Kijkuit 'Israël moet prijs betalen voor mijn zoon Gilad BenZeker.nl voor het ZeelandNet zomeraanbod! berekenen, vergelijken of afsluiten? Bodem van Mars zou geschikt zijn voor asperges tl V tigS I I - kf&mak Kinderen horen alarm niet 8 e<->H firatis «isternetradiri \m« SOS Familie van al twee jaar gegijzelde militair is kwaad op de regering, Zaterdag 28 juni 2008 PZC www.zeelandnet.rtl/7Qirieraanbod of bel 0113 voer aüe lofe .eri voorwaarden. LOS ANGELES - De bodem van onze buurplaneet Mars biedt mogelijk heden tot leven en lijkt bijvoor beeld uitstekend geschikt voor de teelt van asperges. Dat heeft weten schapper Sam Kounaves van de Amerikaanse ruimtevaartorganisa tie Nasa gezegd. Alles wijst erop dat de bodem op de Rode Planeet 'leven mogelijk heeft gemaakt, maakt of zal ma ken'. Dit brachten Kounaves en zijn collega's van de Nasa met on verholen opwinding naar buiten. Zij analyseren de informatie die de instrumenten op de grond van of in een baan rond Mars de Nasa bie den. De Phoenix Marslander heeft eer der ijs aangetroffen en werpt zich nu verder op de bodem van Mars. „De grond is vermoedelijk het soort dat je in je achtertuin hebt", aldus Kounaves. De Phoenix Mars lander vindt niets giftigs. „Er is niets dat leven uitsluit", aldus Kounaves. door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - „Het enige wat ik wil is dat Gilad terugkomt", zegt Noam Schalit. Het is deze week twee jaar geleden dat moslimmilitanten zijn zoon ontvoerden in het grensge bied met de Gazastrook. Sindsdien verschijnt de naam 'Gilad Schalit' in ieder nieuwsbericht over de si tuatie in Gaza en over onderhande lingen met Hamas over een gevan- genenruil. De familie heeft drie brieven en een geluidsopname ont vangen, met gedicteerde teksten. Hoe Gilad er werkelijk aan toe is, weten alleen zijn ontvoerders. „Hij was nog zo jong toen hij ver- 'Hij zit nu a! twee jaar in volstrekte isolatie. Ik weet niet of hij dit aan kan' dween, nog geen twintig", zegt va der Noam. „Het was zijn eerste operationele missie sinds zijn ba sistraining. Nu zit hij al twee jaar in volstrekte isolatie, zonder enig contact met de buitenwereld. Ik weet niet of hij dit aan kan. Waar schijnlijk wordt hij ergens onder de grond gevangen gehouden en heeft hij al die tijd geen daglicht ge zien. Hoe hij er geestelijk en licha melijk aan toe is, weten we niet want ze laten geen onafhankelijke artsen toe." Het soort gevangen schap waarin Gilad Schalit ver keert is iets waarop alleen militai ren in de vliegeniersopleiding of in commando-eenheden worden voorbereid. Niet de militairen in een doorsnee pantsereenheid. Nog minder voorbereid was de familie, die in de ochtend van de 25ste juni 2006 het soort nieuws ontving dat de nachtmerrie vormt van alle Is raëlische ouders met zonen in mili taire dienst. „Mijn vrouw en ik waren op ons werk en alleen mijn dochter van zestien was thuis", herinnert Noam zich. „Zij was de eerste die hoorde dat Gilad was ontvoerd. Misschien was het beter geweest als wij het haar hadden kunnen vertellen. Officieren van perso neelszorg bezochten mij later op kantoor. Ze vertelden me dat bij Noam Schalit, de vader van Gilad een Palestijnse infiltratie via een tunnel de commandant en de chauffeur van Gilads tank waren gedood en dat drie soldaten ge wond waren geraakt. Van Gilad ontbrak ieder spoor." De klap kwam hard aan, maar aanvankelijk dacht de familie dat Gilads vrijla ting een kwestie van dagen, hoog uit weken, zou zijn. De tijd verstreek en de eerste golf van medeleven ebde weg. Een maand na de ontvoering van Scha lit ontvoerde Hezbollah twee reser visten in het grensgebied met Liba non: Ehud Goldwasser en Eldad Regev. Sindsdien doen de families veel samen. Schalit: „Vooral in het eerste jaar hebben we met alle hoge buiten landse bezoekers gesproken. We dachten dat we de goede diensten van de Europeanen zouden kun nen gebruiken, maar dat viel te gen. Bijna niemand praat met Ha rnas of Hezbollah. Ik heb nu alleen nog regelmatig contact met de No ren, die Harnas niet boycotten. Het zou beter zijn als Israël direct zou kunnen onderhandelen met Hamas over zaken als de gijzeling van Gilad, maar Harnas wil ook niet direct met Israël praten. Mis schien slaagt Egypte er in de ko mende weken de kloof te over bruggen." De afgelopen maanden is het ge duld van de familie Schalit omge slagen in woede over wat Noam omschrijft als 'de klungelige aan pak' van de gijzelingskwestie. Er valt volgens hem 'een boek te schrijven' over de fouten die de Is raëlische overheid, en vooral pre mier Ehud Olmert, hebben ge maakt. „Olmert heeft verklaard dat hij de terugkeer van de gijzelaars als een persoonlijke missie beschouwt", zegt Schalit. „Als dat zo is, en hij ziet na twee jaar nog geen enkel re sultaat, dan kan hij maar beter af treden of iemand anders die mis sie opdragen. Gilad is er heen ge stuurd door de regering." ROSKILDE - Kinderen onder de zes tien jaar worden veelal niet wak ker als het brandalarm gaat. Daar voor waarschuwt de Deense Voed sel en Waren Autoriteit. Volgens het instituut blijkt dat de hersenen van slapende kinderen geluiden van een brandalarm als onbelangrijk te beschouwen. Het onderzoek bevestigt de resultaten van eerdere wetenschappelijke tes ten, waaruit ook bleek dat de her senen van kinderen anders wer ken dan die van volwassenen. Op internet kunt u zelf erg veel uitzoeken en berekenen. Een verstandige voorbereiding op het afsluiten van uw hypotheek. Maar uitkomsten van online berekeningen zijn slechts indicatief. Laat een deskundige het gratis uitzoeken! Ga snel naar BenZeker.ni en vul uw gegevens in jmemmmmmsmmma&wmmmimg&ismsesmffimBmmmmKmmmmimmig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8