200m2 in te schatten' Een jongensdroom die toch uitkomt 'Snel een ravotbos op terrein Sandberglaan' Bedreiging SPUITCABINE Artsenprakijk Riethoven SGP denkt dat natuurspeelplaats volgend jaar open kan. van de reepe VAN IWAARDEN Camping de Meerpaal breidt uit met een schip als blikvanger. W PZC Maandag 30 juni 2008 1 13 voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon Oil8 64 0400 Wijngaardstraat 37 Goes T (0113) 223 9< www.biomedischcentrum.com schap en creatief ontwerpen. Of zoals Leeman het noemt: 'tech niek met een stropdas'. Eigenlijk niet zo'n gelukkige term, want het zijn opleidingen die vooral ook meiden de techniek in blijken te trekken. Daarnaast mikt het ROC op jongeren met havo of andere theoretische opleidingen. Nog niet alle opleidingen profite ren van het nieuw elan waarmee het ROC de techniek in de markt zet. De belangstelling voor bouw, metaaltechniek en de motorvoer tuigentechniek lijkt nu flink aan te Er hebben zich al veel meer stu denten aangemeld voor een tech niekopleiding bij het ROC. Het succes lijkt met de komst van Technum te maken te hebben. trekken. Maar de animo voor labo ratoriumtechniek zakt verder weg. En de procestechniek boekt nog nauwelijks vooruitgang. Juist daar is een schreeuwend gebrek aan goed opgeleide procesoperators en werktuigbouwkundigen. „Dus we zijn er nog lang niet." Het Technum trekt overigens niet alleen ROC-studenten. Het cen trum wordt ook gebruikt door de Hogeschool Zeeland en steeds meer door bedrijven. De Vlissing- se Scheldemondschool doet ook mee. Die maakt van de faciliteiten gebruik voor de technische vm- bo-opleidingen. Leeman hoopt dat de Middelburgse vmbo-scholen eveneens doorpakken met hun plannen om te investeren in de technische opleidingen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Begin dit jaar lan ceerde de Middelburgse SGP-frac- tievoorzitter Chris Dekker zijn plan voor ravotbossen: natuurlijke speelplaatsen voor kinderen. De komende jaren is er geen geld voor, zei zijn partijgenoot wethou der Huub van Klinken vorige week. Toch blijft Dekker nog opti mistisch. „Samen met de PvdA willen we vanavond het college vragen om het terrein aan de Sandberglaan snel vrij te geven. Het college moet dan samen met de wijkvereniging de plannen verder uitwerken. De vereniging zelf heeft al financiële bronnen aangeboord, de rest kan volgens mij uit bestaande midde len, van het geld voor speelruimte of groenbeheer." Bewoners van De Griffioen heb ben het plan voor het natuurspeel- bos zelfbedacht. De gemeente had het terrein altijd op het oog als par keerterrein. „We moeten de wijk De Griffioen niet langer in onze kerheid laten", vindt Dekker. Ook naast het nieuwe theater op het Molenwater moet straks nog plaats zijn voor een natuurspeel plaats, vindt Dekker. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl SCHOENMODE I Papegaaistraat 8 Baes www. van dereepe.nl Orthomoleculaire KANKERTHERAPIE Sterke gezondheid en immuun ondersteunende therapie bij kanker. Bekende HCG GEWICHTSVERLIES THERAPIE met groot succes, en een sterk verbeterde gezondheid. Deelvergoeding zorgverzekeraars. SCHILDERSBEDRIJF Camping De Meerpaal in Zoutelande heeft er een nieuwe attractie bij: een piratenschip. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek ZOUTELANDE - Apetrots is René Melis van camping De Meerpaal in Zoutelande op zijn splinternieuwe VOC-schip. De camping is bezig met een forse vernieuwing en uit breiding en daar hoort ook het speelschip bij. „Het was vroeger al een droom van me om een eigen piratenschip te hebben", zegt Melis. „Met het VW-bestuur hebben we jaren ge leden al eens geprobeerd een schip te bouwen op de boulevard van Zoutelande. Dat mocht niet van het waterschap, maar ik heb toen gezegd: 'Zodra ik de kans heb, bouw ik het zelf'" Toen er een paar jaar geleden naast de nieuwe - en inmiddels failliete - golfbaan langs de weg richting Westkapelle ook een speelschip werd gebouwd, dacht Melis dus wel even: 'Hee! Dat had mijn schip moeten zijn.' „Maar ons schip is uiteindelijk heel an ders geworden. Bij ons kun je bin nen echt van alles doen. Er is een touwladder naar de stuurhut, er zijn trapjes, glijbanen, netten en een klimwand. Daarnaast laat ons animatieteam de kinderen in het schip een VOC-verhaal beleven." Onder begeleiding van het anima tieteam mogen kinderen van de camping deze zomer al naar het schip toe. Want op de rest van het terrein wordt flink gebouwd. „We hebben dit voorjaar definitief de goedkeuring gekregen voor de uit breidingsplannen. En door het schitterende weer na Pasen, is de bouw ook meteen heel snel ge gaan. Op 1 april volgend jaar, hero penen we. En dat halen we wel. 'Als over een tijdje alle beplanting is aangebracht, wordt het minder opvallend' De infrastructuur ligt er al en vol gende week komen de nieuwe cha lets." En het nieuwe hoofdgebouw dat bij de nieuwe ingang komt, gaat vandaag de hoogte in. „Dan komt de eerste verdieping erop." Camping De Meerpaal wordt fors groter, in oppervlakte zelfs vijf keer zo groot dan eerst. Het aantal caravans, tenten en chalets neemt maar met de helft toe: van 138 naar 212. Daardoor ontstaan veel ruimere plaatsen. De entree van de camping verhuist van de Duin weg naar de Klaassesweg. De camping is jaren bezig geweest met de voorbereidingen voor de uitbreiding: het overleg met de ge meente, de brandweer en met de buren rond de camping kostte veel tijd. Het VOC-schip springt nu nog opvallend in het oog, maar volgens René Melis verandert dat nog wel. „Als over een tijdje het hoofdgebouw klaar is en alle be planting is aangebracht, gaat het er minder opvallend uitzien hoor." VLISSINGEN - De politie in Vlissin- gen zoekt getuigen van een bot sing op de kruising Prins Hendrik- weg/Edisonweg gisteren om 16.30 uur. Een bestuurder van een zwar te auto, vermoedelijk een BMW, gaf geen voorrang aan een 81-jari- ge man in een Peugeot. De man stapte uit, bedreigde de 81-jarige en reed daarna weg zonder de aan rijding af te handelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13