelschap van elf man. Er bleven zes koplopers over, on der wie de sterk rijdende Marco Minnaard, vorige week nog actief op het WK mountainbike. De We- meldingenaar, die nog weinig kilo meters op de weg in zijn benen heeft, was wél tevreden. „Natuur lijk heb ik hard op de mountainbi ke getraind, maar toch ben ik aan genaam verrast. Het liep lekker. Het klinkerparkoers hier ligt me, ook al voel ik het nu wel in mijn rug", was zijn commentaar. Minnaard haalde de zesde plaats. Hij was daarmee de beste Zeeuw voor Pieter Israel en Christian Kik. Wouter Lugtenburg (Goedereede) en Danny Vrolijk (Schipluiden) eis ten respectievelijk de vijfde en vier de plaats voor zich op. Michel Jan sen, de derde renner uit Kruinin gen, werd 28e. Nick Nieuwdorp verdedigde met succes zijn zege van vorig jaar bij de junioren. De Yersekenaar kwam na een indrukwekkende so lo alleen over de meet. Na Ever- gem, Tilburg en Yerseke was het" zijn vierde zege van het seizoen. Nieuwdorp was verbaasd over zijn eerste plaats in Kruiningen, omdat hij 'niet zulke goede benen had'. Van de Zeeuwen in de toptien werd Nick van der Lijke (Middel burg) vierde en Mare Blom (Oost-Souburg) vijfde. Nick Evers- dijk en Alex Gresnigt (beiden Ka pelle) werden zevende en tiende. ZIERIKZEE - Het eerste weekend van de Slam Deltaweek is goed ver lopen. Wat het weer betreft was er een groot verschil tussen de eerste en de tweede wedstrijddag. Zater dag liep een aantal boten door de stevige wind schade op. Gisteren waren de omstandigheden ideaal. Alle geplande wedstrijden konden doorgaan. Met een flinke windkracht vijf was het zaterdag aanpoten voor de bemanning van de 125 zeilboten. Verschillende boten liepen schade op. Het schip de Mariana had een aanvaring met een startschip, met als gevolg een gat in de boot. Ande re boten hadden te kampen met gescheurde spinnakers en een schoot in de schroef Drie deelne mers liepen zaterdag tussen twee wedstrijden in vast op de Vonde lingenplaat aan de oostkant van de Zeelandbrug. Een van de schepen liep hiermee schade aan de kiel op, en is door de reddingsbrigade van Schouwen-Duiveland in veilig heid gebracht. De Zeeuwse deelnemers presteer den goed op de Zeelandwedstrij den. In verschillende klassen ein digden deelnemers uit onder ande re Zierikzee, Hulst, Middelburg en Goes op de eerste plaats. De Deltaweek duurt nog tot en met 6 juli en doet onder meer Sint Annaland, Wemeldinge, Yerseke en Colijnsplaat aan. Hij wordt gezien als Feyenoorder. Heeft één grote prijs gewon nen, maar is niet spraakmakend. Vrij vlak in interviews en zijn benadering van mensen. Je hoort nooit iets, dat je denkt: 'Wat zegt hij nu?'" Co Adriaanse in De Telegraaf over Bert van Marwijk. „Natuurlijk, Thomas reed niet goed in Zwitserland. Maar ik kwam daar vorig jaar ook niet vooruit." Oud-wielrenner Michael Boogerd over de beslissing van Rabobank om Thomas Dekker niet mee te nemen naar de Tour de France. In AD Sportwereld Pro. „Een racket kapot gooien is als het hebben van harde seks, het voelt als een orgasme. Sommige rackets willen gewoon graag hard worden aangepakt." De Russische tennisser Dimitri Toersoenov legt uit waar om hij op Wimbledon soms met zijn racket gooit. In AD Sportwereld Pro. „De opkomst van Federer draagt voor een belangrijk deel bij aan de terugval van Hewitt. Voor de jongens van zijn generatie gold dat zij wisten dat de kans kleiner was dat ze nog een Grand Slam-titelgingen winnen." Oud-bondscoach Tjerk Bogstra in Sportweek over de te loorgang van Lleyton Hewitt. „We moeten 1988 niet overdrijven. Prachtig die prijs, maar Oranje vond ik de eerste drie wedstrijden op dit EK veel overtuigender dan in '88." Guus Hiddink in VI. Het internationaal eroti sche filmfestival in Ma drid bleef dit jaar met lege za len zitten dankzij het succes van Spanje op het EK voet bal. Het driedaagse evene ment trok slechts 15.000 men sen, voorgaande jaren wisten ruim 50.000 mensen de weg naar de bioscopen te vinden. De openingsdag van het film festival viel samen met de hal ve finale van Spanje tegen Rusland. „Voetbal is een van de weinige dingen die kan concurreren met seks", stelde festivaldirecteur Juli Simon te leurgesteld vast. De blessure van Franck Ribéry heeft tot grote er gernis geleid bij zijn club Bayern München. De midden velder van Frankrijk liep in de laatste groepswedstrijd op het EK tegen Italië (2-0 ver lies) een enkelblessure op. Vooral de handelwijze van de I medische staf van de Fransen leidde tot kwade gezichten in München. „We hebben ons enorm geërgerd aan die Fran se artsen", aldus een boze ma nager Uli Hoeness zaterdag. „Ze hebben wel 25 verschillen de diagnoses gesteld bij Fran- ck. Wat die Fransen gedaan hebben, is zeer slordig." RUG 135.000 De 78ste Dutch TT trok 135.000 bezoekers naar het circuit in Assen. Zaterdag omzoomden 95.000 kijkers het Asser asfaltlint van 4,555 kilometer. Op donderdag, de eerste trainingsdag, kwamen er 10.000 be zoekers en vrijdag 30.000. Daarmee zit het grootste eendaagse motorspektakel van Nederland weer op het niveau van 2005. In de jaren daarna daalde de publieke belangstelling enigszins. Het is overigens al van 1991 geleden dat een Nederlander de ze ge in Assen pakte. Indertijd was zijspancoureur Egbert Steuer j met zijn toenmalige Britse bakkenist Peter Brown de sterkste. I Hans Spaan won voor het laatst als individuele Nederlandse deelnemer. Hij was in 1989 de beste in de 125 cc klasse. Waar de meeste Grand Prix' op zondag wor den gehouden, is de laatste za terdag van juni traditiege trouw de dag waarop in As sen de TT wordt gehouden. Niet iedereen is van die tradi tie op de hoogte. Internatio naal perschef Gemma Munoz van Dorna werd zaterdagmid dag geconfronteerd met een geïrriteerde Australische ver slaggever. De man verkeerde in de veronderstelling dat de Grand Prix zondag zou wor den verreden en arriveerde in Assen, toen de 125CC en 250CC al gefinisht waren. Franck Ribéry

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33