Tarievenplan voor Scheldetunnel m™ Hogeschool WfWZeeland Mosseloverleg krijgt vervolg Voorlopig geen derde veerboot Vijfhonderdste explosiefruiming Om duidelijkheid te scheppen over verloop van de tolheffing. Meelwormen in je zeekraal Stagebureau HZ flMlMlti Ziekenhuis Walcheren Afscheidsreceptie G.H. Jonkers PZC Zaterdag 28 juni 2008 31 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het dagelijks provin ciebestuur maakt een tarievenplan voor de Westerscheldetunnel. Daarin staat wat op korte en lange termijn met de tol gebeurt. Verla ging van tarieven is vooralsnog niet aan de orde; verhoging blijft beperkt tot inflatie. Wel wordt in- ASSEN - Op zoek naar een uitweg uit de eind februari ontstane mos selzaadcrisis lijken mosselsector en natuurorganisaties langzaam dich terbij elkaar te komen. Gisteren voerden ze opnieuw over leg met de Asser burgemeester Sicko Heidoorn als bemiddelaar. „Het belangrijkste is dat we in sep tember verder gaan", zei Gijs van Zonnveld van de Zeeuwse Milieu federatie. In september moet er een document zijn waarin staat onder welke voorwaarden activitei ten als mosselzaadvisserij in de Waddenzee kunnen. Mosselkwe ker Wout van den Berg had het ge voel niet veel opgeschoten te zijn. „Er lagen meer stukken dan in april in Utrecht, maar wanneer we kunnen vissen, blijft onduidelijk." Ondertussen komt een commissie die een tussenstand heeft opge maakt van het project onderzoek duurzame schelpdiervisserij (Pro dus) tot de conclusie dat het niet eenvoudig is om aan te tonen dat de mosselzaadvisserij 'significante gevolgen' heeft voor de Wadden zee. Tot nu toe heeft de commissie nog geen methode ontdekt om aan te kunnen tonen dat de mosselvisse rij niet 'significant' schadelijk is. „We kunnen immers wetenschap pelijk de natuur niet volledig door gronden, er zijn zelfs bij grote we tenschappelijke inspanningen mar ges van onzekerheid over het resul taat die verband houden met de natuurlijke variatie." Dat betekent dat natuurorganisaties de resulta ten van het onderzoek te allen tij de in twijfel kunnen trekken, al dus de commissie. SCHEVENINGEN - Mijnenjager Wil lemstad ruimt donderdag het vijf honderdste explosief in de Noord zee na het fatale ongeval met de Ouddorp 1 in april 2005. Drie vis- gezet op een speciaal tarief voor veelgebruikers. Een apart tarief voor alleen Zeeuws-Vlamingen is juridisch niet mogelijk. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA) zegde dat gisteren toe in de Statenvergadering. Hij omarmde een door alle partijen gesteunde motie van Jan Bergen (CDA) en Marjan de Koster (PvdA), waarin om een tarievenbeleid wordt ge vraagd. Dat komt er volgend jaar, als de overname van de rijkaande len in de tunnel door de provincie sers van de Ouddorp 1, onder wie een Arnemuidenaar, verloren het leven bij de ontploffing van een opgeviste bom. Sindsdien worden explosieven systematisch geruimd. definitief is beklonken, zei Poppe laars. Met die overname stemden de Sta ten - voorgekookt in enkele beslo ten bijeenkomsten - van harte in. Niet alleen blijft zo de Westerschel detunnel in overheidshanden, ook wordt aanleg van een tolvrije tun nel onder het kanaal Terneu- zen-Gent bij Sluiskil mogelijk. Om de transactie - waarvan de de tails pas later bekend worden ge maakt - te betalen en risico's bin nen de perken te houden, is hand MIDDELBURG - Provinciale Staten schuiven een besluit over aankoop van een derde (reserve)boot voor het fiets-voetveer Vlissingen-Bres- kens voor zich uit. Ze wachten of een pakket maatregelen - dat giste ren unaniem in de Statenvergade ring werd aanvaard - de betrouw baarheid van de verbinding af doende verbetert. Het gaat om; aanschaf meer reserveonderdelen, aanleg van een reparatiekade op het sluiseiland Vlissingen, in kaart brengen van dokmogelijkheden en een vervangend (bus)vervoer- plan als er geen boot kan varen. Deze zomer hoopt gedeputeerde George van Heukelom (SGP) wel een reserveschip (alleen voor pas sagiers) achter de hand te hebben. Dat vaart komende week proef haven van de tol onontkoombaar. „We begrijpen de frustraties van met name de Zeeuws-Vlamingen, maar de keus voor een tunnel bij Sluiskil gaat voor", merkte De Kos ter op. Bergen waarschuwde dat de mensen zich na de provinciale aandelenovername niet rijk moe- 1*5 De Staten stemmen in met over- name van de rijksaandelen in de Westerscheldetunnel; tolverla- ging zit er niet in omdat geld no dig is voor een tunnel bij Sluiskil. ten rekenen met lagere tarieven of zelfs een tolvrije tunnel. Gedepu teerde Poppelaars werd overladen met complimenten en ook minis ter Wouter Bos (PvdA, financieen) werd geloofd. „Wat dat aangaat een dreamteam voor Zeeland", vond De Koster. „Een gouden transactie", stelde Bergen. „Grote bewondering voor Poppelaars en Bos: goed gedaan", betoogde Leen Harpe (GL). „De Zeeuws-Vlamin gen mogen de vlag uitsteken", gaf Johan Robesin (PvZ) aan. MIDDELBURG - Dat mosselen, oesters en kreeft tot de Smaek van Zeêland behoren mag inmid dels wel als bekend worden verondersteld. Maar meelwormen in je zeekraal? En sprinkhanen- bonbons? Wie de resultaten van de kookkunsten met insecten van Evert van Dilst van Brasserie Treve eens wil proeven, kan vandaag en morgen vanaf 12 uur terecht in de jachthaven van Middel burg waar het jaarlijkse culinaire evenement weer plaatsvindt. En waar het zondag gewoon weer schaal- en schelpdierendag is. foto Lex de Meester Stagebureau Hogeschool Zeeland bedankt alle bedrijven en instellingen die dit collegejaar één of meerdere stagiaires of afstudeerders binnen hun organisatie hebben begeleid. Heeft ook u interesse in een (inter)nationale student voor een stage- of afstudeeropdracht binnen uw organisatie? Neemt u dan contact met ons op. Voor informatie: Stagebureau Hogeschool Zeeland Kamer A021 (bij Open Universiteit, Servicepoint en Helpdesk) Postbus 364, 4380 AJ Vlissingen Tel. 0118-489 111 Fax 0118-489 171 InterNet: www.hz.nl Gedurende de zomerperiode zijn wij iedere werkdag telefonisch bereikbaar. Na 30 jaar als specialist te hebben gewerkt, neemt de heer G.H. Jonkers, internist/nucleair geneeskundige afscheid van Ziekenhuis Walcheren U bent van harte welkom op de receptie donderdag 10 juli 2008 van 17.00 uur tot 18.00 uur in het personeelsrestaurant van Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79