Keer op keer kippenvel Bruid De krant 5 weken voor 15 euro! PZC tos WIM HOFMAN 2 Maandag 30 juni 2008 PZC Op de meest uiteenlopende en soms bizarre plekken kun je een bruid tegenkomen. De bruid is dikwijls in het wit en je ziet haar al van verre. Er zijn altijd een paar andere mensen bij: de bruidegom, die meestal donkerder gekleed is en dan is er nog de fotograaf; met een aantal toestel len, want hij wil geen risico lopen. Het ligt niet alleen aan de witte of champagnekleurige kleding dat je de bruid goed ziet. Het komt ook door de omgeving, waarin je zoiets niet verwacht. Wie de plek uitkiest, weet ik niet. Waarschijnlijk wordt de locatie door de fotograaf in over leg met het bruidspaar gekozen. Veel kastelen heb je hier in Zeeland niet, een kerk kan niet meer en een gemeentehuis als achtergrond is ook uit. Men zoekt het tegenwoordig dikwijls meer in het landschap. Zo zie je de bruidsparen hier op het strand, waar de witte pumps van de bruid diep wegzakken in het zand en de wind flink met de sluier en het bruidsboeket kan spelen. Laatst zag ik een fotograaf die de bruid, in een schitterend witte romantische jurk voor de oude oorlogsbunker van het Nollestrand zette. De symboliek ontging me. Misschien vond de fotograaf de ver weerde en gehavende muur, die zoveel heeft doorstaan, artis tiek door het contrast met de chique jurk. Soms zoekt men het meer landinwaarts. Ooit zag ik zon groepje bezig bij een dijkje met bomen. De fotografe wilde het paar voor een noest knotwilgje opstellen, maar daarvoor moest men wel eerst het prikkeldraad over. De fotografe ging als eerste over de draad. Toen pakte de bruidegom, lachend en enthousiast zijn niet al te zware bruid op en wat je half verwachtte, maar niet hoopte, gebeurde: de prinsessenjurk bleef aan zo'n effectief pinnetje haken. En in de jurk kwam een flinke en verschrikkelijke scheur. Tja, zo'n trouwjurk heb je zo verbruid. De fotografe wilde het paar voor een noest knotwilgje opstellen COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni f Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal D ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Stevie Ann. Het festival Concert at Sea bood dit jaar maar liefst dertien optredens. Er zat geen zwak moment tussen. Wel volop memorabele. door Rolf Bosboom foto's Ronald den Dekker Het is inmiddels een be kend beeld: de uitlo pers van de Brouwers- dam volgepakt met fes tivalgangers. Maar ook de vaste be zoeker van Concert at Sea krijgt bijna onvermijde lijk kippenvel als de wave door de massa trekt of als 55.000 mensen collectief reage ren op wat er op het podium ge beurt. De plek lijkt ontworpen voor megaconcer ten en als de he mel en de zee zo prachtig zijn als zaterdag, dan is het plaatje com pleet. „Dit went nooit", zei Paskal Jakobsen (Blof) dan ook terwijl hij de massa over zag. Concert at Sea is, eerst en vooral, een feest, een dagje uit, voor be zoeker én artiest. De bands zijn steevast oprecht onder de indruk van de plek en de sfeer ('goddelij ke dam', zei zanger Joost Marsman van IOS bijvoorbeeld) en spelen in die entourage bijna als vanzelf op hun best, zeker als ze merken dat ze verzekerd zijn van uitstekend ge luid. De programmering van Concert at Sea is, welbeschouwd, weinig avontuurlijk. Alles blijft keurig bin nen de lijnen, maar tegelijkertijd is dat ook de kracht van het festival. Er wordt kwaliteitspop geboden waar niemand zich aan kan storen en die desnoods ook, luierend op de dijk, als achtergrondmuziek kan worden genoten. Die opzet trekt een breed publiek. Er zat vrijdag - een geslaagde uit breiding van het programma - en zaterdag muzikaal gezien eigenlijk geen zwak moment in het festival. IOS, met zanger Joost Marsman en gitarist Sander Rozeboom Alleen het optreden van The Sce ne maakte aanvankelijk een wat plichtmatige indruk. Dat werd in de slotfase ruimschoots goedge maakt met Iedereen is van de wereld (mét Paskal Jakobsen). Er waren veel meer memorabele momenten: de vrijdagse Blof-mas- kerade Los Vapapenos die allerlei covers in vooral reggaestijl speelde, de Vlaamse popheid Milow die zijn Nederlandse vriendenkring fors uitbreidde, Stevie Ann die de verstilde Queen-ballad One year of love zong. En uiteraard - het is een handelsmerk van het festival ge worden - de gastoptredens: Sarah Bettens (vroeger van K's Choice) die Milow even bijstond en met gastheer Blof Dansen aan zee, Another year en Not an addict uit voerde, Stevie Ann die eveneens bij Blaf op het podium verscheen en VanVelzen die bij Krezip achter de vleugel opdook in All my life en later het publiek opzweepte met Fleetwood Macs Go your own way. Als finale de Coun ting Crows! Welis waar kon de band lang niet alle bezoe kers boeien, maar menigeen zal zich gelukkig prijzen er bij te zijn geweest. Zanger Adam Du- ritz reeg - sprin gend, knielend, lig gend, balancerend - de parels aaneen en gaf alles, waaronder een ijzersterke uit voering van Round here. De toegift, en sluit stuk van het festi val, gebeurde sa men met Blof, waarbij ze niet van ophouden leken te willen weten. Pas ruim na middernacht en vijf lange nummers (waaronder Sulli van Streetlater, klonk dan toch het verwachte slotakkoord van Ho liday in Spain.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2