Zeeland geen fossielenvereniging meer is Oranje lintje voor Bertie Duerinck makelaar Grond Eede wordt duurder Akkoord over opvolging van ROC-directeur ongedierte estrijding Stichting ABO haalt bakzeil voor nieuwe school in Hulst Zeeuws-Vlaamse stichting is voor Hulst geen gesprekspartner. Dansleidster Hava Naguila koninklijk onderscheiden. M2Makelaars.nl Z PZC Zaterdag 28 juni 2008 27 Ruud Lie heeft een aparte kamer, waar hij zijn schelpen in talloze lades bewaart. foto Camile Schelstraete ook sprake zijn geweest van een tropisch klimaat", vertelt Lie. En zo benadert iedereen een fossiel op zijn eigen manier. De expositie heet dan ook niet voor niets 'Fos sielen anders bekeken'. De ene ex posant richt zich specifiek op haaientanden en roggen, de ander verdiept zich in de geschiedenis van een plaats of streek. Lie doet van alles wat. „Ik wil van HULST - De gemeenteraad van Hulst voelt er niets voor om de stichting Algemeen Bijzonder On derwijs Zeeuws- Vlaanderen een kans te geven om in Hulst een nieuwe basisschool op te richten. De raad stemde unaniem in met het voorstel van het college om de stichting geen plekje te gunnen op het gemeentelijke scholenplan 2009-2012. Het college vond dat de argumentatie van de stichting om in Hulst een school te beginnen alles een tastbaar voorbeeld heb ben om verbanden tussen fossiele en hedendaagse schelpen te laten zien. Ook breng ik een ammoniet van tachtig miljoen jaar oud en een tienduizend jaar oude slag tand van een mammoet naar Axel." Die laatste is door een visser uit de Noordzee opgevist. Een fossielen onderzoeker is gebaat bij goede niet deugde. Die mening werd ge deeld door de raad. De PvdA-frac- tie, gesteund door de SP, probeer de nog een mogelijkheid te schep pen voor de stichting om samen met de stichting Katholiek Onder wijs Hulst een brede school op te zetten in de nieuwe wijk Groote Kreek, maar wethouder Frank van Driessche(onderwijs) wilde daar niet aan. „ABO staat niet op het scholenplan en is voor ons dus ook geen gesprekspartner", zei hij. Voorzitter Theo Sarneel van ABO liet gisteren weten dat zijn stich ting bij het Ministerie van Onder wijs beroep zal aantekenen tegen het besluit van de Hulster raad. contacten, bij mensen die ook maar bij de minste geringste twij fel over de geschiedenis van een misschien wel unieke vondst aan hem denken. Daarnaast zijn met name bouw plaatsen geliefde plekken voor de paleontologen. Lie: „Al wordt het steeds lastiger om op bouwlocaties toestemming te krijgen om rond te neuzen. Bo- door Frank van Cooten SLUIS - De grondprijs op bedrijven terrein De Vlaschaard in Eede wordt bijna verdubbeld. Van 45 eu ro naar respectievelijk zeventig en 85 euro per vierkante meter. „Bedrijfsgrond is schaars. We gaan natuurlijk geen grond weggeven", luidde de verklaring van wethou der Henk Luijendijk donderdaga vond in de vergadering van de Slui- se gemeenteraad. De verkoopresultaten vallen vol gens Luijendijk niet tegen. Vooral Vlaamse ondernemers willen zich graag op De Vlaschaard vestigen. In de Vlaamse grensstreek is nau welijks goede bedrijfsgrond be schikbaar. Gezien de slechte financiële situa tie van de gemeente Sluis ziet het gemeentebestuur verhoging van de grondprijs als een prima mid del wat extra geld binnen te halen. Volgens het CDA is De Vlaschaard helemaal niet in trek en profiteert Maldegem van de hogere grond prijzen in Eede. Een amendement van Sjaak Quaak, om de grondprijs met vijf euro te verhogen zoals op het Technopark in Schoondijke, werd echter door de raad verworpen. vendien zijn de hotspots heel snel bekend bij de handelaren. En dan ben je als hobbyist verloren. Zij gaan vaak zo grootschalig te werk, dat ze het voor de hobbyisten ver knoeien. Dus zijn er ook mensen die angstvallig hun mond houden als ze een goede vindplaats heb ben ontdekt. Dat gaat mij weer te ver, zeker als ik mij onder mijn ei gen fossielenvrienden begeef" VOGELWAARDE - De viering van het veertigjarig bestaan van volks dansgroep Hava Naguila uit Vogel waarde kreeg gisteravond voor Ber tie Duerinck-Bouchaut (56) een heel speciaal tintje. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst verraste haar tijdens het openingsfeest van het jubileum weekend met een koninklijke on derscheiding. Bertie Duerinck is bij Hava Nagui la al 35 jaar actief als dansleidster. Ze geeft en gaf les aan peutergroe- pen, kindergroepen, jongeren en volwassenen. De burgemeester noemde haar de drijvende kracht binnen de vereniging, waarvan ze zelf al sinds 1969 lid is. Vele leden en oud-leden hebben veel plezieri ge volksdansuren aan haar te dan ken. Ook is zij nog actief lid van de demonstratiegroep, die optre dens verzorgt in binnen- en bui tenland. De gedecoreerde maakt zich bo- door Wout Bareman TERNEUZEN - De Raad van Toe zicht en de Medezeggenschaps raad van het ROC Westerschelde hebben overeenstemming bereikt over de procedure voor de opvol ging van voorzitter Toine Huijs- mans van het College van Bestuur. Bij de inmiddels gestarte sollicita tieprocedure worden ook vertegen woordigers van het management en de MR betrokken. Bovendien wordt de voltallige MR ingescha keld bij het eindadvies.Voorzitter Albert Stallaart van de MR is tevre den over het akkoord. „Wij hecht ten nu eenmaal erg aan nauwe be trokkenheid van het personeel bij de sollicitatieprocedure, omdat de voorzitter van het bestuurscollege nu eenmaal een uitermate belang rijke rol speelt bij het uitstippelen van de toekomst van het oplei dingscentrum." De behandeling van de kwestie door de landelijke Geschillencommissie Onderwijs, die volgende week zou plaatsvin den, is verschoven naar septem ber. De MR stapte naar de commis sie omdat er een verschil van me ning was met de RvT over de selec tie van de sollicitanten. Die zou al leen door de RvT plaatsvinden. Het conflict sleepte maanden voort, tot ergernis van het manage mentteam, dat een dringend be roep op beide raden deed het con flict in het belang van de school uit te praten. Dat is gebeurd. Bertie Duerinck-Bouchaut vendien nog op andere terreinen verdienstelijk voor de plaatselijke gemeenschap. Zo was ze tijdens het afgelopen sinterklaasfeest in Lamswaarde voor de vijfentwintig ste keer zwarte Piet. Daarnaast is ze coördinator van de jaarlijkse col lecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp. Bertie Duerinck is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. knaagdieren vliegen UV lampen vogelwering - Preventie en bestrijding van alle o - Advies- inspectie- en rapportagesys - Bedrijfsmatig en particulier - Gecertificeerd EVM V - HACCP hygiènecodes 0115-53 05 85 06-53 5S 06 00 www.lader.ni Zeeuws - Vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75