r Een beklemmend en mooi slotconcert Dans luidt kunstproject in Manifestatie bij forten in Staats-Spaanse linies geopend door Peijs. PZC Maandag 30 juni 2008 1 7 door Anita Tournois AXEL - Te voet of met de fiets kwam zaterdag een flink aantal mensen naar de historische locatie van de Staats-Spaanse linies, waar het kunstproject Dijken van Wij ven geopend werd. Er waaide een warme wind over de forten Sint-Livinus en Sint-Jacob, waar initiatiefneemster Jorien Brug- mans vol trots sprak over hun tweede kind. Boreling van zeven tien moeders en Grenzen ge noemd. Ze bedankte Staatsbosbe heer met de fraaie wieg die hun kind te leen kreeg. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs - door kunstenares Betsy de Jonge ook een dijk van een wijf genoemd - zei in haar openingstoe spraak dat de provincie steeds be reid is over grenzen heen te kijken en roemde het initiatief dat artis tiek grenzen overschrijdt. Na het plaatsen van de eigen grens paal N-294 werden sportieve gren zen beslecht met een ludieke touwtrekpartij. Als aanvoerders mochten de burgemeesters van Terneuzen en Moerbeke Waas de strijd met elkaar aangaan. Vlaande ren won. Op het grastapijt werd strijd gele verd door een twintigtal danseres sen in De Spaanse furie, een cho reografie van Petrella Lion waarin emoties als trots, verdriet en ver langen naar vrede werden ver tolkt. West-Zuid-West zorgde voor de muzikale noot met West-Euro- pese folkmuziek. Grenzen 2008 duurt tot en met 27 juli. Het Internationaal Muziek feest 2008 in Middelburg werd zaterdagavond afge sloten met een concert met wer ken van Franse componisten. Het slotrecital was tevens een afscheid van artistiek leider Daniel Raiskin, die tien jaar borg stond voor een frisse, soms gewaagde programme ring. De musici die meewerken aan dit festival studeren de geprogram meerde werken binnen een week in en vormen ad hoe ensembles. Het samenspel vergt grote inspan ningen en extra alertheid. Het slotconcert was van hoge kwa liteit, gebracht door ervaren musi ci met grote technische vaardig heid, zichtbaar musiceerplezier en een goed stijlgevoel. Wolfgang Schroder (viool) en Lisa Smirnova (piano) beten de spits af met de Derde Sonate in g van De bussy. Een van zijn laatste werken. Het dolce espressivo in deel 1 kwam niet echt over, maar dat lag aan de aparte akoestiek van de zaal. De muziek klinkt hier erg di rect. De vioolpartij, die gepassioneerd mag klinken, was iets aan de forse, zelfs scherpe kant, de pianobegelei ding klonk verfijnd. Het monothe- matische karakter van de finale kwam mooi over. Verrassend werd het Pianokwartet in c op. is van Fauré vertolkt. Aria- ne Haering, Benjamin Schmid, Mi chael Zemstsov en Ramon Jaffé speelden dit werk vol potentie met liefde voor de stijl en wisten met een afwisseling van hard en zacht de spanningboog aan te hou den. Het moderato van deel 1 was aan de snelle kant en de tussenkleur van de altviool kwam in dit deel, vanwege de akoestiek niet volledig tot zijn recht. Het Scherzo met MUZIEKFEEST MIDDELBURG Slotconcert met werken van Fauré, De bussy en Messiaen. Gehoord: za 28/6, Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. door Jeanette Vergouwen een gevarieerd ritme en vele pizzi cato's, klonk pittig en fris. Het met sourdine gespeelde trio kwam ly risch over met een opvallend mooie pianobegeleiding. De vertol king van het Adagio was gepassio neerd en expressief en in de finale leken de partijen elkaar te achter volgen. Samen met Lars Wouters van den Oudenweijer (klarinet) speelden dezelfde musici, zonder de altvio list, Quatuor pour Ia fin du temps dat Messiaen als krijgsgevangene in Duitsland schreef Het werk met acht delen is gebaseerd op een citaat uit de Apocalyps van Johan nes. Niet alle delen worden door vier musici vertolkt. L'Abime des Oi- seaux is een klarinetsolo. Wat een vertolking, zo doorvoeld en be klemmend. Je hoorde sommige to nen ontstaan en de muziek ging tot het bot. Ook de cellist raakte de juiste emotiesnaar in de Louan- ge- Sterk was het spel van de pianiste in Danse de la fureur en in het deel dat het einde van de tijd aan gekondigd, werd de spanning voel baar opgevoerd. Het slotdeel is een belijdenis van hoop en de immortalité (en niet de immoralité zoals in het pro grammaboek staat) wordt hier met schitterende muziek onder streept, fenomenaal vertolkt door de violist. Dit concert was een echt feest. Richard Gere in I'm not there, een biografische film over Bob Dylan, waarin zeven acteurs een aspect uit het leven van de zanger vertolken. foto GPD AGENDA B OP PAD Vollemaanswandeling Tijdens de vollemaanswandeling wordt aandacht besteed aan het nachtleven in de Braakman. Het natuurreservaat wordt onder begeleiding van de boswachter ver kend. Braakman, parkeerplaats aan de Savoyaardsweg, 22.00 uur. Strandvijfdaagse De Standvijfdaagse is een vijfdaagse wan- del-kampeertocht over de stranden en deltawerken van Zeeland en Zuid-Hol land. Inschrijven: www.strandvijfdaagse.nl. Deltaweek Diverse zeilwedstrijden. Voor meer info: www.deltaweek.nl. Zierikzee, 't Luitje. Fietstocht Fietsroute(s) door het hart van de West hoek, een fietsrouteboekje met twee rou tes van 34 kilometer door de natuur. Westenschouwen, Natuurinformatiepunt en Trampolinecentrum, op parkeerterrein bij de Rotonde in Westenschouwen, 11.00 uur. (W)onderwaterwereld Kindren vanaf zes jaar kunnen met een schepnet aan gang en een (w)onderwater- paspoort tekenen. Aanmelden: 0118-582620 Oostkapelle, museum Terra Maris, Dui- vlietweg 6,10.30-12.00 uur. Sleepnetvissen Rondvaarten op de Westerschelde met sleepnetvissen, waarbij een sleepnet over de bodem wordt getrokken, opgehaald en wordt getoond wat er allemaal op de zeebodem leeft. Na afloop wordt alles in zee teruggegooid. Telefonische opgave via 06-53225401. Breskens, Westhaven, 09.00 en 10.30 uur. Toeristenmarkt Brouwershaven, 10.00-17.00 uur. Barbier In de museumkapsalon scheert een bar bier op ouderwetse manier. Groede, Het Vlaemsche Erfgoed, Slijkstraat 12, 13.00-17.00 uur. Wake Wake ter herinnering aan de afschaffing van de slavernij op de Antillen en in Suri name. Voorouders die onder de slavernij leefden, worden herdacht met gebed, zang en plengoffer. Middelburg, Balans, 19.30 uur. Rookavond Vanavond, de laatste avond voor het in gaan van het rookverbod in de horeca, houdt De Korenbeurs 'De Eerste En Laat ste Sigaar- en Pijprookavond'. Belangstel lenden krijgen uitleg over de diversiteit aan sigaren en tabakssoorten. Hulst, De Korenbeurs, 19.30 uur. Bunkeropenstelling Zoutelande, 13.00-17.00 uur. Zeeuws Planetarium 3D voorstellingen, 14.00 uur: Origins of Life; The Heart of the Sun; Bombarde ment Rotterdam; 16.00 uur: Kaluoka'hi- na; Astronaut; 19.30 uur: Infinity Express; The Final Frontier; The Heart of the Sun; www.zeeuwsplanetarium.nl Kamperland, Haven 5. MUZIEK St. Caecilia Fanfare St. Caecilia uit 's-Heerenhoek ver zorgt een buitenoptreden in de wijk De Blikhoek in 's-Heerenhoek, bij de speel tuin. Bij slecht weer is het concert, dat on der leiding staat van Judith van Boven, in De Jeugdhoeve. 's-Heerenhoek, 19.30 uur. Openluchtconcert Het leerlingenensemble van Brassband Apollo uit Domburg geeft een concert op het Dorpsplein In Aagtekerke. Na het leerlingenensemble zal de Brassband een gevarieerd reportoire van brassbandmu- ziek laten horen. Aagtekerke, Dorpsplein, 19.30 uur. Studio 100 Zomersfestival Rotterdam, Ahoy, 10.30 uur. EXPOSITIES Religieus Erfgoed Marianne Mans laat in vitrines haar verza meling religieus erfgoed zien. Schilderijen van Adrie Eversdijk zijn te zien rondom de binnentuin(t/m 11/8). Kapelle, Zorgcentrum Cederhof, 8.00-21.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, The Incredible Hulk: 20.00 uur; Sex and the City: 20.00 uur; The Happening: 20.00 uur; Indiana Jones 4: 20.00 uur. GOES Merral, 21: Las Vegas: 20.00 uur; Indiana Jones 4: 20.15 uur; Sex and the City: 20.00 uur; The Incredible Hulk: 16.45 en 20.15 uur. MIDDELBURG Schuttershof, I'm not there: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Away from her: 20.00 uur. TERNEUZEN Merral, 21: Las Vegas: 20.00 uur; Indiana Jones 4: 20.15 uur; Sex and the City: 20.00 uur; The Incredible Hulk: 20.15 u. VLISSINGEN CineCity, 21: Las Vegas: 13.45,16.30, 19.15 en 22.00 uur; Hoe overleef ik me zelf: 14.00, 16.15 en 19.00 uur; Horton (nl): 14.00 uur; In Bruges: 22.00 uur; In diana Jones 4: 13.45, 19.00 en 21.45 uur; Made of Honour: 19.15 uur; Sex and the City: 13.45, 16.00, 19.15 en 21.30 uur; Snuf de Hond: 13.45 en 16.15 uur; The Happening: 22.00 uur; The Incredible Hulk: 13.45, 16.30, 19.00 uur; What Hap pens in Vegas: 16.15,19.15 en 21.45 uur; Dunya Desie: 16.30 uur; Sneak: 22.00 uur. Éllilill foto Wim Kooyman Twintig danseressen voerden de choreografie De Spaanse furie uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17