Machtige Stoner wint TT Assen Dolle vreugde na een schamel punt Valentino Rossi door vroege val grote verliezer in MotoGP. Laatste race in 250cc-klasse Huntelaar en Ajax komen er niet uit Meerkampster Keizer toont vormbehoud Windsurfer Bouman grijpt laatste kans Vincent Ramondt zesde op EK bridge Aandewiel als assistent naar NAC TT ontvangt 135.000 bezoekers PZC Maandag 30 juni 2008 27 Valentino Rossi probeert zijn motor rechtop te krijgen nadat hij in een van de eerste bochten onderuit is gegaan. foto Peter Dejong/AP ASSEN - Casey Stoner duldde zater dag in Assen geen tegenstand. De Australische motorcoureur van Du- cati won met overmacht de Dutch TT in de koningsklasse MotoGP. Het was zijn tweede GP-zege bin nen zes dagen. Vorige week zondag won Stoner ook de Grote Prijs van Groot-Brit- tannië. Dani Pedrosa finishte als tweede en mocht zich ook een klein beetje winnaar voelen. De Spaanse rijder van Honda nam de leiding in het wereldkampioen schap over van Valentino Rossi. De Italiaan was in Assen de grote ASSEN - Het was twaalf jaar terug bladeren in de uitslagen van de motorsport. De laatste Nederland se wegracer die punten scoorde in het WK 125CC was Loek Bodelier in 1996. Zaterdag was er eindelijk een opvolger. Hugo van den Berg pakte met zijn vijftiende plaats bij de TT van Assen precies één punt. Het schamele puntje zal zelden zo veel blijdschap hebben teweegge bracht bij een motorcoureur. Van den Berg huilde na afloop van blijdschap. „Super", was het enige dat hij kon uitbrengen. Later, toen hij wat bij zinnen was, kon de 18-jarige coureur uit Hulshorst zijn verhaal zonder snikken doen. „Ik heb hier zo lang en zo hard voor gewerkt. Het is al drie jaar verliezer. Hij gleed al in de eerste ronde onderuit op zijn Yamaha en moest de race vervolgen in laatste positie. De elfde plaats was uitein delijk het hoogst haalbare voor de zevenvoudige wereldkampioen. De race was na die rare vroege mis ser van Rossi voorbij. Jammer voor de 80.000 toeschouwers langs het Drentse circuit, die ver lekkerd hadden uitgekeken naar een titanengevecht tussen Stoner en Rossi. Het duel duurde welgeteld 20 se conden. In de Strubben schoof Rossi onderuit en nam de Frans man Randy de Puniet (Honda) mee in zijn val. De Italiaan pakte zijn machine op en kreeg de mo tor weer aan de praat. Hij zette vanaf de laatste plaats de achtervol- mijn streven een punt te pakken en dat het nu uitgerekend tijdens de TT lukt, is helemaal geweldig." Van den Berg kreeg dit seizoen op voorspraak van TT-voorzitter Jos Vaessen een startbewijs. Eigenlijk had hij er wegens het uitblijven van resultaten geen recht meer op. Het Nederlandse De Graaf Grand Prix Team ontfermde zich afgelo pen winter over de jonge coureur, die in 2007 wegkwijnde bij een Spaans team. „Daar trapten ze me na een slechte race in de goot. Bij De Graaf is de sfeer heel anders. Hier beuren ze me op. Ik voelde de druk om te presteren elke race toenemen, maar het team heeft me nooit laten zakken. Ik ben ze heel dankbaar." ging in en wist nog op te klimmen naar de elfde plek. Toch nog vijf puntjes voor het WK. Stoner stond de koppositie na de strubbelingen in de Strubben niet meer af Pedrosa hield eenvoudig stand op de tweede plaats. De Amerikaan Nicky Hayden had de hele race de derde positie stevig in handen. In de slotronde bleek de tank van de Honda leeg en pruttel de de motor naar het einde. Hay- dens landgenoot Colin Edwards (Yamaha) kwam vlak voor de meet voorbij en werd derde. De Australiër Casey Stoner wint het hoofdnummer van de TT in Assen, de MotoGP. Stoner leidt van start tot finish. Favoriet Va lentino Rossi komt ten val. Van den Berg had een race nodig waarin alles klopte en die kreeg hij zaterdag. „Toen de wedstrijd van wege de regen werd afgebroken, lag ik achttiende en dat was al goed. Vanaf die plek moest ik hers tarten. In de laatste Geert Timmer- bocht lag ik zestiende. Toen heb ik het gas vol open gezet en haalde ik de Zwitser Dominique Aegerter in. Het gaf een onbeschrijflijk ge voel." De overige Nederlanders in de 125CC verging het een stuk minder. Wildcardrijder Joey Litjens duikel de al in de eerste bocht van zijn motorfiets en viel uit. Michael van der Mark, Jasper Iwema, Ernst Dubbink en lerry van de Bunt ein digden in de achterhoede. Gabor Talmacsi schreef zaterdag de race in de i25cc-klasse op zijn naam. De 27-jarige Hongaar druk te na een enerverende race over vijf ronden als eerste zijn wiel over de finish. De Spanjaard Joan Olive (Derbi) werd tweede voor de Italiaan Simone Corsi (Aprilia). De hoofdrace in de 125CC werd na tien ronden afgebroken wegens re genval. De wedstrijdleiding nam die beslissing na een uitglijder van de Brit Bradley Smith, die ruim aan kop lag. Na een korte pauze volgde een herstart voor een korte wedstrijd. Smith vertrok in die sprintrace vanaf de eerste positie, maar Olive haalde hem al gauw in. In een van de laatste bochten wurmde Talmacsi zijn motor nog langs hem. ASSEN - Het nieuws over het ver dwijnen van de 2socc-klasse in het wereldkampioenschap wegrace sloeg bepaald niet in als een bom bij de TT van Assen. De kwartliter- machine is op sterven na dood. Fa brikanten produceren al enkele ja ren geen motoren meer met deze cilinderinhoud. De internationale motorsportfede ratie FIM maakte in Assen bekend dat vanaf 2011 een nieuwe 6oocc- klasse de 250CC vervangt. De klasse van de kwartliters maakte vanaf 1952 deel uit van het WK. De laatste race werd gewonnen door de Spanjaard Bautista op een Aprilia. Hij bleef de Zwitser Luthi en de Italiaan Simoncelli voor. AMSTERDAM - Ajax is er niet in ge slaagd het contract van Klaas-Jan Huntelaar open te breken. De ge sprekken zijn gestaakt. Huntelaar staat tot 2010 onder con tract, maar Ajax wilde de trefzeke re spits langer binden. Vermoede lijk gaat het meningsverschil over de hoogte van de gelimiteerde transfersom die Ajax aan de con tractverlenging wil verbinden. Ajax zou een bedrag tussen de 20 en 25 miljoen euro willen laten vastleggen. Morgen opent de trans fermarkt en wellicht besluit Hun telaar Ajax te verlaten. HENGELO - Meerkampster Jolanda Keizer is zeker van deelname aan de Olympische Spelen. Ze toonde tijdens de Europa Cup in Hengelo met een puntentotaal van 6105, haar tweede prestatie ooit, het ver eiste vormbehoud. Daarvoor had 5800 al volstaan. In het eindklasse ment eindigde Keizer als derde. De Oekraïense zevenkampster An na Melnitsjenko won. KIEL - Casper Bouman heeft aan de Kieler Zeilweek in de RSX-klas- se een bronzen medaille overge houden. De Haagse windsurfer, za terdag al zeker van zijn olympisch vaarbewijs, eindigde op de slotdag in de medalrace als derde. Bou man moest bij de beste zes eindi gen om een ticket voor Peking te bemachtigen. De wedstrijd in Kiel was zijn laatste kans. PAU - De Nederlandse bridgers zijn zaterdag als zesde geëindigd bij het Europees kampioenschap voor open teams in het Franse Pau. Met deze klassering plaatste de ploeg, met Vincent Ramondt uit Schoondijke in de gelederen, zich voor het WK in september in het Braziliaanse Sao Paulo. De titel ging naar Noorwegen, voor Rus land en Duitsland. HAARLEM - Gert Aandewiel ver trekt bij HFC Haarlem. De 38-jari- ge Katwijker gaat voor twee jaar aan de slag als assistent-coach bij NAC, waar Robert Maaskant hoofdtrainer is geworden. Aande wiel was afgelopen drie maanden technisch manager bij Haarlem en kon dat de komende twee jaar blij ven. Daarvoor was hij enkele maanden hoofdtrainer van Sparta. ASSEN - De TT van Assen heeft in drie dagen 135.000 bezoekers ge had. Dat meldde de organisatie. Zaterdag kwamen 95.000 motor- sportfans af op de races op het Drentse circuit. De twee dagen er voor, bij de kwalificaties en de trai ningen, passeerden 40.000 men sen de kassa. In totaal waren er 10.000 bezoekers meer dan in 2007.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29