nietsontziende alleskunner Eversdijk en Hoogerland beiden 28e Roelandts verrast in België Niki Terpstra Vos dicht bij olympische vorm boos op Boom 1 r TCN Partout sterft in harnas Favoriete voor goud in Peking rijdt naar nationale titel. Rabo bank PZC Maandag 30 juni 2008 25 OOTMARSUM - Niki Terpstra was boos. „Heel boos. Ik ben nóg boos", zei de Milram-renner enke le uren na de finish van het NK wegwielrennen. Boos op wie? „Op Lars Boom na tuurlijk. Hij heeft me belazerd. Toen Koos Moerenhout weg was, zei hij dat hij niet meer kon. Als hij had gezegd: ik mag niet rijden, had ik hem begrepen. Maar zeg me niet dat je kapot zit. Dat is to neelspelen. Ik vind het niet eens professioneel." Terpstra baalde ook dat het brons net aan zijn neus voorbijgegaan was. Gezien zijn aanvalslust had hij die plak verdiend. De Noord-Hollander vond niet dat hij onnodig met zijn krachten had gesmeten. „Met twintig Rabo- bank-renners in koers kun je on mogelijk twintig demarrages af wachten. Dan moet je gokken dat een ervan de slag is. Ik kwam zo nog een heel eind trouwens." door Harm Vonk OOTMARSUM - Ze wilde graag solo eindigen, dus deed Marianne Vos dat. Op 28 juli vertrekt ze, via een tussenstop in Zuid-Korea, naar Pe king. Het NK in Ootmarsum paste precies in de route die daarheen loopt. „De vorm is goed, maar moet op weg naar de Spelen nog een paar procentjes beter", zei de 21-jarige DSB-renster, die in de slotronde wegreed bij haar mede- vluchtsters Mirjam Melchers (zil ver) en Regina Bruins (brons). Het was niet in de DSB-ploeg op gekomen om niet op de nationale titelstrijd te verschijnen. „Sterker nog: om het NK hadden we een cirkeltje gezet", aldus ploegleider Thijs Rondhuis. „DSB is de groot ste vrouwenploeg van Nederland en een NK gaat niet alleen om het individu Marianne. Adel ver plicht", vond de ploegleider. Vos buitte haar vrije rol excellent uit: ze demarreerde in de eerste ronde, kreeg Melchers en Bruins mee om die twee in de slotronde weer ach ter te laten. „Het is gaaf om met een solo te eindigen", lachte Vos. Reden tot iets anders dan lachen heeft de renster uit Babyloniën- broek ook niet: op weg naar drie maal olympisch goud staat haar schijnbaar niets in de weg. Vos rijgt de ene naar de andere zege aan elkaar en wint nu zelfs ook tijdritten op internationaal niveau. „De vorm moet inderdaad nog iets je beter", vindt ook Rondhuis. „Daarom vertrekken we maandag naar Mallorca voor een week. Daar na rijdt ze misschien nog een wed- W* Marianne Vos wordt Nederlands kampioen bij de vrouwen. De Bra bantse rijdt in de laatste ronde haar medevluchters Melchers en Bruins op achterstand. Marianne Vos strijd, maar rust ze sowieso een week om vervolgens nog een keer naar Mallorca te gaan. De basis ligt er; nu hebben we drie weken om de vorm aan te scherpen, want we weten beiden dat Marianne nog niet op haar top zit." Ronan van Zandbeek won de wed strijd bij de beloften. Leander Pronk sprintte op enige achter stand naar de tweede plaats. GOES - Slechts twee Zeeuwse wiel renners haalden op het NK wiel rennen de eindstreep. Zaterdag finishte Anne Eversdijk uit Kapelle als 28e in de vrouwen wedstrijd. Winnares Marianne Vos had meer dan tien minuten voorsprong op de Bevelandse. In de wedstrijd van de beloften die daaraan vooraf ging, werden Niek Rentmeester uit Goes en Ja cob Wijnstra uit Heinkenszand niet geklasseerd. Gisteren werd Johnny Hoogerland uit Yerseke 28e in de wedstrijd voor elite-renners met en zonder contract. Hij had een achterstand van 31 seconden op winnaar Lars Boom. Hans Dekkers uit IJzendij- ke haalde de eindstreep niet. RIJSWIJK - Jürgen Roelandts heeft in Knokke-Heist tijdens het Bel gisch kampioenschap wielrennen voor een verrassing gezorgd door de titel te veroveren. De coureur van Silence-Lotto (23) - wiens palmares nog vrij leeg is - bleef in een door een valpartij ont sierde massasprint Sven Vanthou- renhout en Niko Eeckhout voor. Tom Boonen werd vijfde. In Spanje kroonde Alejandro Val- verde zich tot nationaal kampioen. De kopman van Caisse d'Epargne klopte Oscar Sevilla in een sprint a deux. Oscar Pereiro werd derde. In Duitsland prolongeerde Fabian Wegmann de titel. Hij had bij de nationale titelstrijd vier tellen voor sprong op Erik Zabel. In Zwitser land pakte ex-Rabobank-coureur Markus Zberg de hoofdprijs. In Italië ging de titel naar de 37-ja- rige Filippo Simeoni, die de sterk ste bleek in Bergamo. Nicolas Vogondy greep in Se- mur-en-Auxois, zes jaar na zijn eer ste Franse titel, weer de overwin ning bij het Frans kampioenschap. In Luxemburg werd CSC-renner Frank Schleck gehuldigd als natio naal kampioen. Ook in Denemarken had CSC suc ces; daar kreeg Niki Sörensen de bloemen. HEEREWAARDEN - De Trakehner hengst TCN Partout is tijdens 'de dienst' overleden. Het paard, waar mee Anky van Grunsven in het verleden succesvol was in de dres- suursport, kreeg zaterdag tijdens het dekken een hartstilstand. Partout gaf zijn goede genen aan menig rijdier door. Hij was onder meer de vader van Exquis Nadine. Deze merrie maakt met Hans Peter Minderhoud uit Westkapelle deel uit van de Nederlandse olym pische équipe, die in augustus in Hongkong op jacht gaat naar het goud. Lars Boom is Nederlands, Europees en wereldkampioen veldrijden bij de beloften, Nederlands en wereldkampioen veldrijden bij de elite, Nederlands en wereldkampioen tijdrijden bij de beloften, en nu ook Nederlands kampioen op de weg bij de eliterenners. foto Eric Brinkhorst/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27