port Emmy Bouthoorn is baas in eigen huis Welkom in de wereld van Athlon Car Lease. Ellen Briquet pakt twee prijzen op de Zeeuwse Dag van het Paard Wagenaar fietst naar Lokerse/Bolsterlee kampioenschap ATB verliezen finale Podiumplaatsen voor Zeeuwse zwemmers Meike van Gastel grossiert in goud Phelps laat de 400 vrij in Peking schieten Mariska Bun grijpt vijf keer goud bij ZK Athlon Amazone pakt in selectiewedstrijd voor ZK de overwinning. 28 Maandag 30 juni 2008 PZC ZOETERMEER - Jacco Wagenaar uit Yerseke heeft het Benelux kam pioenschap mountainbike in Zoe- termeer bij de beloften op zijn naam geschreven. De mountainbiker startte redelijk, om daarna aan een gestage op mars te beginnen. Wagenaar was verheugd. „Dit was echt een grote verrassing. Ik had nooit gedacht hier te winnen." Wagenaar richt zich nu op het NK in Oss. SCHEERWOLDE - Zwemster Priscilla Meerman heeft op het NK open water in Scheerwolde goud gewon nen op de 2500 meter vrije slag bij de meisjes junioren 2 en 3. Nikita van den Ouden was de beste op de 250 meter vrije slag bij de meis jes minioren 1,2 en 3. Charles Po- tin werd derde op de 2500 meter vrije slag bij de mannen. Alex Eversdijk van De Bruinvis won zil ver op de 3000 meter schoolslag. AMELAND - Beachvolleyballer Tim- ko Lokerse uit Dishoek en zijn partner Bart Bolsterlee zijn er niet in geslaagd het eredivisietoernooi in Ameland op hun naam te schrij ven. Het beachvolleybalduo kwam in de finale op het winderige Ame land met 18-21, 21-16 en 7-15 net te kort tegen Martijn Daalmeijer en Tim Oude Elferink, die hun twee de toernooizege op rij boekten. ZIERIKZEE - Delta Sport-atlete Mei ke van Gastel veroverde bij het ZK atletiek in Terneuzen vijf Zeeuwse titels bij de meisjes D. De kruimels waren voor Aileen Blommaert (Delta Sport) op discus en Simone Luijten (Achilles) op speer. Edwin van Bemden en Tom van de Berg (Delta Sport) haalden bij de jon gens D elk drie titels binnen. Tim van de Broeke werd kampioen op de 1000 meter. OMAHA - Zwemmer Michael Phelps laat bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden voor de Olympische Spelen de 400 meter vrij lopen. Het nummer valt gelijk met de 400 meter wisselslag en hij wil zich hierop concentreren. Phelps start nu in Omaha op acht in plaats van negen nummers. Hij wil in Peking het recordaantal van acht gouden medailles winnen. Mark Spitz haalde er in '72 zeven. TERNEUZEN - Bij de Zeeuwse atle- tiekkampioenschappen in Terneu zen pakte Mariska Bun van RK- HAV bij de meisjes C vijf titels. De overblijvende titels waren voor Na talie van der Wielen (RKHAV) op discus en Sanne van Mourik (Del ta Sport) op de 600 meter. Joeri van der Hooft (Wielingen) vero verde bij de jongens C de Zeeuwse titel op de 100 m, kogelstoten en hoogspringen. Het zuidwesten van Nederland is een kleine wereld. Van het strand bij Katwijk tot en met de grensover gang bij Terneuzen om precies te zijn. Als ondernemer in Zuidwest- Nederland wilt u zich liever niet bezighouden met de daarbij beho rende mobiliteitsproblemen, maar wilt u zich concentreren op uw eigen bedrijfsactiviteiten. Athlon Car Lease regio Zuidwest neemt u deze zorg dan ook graag uit handen met innovatieve en duur zame mobiliteitsoplossingen. Met mensen die uw taal spreken en als geen ander weten wat er in Zuidwest-Nederland speelt. We geloven dat we u beter en persoon lijker van dienst kunnen zijn als we bij u in de buurt zitten. Maar uiteindelijk heeft u er ook voordeel bi] dat Athlon Car Lease een (inter)- Athlon Car Lease. The better solution. nationaal opererende organisatie is. Onze kennis en ervaring delen we graag met u door zaken te doen als regionale ondernemers onder elkaar en samen grensverleggende oplossingen te vinden. Dat maakt zakendoen met Athlon Car Lease regio Zuidwest: een wereldidee. www.athloncarlease.nl/ regiozuidwest C A. R LEASE Evelien de Kesel met Voulez Vous in actie tijdens de dressuur in de klasse Z1 op het concours hippique in Zaamslag. foto Wim Kooyman door Lucien Roelandt ZAAMSLAG - Het niveau was hoog en de basis breed. Dat werd zater dag duidelijk tijdens de derde selec tiewedstrijd voor het Zeeuws dres- suurkampioenschap in Zaamslag. De combinaties gaven elkaar geen duimbreed toe. In de klasse Z2 ging de zege naar Emmy Bouthoorn met Parlando. Evelien de Kesel toonde zich met Voulez-Vous de beste in Zi. Mascha Boone zegevierde met Ter- sina in M2. Jescica Nijpjes maakte met Hexagon's Whatever haar fa- vorietenrol waar met de overwin ning in Mi. Het oranje erelint in de klasse L2 werd een prooi voor Sharona van Renterghem met Pa trick. Bianca Kors stuurde Robin in Li naar de hoogste eer. Inger van Boven stuurde Zigbey Black naar een nipte zege in B. Emmy Bouthoorn was met Parlan do op het familiebedrijf baas in ei gen huis. Zij behaalde 212 punten en het ticket voor deelname aan de provinciale titelstrijd. Bout hoorn bleef daarmee Chantal Nijp jes met de krachtpatser U've Got It drie puntjes voor. In de klasse Zi lijkt Evelien de Ke sel met Voulez-Vous net op tijd de vorm te hebben gevonden. De amazone uit Watervliet reed de merrie naar een totaal van 225 pun ten en bleef daarmee Chantal Nijp jes, die met Hexagon's Variety de eerste twee selectiewedstrijden op haar naam schreef, verrassend een punt voor. Evelien de Kesel: „Voulez-Vous is een paard met een enorme veel po tentie. Ze beschikt over goede goe de basisgangen, veel souplesse en een geweldige inzet. Alleen tussen de oortjes zit het bij haar nog niet helemaal moet. In een proef kan ze plotseling blokkeren. Veel men sen denken dat het een moeilijk en stout paard is, maar dat is be slist niet zo. Het lijkt of ze last heeft van bepaalde geluiden. Ik heb haar nu een paar keer uitge bracht met oorkapjes op en dat lijkt de oplossing." Wilma Salm, die voor deelname aan het kampioenschap met Victo ria in Zaamslag nog aan de bak moest, eindigde als derde. De jeugdinternational uit Yerseke stuurde de merrie naar een totaal van 222 punten en schaarde zich hiermee bij de favorieten voor de titel. Mascha Boone plaatste zich op de valreep nog voor deelname aan het kampioenschap. De amazone uit Geersdijk stuurde de met veel afdruk door de baan gaande Tersi- na met 197 punten in M2 naar een nipte overwinning. De Bevelandse combinatie bleef Dylan de Ridder van de ruiterclub Hulst met Port land een punt voor. Tijdens de laatste selectiewed- strijd dressuur voor het ZK laten de toppers zich zien. Emmy Bout hoorn en Evelien de Kesel win nen in de Z2 en Z1. Athlon Car Lease Nederland B.V. regio Zuidwest, K.P. van der Mandelelaan 38c, 3062 MB Rotterdam, T 010 242 51 51 door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Ellen Briquet uit Vogelwaarde was zaterdag in Vrouwenpolder tijdens de Zeeuw se Dag van het Paard succesvol bij het springen. Ze werd bij de paar den eerste en derde in klasse M. Met Prinses Shanti en Rocket Po wer had Briquet in de barrage van de klasse M twee ijzers in het vuur. In de beslissende ronde stuurde zij de merrie Prinses Shan ti in een bloedstollende rit in 33.50 seconden foutloos naar de zege. Briquet bleef Wilma Stouten met Stouten's Ursula ruim vier tellen voor. Bovendien haalde de amazo ne uit Serooskerke met de merrie een paal naar het gras. Ook Briquet kreeg in de barrage met haar tweede troef Rocket Po wer vier strafpunten aan de broek. De tijd van 41.92 seconden was goed voor de derde stek. Jil Buijze zette in de barrage met Wiana in de klasse L met 39.76 se conden een snelle tijd op de klok. De merrie trok in de haast een balk naar beneden. Danique Ton uit Vrouwenpolder bewees vervol gens met Ophiet dat het sneller kon. Zij reed in 35.50 als een speer over het parkoers, maar de zwarte merrie trok ook een balk naar be neden. Chris Boone koos met Ul- travox voor een rit op safe. Zijn tijd van 41.92 seconden was welis waar de langzaamste, maar hij hield wel het strafblad blank. Met een foutloze barragerit en 44 stijl- punten won Marika Lukasse met Olympia in de klasse B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30