Southpark begint; de zon gaat schijnen Danceparade krijgt het moeilijker 11 Reeks brandjes zonder verband 15 Middelburgs festival trekt 7500 bezoekers bij de vijfde editie. Organisatie loopt steeds meer risico door oplopende kosten. Erfelijk Wtli Danseressen luiden project Dijken van Wijven in Maandag 30 juni 2008 Zeeuwse zonneboten eindigen in middenmoot Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Toeval? Afgedwon gen geluk? De kille morgen is plotsklaps voorbij als de Chinese groep Xia Quan het Meiveld op komt om een leeuwendans uit te voeren. De zon gaat schijnen. Het Southpark festival in Middel burg-Zuid wordt elk jaar maar gro ter. En leuker, en gezelliger. Zater dag waren er 7500 mensen die een kijkje kwamen nemen, schat Ruud Heerschop - mister South park - uit de losse pols. „Het is moeilijk te zeggen, maar vorig jaar hadden we vijfduizend bezoekers en nu waren het er in elk geval meer dan toen." Naar Concert at Sea? Danny Vera grinnikt als de presentator vertelt dat de Middelburgse zanger een optreden daar heeft laten schieten voor het Meiveld. „Het is hier veel gezelliger." Het festival is in elk ge val gratis: de drankjes zijn er goed koop en niemand raakt er met zijn auto vast in de blubber. De rare mix van allerlei dingen werkt: de groep Chinezen opent Het Southpark festival in Middelburg wordt elk jaar groter, leuker en gezelliger de dag, acrobaten hangen aan een stellage in de lucht, kinderen spe len op springkussens, een straat theatergroep feliciteert bezoekers die in het zonnetje willen zitten met de hoofdprijs in de loterij, buurtbewoners verkopen hun oude spullen op meegebrachte kleedjes, verstokte festivalgangers drinken bier en folkloregroep Me- dioburgum verzorgt het optreden - onbedoeld - op de snoeiharde muziek van de band The Nuclear Brothers, die op het podium van De Spot speelt. Mensen pakken er een stoeltje bij, moeders duwen kinderwagens door het park. Kinderen, ouderen, en tieners lopen dwars door elkaar heen. „Het volgende nummer is één van onze grootste hits", grapt de zanger van de band The Arte- mis uit Goes. „Handjes!", smeekt Johnny Manu- hutu van Massada als zijn band La- tin Dance inzet. De groep staat voor het tweede achtereenvolgen de jaar op Southpark, omdat zan geres Dennis een paar weken gele den plots afzegde. Er is niemand op het Meiveld die dat erg lijkt te vinden. Coverband The Fabulous Wannabeatles sluiten het vijfde Southpark festival af foto Lex de Meester Met een leeuwendans opende de groep Xia Quan het Southpark festival in Middelburg. MIDDELBURG - In de nacht van za terdag op zondag hebben in Arne- muiden, Middelburg en Vlissingen een reeks kleine brandjes gewoed. Volgens officier van dienst Sjaak Vermeulen van de stadsgewestelij ke brandweer is er geen verband tussen de incidenten. „Daarvoor liggen ze te ver van elkaar af Het is geen logische route." In Arnemuiden werd net na één uur in de Westdijkstraat wat afval in brand gestoken. Om kwart over drie was er een klein brandje aan de Bosschaartsweg in Middelburg, een half uur later brandde het op het Meiveld in Middelburg. In Vlis singen was er om vier uur nog een buitenbrandje aan de Jacoba van Beierenweg tussen West-Souburg en Lammerenburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Nee hoor, ze willen er nog helemaal niet mee ophou den. Maar de organisatoren van de jaarlijkse Danceparade in Middel burg willen wel graag wat meer fi nanciële zekerheid. Van sponsoren of van de gemeente Middelburg bijvoorbeeld. „Omdat de Danceparade steeds groter wordt, hebben we ook hoge re kosten", zegt Martin Priem. „Bij voorbeeld voor bewaking, om de veiligheid te kunnen! garanderen, of voor mensen die de verkeers stroom in goede banen moeten lei den. Het is natuurlijk voor een groot deel een gratis evenement, dus het is moeilijk om al die kos ten zelf te dragen." „Het is nu nog elk jaar goed uitge komen, maar stel dat we een keer slecht weer hebben. Dan hebben we een probleem." Als het feest op het Hof van Tange - het enige on derdeel waar het publiek wel en tree moet betalen - niet kan door gaan vanwege slecht weer, krijgen bezoekers hun geld terug, zegt Kees Kik. De parade heeft al veel sponsors, maar Priem en Kik zijn nog op zoek naar een paar grote. „Ik wil NB De organisatoren van de jaarlijk- se Danceparade in Middelburg zijn op zoek naar geldschieters, want de kosten voor het evene ment worden elk jaar hoger. geen namen noemen", zegt Priem. „Maar ik heb er wat benaderd. En dan krijg je als antwoord dat de Danceparade niet in het beleid past. Dat vind ik raar. Voor ons rij den extra treinen naar Middel burg. Voor welk ander evenement in Zeeland gebeurt dat nou?" Medewerking van de gemeente krijgen ze genoeg, vindt Priem. „En dit jaar krijgen we ook ietsje meer geld, maar de gemeente zou ons beter kunnen steunen." Dat zou zeker prettig zijn, vindt ook Kik. „Maar het is ook ons streven om daar minder afhankelijk van te zijn door meer mensen te trek ken." De Danceparade is dit jaar op 26 juli. Er zijn podia op de Markt, Plein 1940 en Hof van Tange. www.danceparademiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl De dames van de mondaine kle dingzaak hebben zo hun eigen taalgebruik. De meeste woorden en uitdrukkingen zullen andere rasechte Zierikzeeënaren bekend in de oren klinken. Maar soms doet een onderling gebbetje ande ren diep fronsen. Zoals de man die op het punt stond de apo theek binnen te stappen. Zijn ge snotter bleef hem maar plagen. Niet dat hij zich daar ongerust over maakte in deze tijd van het jaar. Vader had het, diens vader ook en anderen in de familie kampen met dezelfde kwaal. „O, dan heb je geslachtsziekte", flap te één van de dames er uit. Pas na de uitleg over erfelijkheid eb de zijn schrik stilletjes weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11