Zeeland 'Ander drugsbeleid' v Autistische leerling slaagt met vlag en wimpel Raad Terneuzen wil alleen verkoop aan eigen inwoners. o0\° Terneuzense haalt havo-diploma op 'gewone' school. SOKA Plus stelt zich graag aari u voor. SOKA Plus maakt het leven makkelijker! www.sokaplus.nl Nieuw asfalt voor Oranjedijk IJzendijke Rabo Hulst schenkt fontein aan gemeente Iny den Engelsman exposeert in Sas Kunstenaars exposeren in kerk Hengstdijk PZC Zaterdag 28 juni 2008 29 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De verkoop en het ge bruik van softdrugs mag alleen ge doogd worden voor inwoners van de gemeente Terneuzen. Dat vindt een grote meerderheid van de ge meenteraad, die daarmee een mo tie ondersteunde van het CDA. Of deze wens ook kan worden uitge voerd is nog maar de vraag, want volgens burgemeester Jan Lonink is de motie 'absoluut niet uit te voeren' vanwege de juridische ha ken en ogen die er aan zitten. Bel gische en Franse drugstoeristen kunnen zomaar niet buiten de deur gehouden worden bij de cof feeshops. „We mogen ingevolge het EU-verdrag niet discrimineren tussen inwoners van de lidstaten", aldus Lonink. Onderzoek van het bureau Intra- val heeft vorig jaar aangetoond dat de laatste jaren maar tien procent van het totale bezoekersaantal aan de twee coffeeshops in Terneuzen uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstig is. Volgens het CDA betekent dat concreet minder dan 200 perso nen per dag. Het maximaal te ge dogen gebruik over dat totaal 200 keer 5 gram is 1000 gram. „Meer is er voor de regionale bevolking niet nodig", aldus het CDA. Het om gaan met deze maximale voorraad van een kilo softdrugs per dag wordt in de visie van het CDA naar rato van het aantal coffees hops (maximaal twee) toegedeeld en gecontroleerd, evenals het maxi mum aantal bezoekers van 200 RN Een gedoogbeleid waarbij alleen softdrugs wordt verkocht aan de eigen inwoners is volgens burge meester jan Lonink juridisch niet uit te voeren. per dag. „Met de controles bij de voorraaddeur wordt een eerste stap gezet naar een vorm van lega lisatie, afgeleid van de positieve dis criminatie", aldus de motie. Waar de naast Miami de tweede coffees hop moet komen moet nog wor den bezien. Bij toepassing van dit beleid worden alle vormen van overlast volgens het CDA tot een minimum beperkt. Volgens Lonink hebben al heel wat andere gemeenten een derge lijke constructie tevergeefs gepro beerd. „Ik heb met de motie geen moeite, het gaat mij alleen om de uitvoering." Ronald Noët (WD) was het helemaal met hem eens: „De motie is onuitvoerbaar, niet te handhaven en kan daarom een sti mulans zijn voor de criminaliteit." Zijn fractie stemde daarom tegen, evenals de fracties van Christenu nie en SGP. Die wachten de be leidsvoorstellen af waarmee B en W in september komen. HERENMODE DOMBURG Armani Botticelli Bikkembergs For All Mankind Genti 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Gentiluomo Hans Ubbink Hugo Boss Humberto Just Cavalli Thomas Burberry Valentino R.E.D. Versace Marjolein van Deurzen tekent haar diploma. foto Camile Schelstraete door Cijs Kamphuis TERNEUZEN - Bescheidenheid siert de mens. Een uitdrukking die ze ker past bij Marjolein van Deur zen uit Terneuzen. De 17-jarige scholiere van scholengemeen schap De Rede heeft net haar ha vo-diploma gehaald. Op zich niets bijzonders zo vlak voor de zomer vakantie. Alleen, de Terneuzenze is autistisch en heeft ADHD. Maar naar het speciaal onderwijs mocht ze vanwege een wetswijziging niet meer. Zelf vindt ze haar prestatie niets bijzonders. Dit in tegenstelling tot haar ouders en begeleidster, die zit ten te glimmen van trots. Daar is ook alle reden voor. Want waar een gemiddelde scholier met één vakkenpakket (profiel) slaagt, haal de Van Deurzen haar diploma met twee profielen. „Er zijn veel vak ken die ik leuk vind om te volgen en eigenlijk wil ik dat dan ook alle maal doen." Toch vindt ze zichzelf geen studiebol die alleen maar met haar neus in de boeken zit. „Ik leer best makkelijk en kan goed feiten onthouden." Omdat het na de wetswijziging niet meer mogelijk was om zonder visuele 'Ik wilde graag en wist dat ik het kon. Daar voel ik me ook een 'normale' student.' handicap op de Mytylschool in Goes te blijven, is ze overgestapt naar het reguliere onderwijs. Met hulp vanuit Goes via Auris onder wijsbegeleiding. „Ik wilde graag en wist dat ik het kon. Daar voel ik me ook meer een 'normale' stu dent." De drukke, soms chaos- tische, situaties tijdens de pauzes in de kantine vormden nog het grootste struikelblok, omdat de Terneuzense slecht kan omgaan met dit soort situaties. Ze wordt er hyper van en kan zich dan niet meer concentreren. In de toekomst wil ze psychiatrie gaan studeren, op de Roosevelt Academy in Middelburg. „Daar word je alleen aangenomen met een hoge motivatie en het is er re latief rustig. Je zit er niet, net als op andere universiteiten, met 500 studenten in een collegezaal." Om daar naartoe te mogen, moet Van Deurzen haar vwo-diploma halen. Daarom zal ze nog twee jaar op De Rede blijven. De werk wijze zal hetzelfde zijn. Ze heeft begeleiding van de leraren tijdens de lessen en krijgt meer tijd tij dens een examen. Auris onder houdt de contacten met school en helpt als Van Deurzen tijdens de leerweg tegen problemen aan loopt. Zelf blijft ze bescheiden en verwacht geen moeilijkheden. Eerst maar eens op vakantie. SOKA Plus maakthet leven makkelijker! Hoe? Met een ruim aanbod ophet gebiedvan wonen, zorg.welzijns- en comfortdiensten! Het uitgangspunt van SOKA Plus is om senioren langer zelfstandig te laten wonen en functioneren in hun vertrouwde omgeving. In Zuiddorpe, Sas van Gent, Philippine, Sluiskil, Westdorpe en Terneuzen opent SOKA Plus zogenaamde ser vicepunten, waar u terecht kunt voor vragen over de dienstverlening. SOKA Plus nodigt u van harte uit voor de Open Dag op 5 juli. Niet alleen beantwoordt het SOKA Plus-team uw vragen, ook is er voor jong en oud iets te beleven. Mogen wij u verwelkomen op zaterdag 5 juli 2008 in Zuiddorpe, Philippine, Sluiskil en Terneuzen? Kijk voot meer informatie op www.sokaplus.nl Adressen servicepunten: Zuiddorpe Dorpsplein 2 4574 rd Zuiddorpe Sluiskil Sr. elizabethlaan 49 4541 CS Sluiskil (in "het Meulencat") Philippine: Waterpoortstraat 1 4553 BG Philippine (in "Hotel au Port*) Terneuzen Albérdingk Thijmstraat 1 4532 CZ Terneuzen (in "de Blide") Terneuzen Stuvesande2 4532 mh Terneuzen (in Scheldorado Sas van Gent Rijsenburc 2 4551HT Sas van Gent (in "oè Redoute") Westdorpe Bernhardstraat 22 4554 BE Westdorpe (in '"tVerlaet") IJZENDIJKE - De Oranjedijk in IJzen dijke wordt met ingang van dins dag 1 juli geasfalteerd. Dat gebeurt in opdracht van waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Het gedeelte Oranjedijk vanaf de aansluiting met 't Molentje tot de aansluiting met de Mauritsweg wordt afgeslo ten voor alle verkeer in beide rich tingen. De klus is naar verwach ting op vrijdag 18 juli afgerond. HULST - Rabobank Hulst heeft ter gelegenheid van de opening van haar nieuwe kantoor een fontein geschonken aan de gemeente Hulst. Het waterspel moet een plaatsje krijgen in de omgeving van de Grote Markt in Hulst, waar de Rabo vele jaren kantoor hield. Het pand is gekocht door de ge meente. Die wil er onder meer een gemeenteloket voor de pu blieksdiensten onderbrengen. SAS VAN GENT - Iny den Engelsman exposeert tot eind juli schilderijen bij drukkerij-reclamebureau Anco aan de Westkade in Sas van Gent. Den Engelsman is actief bij Toon beeld in Terneuzen. Haar expositie legt zich hoofdzakelijk toe op schil deringen van bewegende elemen ten. De kunstenaar is bedreven met aquarel, olieverf en het mono type. HENGSTDIJK - De kerk van Hengst dijk is de hele maand juli ingericht met werken van regionale kunste naars. In de eerste helft van de maand stellen diverse kunstenaars werk tentoon. Na 15 juli komen er werken van andere kunstenaars te hangen. Verder toont Jo de Nijs een deel uit zijn verzameling halfe delstenen. De expositie in de Ca- tharinakerk is de hele maand van 14 tot 17 uur te bezichtigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77