PZC25 Plan jachthaven verder uitgewerkt Bij min 10 springt in de skipiste de sprinklerinstallatie aan ZONDAG GEOPEND eela Brugman 'Kennedylaan is prima plek voor grote winkels' Provincie maakt tarievenplan voor Westerscheldetunnel 31 Bewoner Flandria komt met alternatief voor uitbreiding haven. Havenman en kapitein openen Havendagen Terneuzen ZEEUWS VLAANDEREN Zeevruchten met sprinkhanen in de Smaek van Zeeland 31 Tip? redtern@pzc.nl door René Hoonhorst BRESKENS - Het gemeentebestuur van Sluis laat een enorme kans om Breskens toeristische impulsen te geven aan zich voorbijgaan als het alleen onderzoek laat doen naar uitbreiding van de jachthaven aan de oostkant van het dorp. Door nieuwe aanlegplaatsen voor plezierschepen in te richten tus sen de veerhaven en de handelsha ven krijgt het vissersdorp een aan eengesloten havengebied én een lo gische wisselwerking tussen jacht haven en dorpscentrum. Door van de dam die de jachthaven af schermt een wandelpier te maken, er een hotel op te zetten, de Pro menade in te richten met winkels en restaurantjes en de Oesterput en Zandstraten als historisch vis serscentrum te promoten, zet Bres kens zichzelf toeristisch op de kaart, stelt bewoner Jan Lagendijk van de Flandria, het meest oostelij ke flatgebouw van Port Scaldis. La gendijk geeft direct toe dat hij er belang bij heeft dat de uitbreiding van de jachthaven aan de west kant plaatsvindt. Hij benadrukt echter dat het alternatieve 'marina- plan' niet alleen een preek voor ei gen parochie is. „Een betere wissel werking tussen havens en dorps centrum past in de Ontwikkelings visie Breskens van het gerenom meerde bureau Kuiper Compag nons, die de voormalige gemeente nn Bewoner Jan Lagendijk uit Bres- kens denkt dat het vissersdorp meer gebaat is bij een westelijke uitbreiding van de jachthaven. Oostburg in 2000 vaststelde." Een deel van het Eerste Strange is voor badgasten niet langer aantrekkelijk als er een jachthaven tussen veer- en Westhaven komt, beseft Lagen dijk. „Maar aan de kant van de Westhaven, bij het nieuwe pavil joen blijven recreatiemogelijkhe den over. De dam die de haven van de zee afsluit, zorgt er ook voor dat badgasten veilig de zee in kunnen." Een woordvoerder van het waterschap bevestigt dat een dam voor de Promenade technisch gezien aan alle zeeweringseisen voor Zwakke Schakels kan vol doen. De gemeenteraad ging don derdagavond laat voorbij aan het plan van Lagendijk. WD'er Johan Provoost kreeg wel voor elkaar dat gelijk met de milieu-effectrappor tage (mer) een bestemmingsplan wijziging wordt voorbereid. Hoe wel die mer is bedoeld voor uit breiding van de jachthaven aan de oostzijde van Port Scaldis kan de gemeenteraad na het zomerreces nog besluiten dat ook het alterna tieve plan aan de westkant van Breskens moet worden onder zocht, verklaarde Jaap Hennekeij van Jachthaven Breskens BV. TERNEUZEN - De scheepshoorns van de drie antie ke sleepboten in de voormalige Veerhaven van Terneuzen begonnen precies op tijd - om vijf uur - te blazen. Alleen, de genodigden waren iets ver laat, dus hun openingssein kwam te vroeg. Deson danks gingen de Havendagen Terneuzen gister middag soepel van start. De kersverse havenman van het jaar, algemeen directeur Marc Van Hijfte van kunstmestproducent Yara in Sluiskil, hees tra ditiegetrouw samen met kapitein Willem van der Decken de vlag. Vandaag en morgen zijn er alle mogelijke wedstrijden, rondvaarten, helikopter- vluchten, er is een havenmarkt en op de podia treedt een keur aan Nederlandse artiesten op. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Kamer van Koop handel Zuid-West Nederland vindt dat de Kennedylaan-Oost ook in de toekomst een prima plek is voor grootschalige winkels in Terneuzen. De Kamer stelt in een reactie op het nieuwe bestemmingsplan Ter- neuzen-Midden dat de Kenne- dylaan een goede locatie is voor bouwmarkten, tuincentra en auto- en caravanhandels. Ook winkels in branches als kamperen en fiets- en auto-accessoires kunnen vanuit dit gebied de binnenstad versterken. Als er vanuit de markt behoefte is, is de Kamer van Koophandel ook voorstander van vestiging van een (grote) supermarkt nabij de Kenne- dylaan. Het college van burgemees ter en wethouders schoot dat idee eerder af Supermarktketen Agri- markt wilde het voormalige pand van meubelzaak Trendhopper aan de Kerkhoflaan (net achter de Ken- nedylaan) verbouwen, maar het college ziet daar liever woningen verrijzen. Bezwaren van omwo nenden, die vreesden voor parkeer overlast, werden gehonoreerd. De Kamer van Koophandel stelt dat de oostelijke locatie in het be stemmingsplan is aangemerkt als 'detailhandel' en niet als 'groot schalige detailhandel'. De Kamer wil dat graag veranderd zien. De discussie over de invulling van de Kennedylaan-West valt buiten de vaststelling van dit plan. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De directie van de ski piste Snowbase in Terneuzen stond gisterochtend vlak voordat de deuren voor het eerst open gin gen voor een raadsel. In de piste gaf het kwik min tien graden Cel sius aan, maar toch sprong rond vijf uur de sprinklerinstallatie aan. Onnodig, want er was geen sprake van brand of rookontwikkeling. Snowbase-directeur Judith Dinge- manse zegt dat er lichte waterscha de is. „We hebben wel wat water laten afvoeren, maar het meeste is natuurlijk bevroren", aldus Dinge- manse. De oorzaak van het defect is nog onbekend. De spontane 'douche' had geen gevolgen voor de ope ningsdag. Rond negen uur meld den zich de eerste twee snowboar- ders om van de piste af te glijden. Dingemanse: „Dit is heel apart. Je houdt op een openingsdag wel re kening met wat kinderziektes, maar bij deze temperatuur ver wacht je natuurlijk niet dat zoiets spontaan gebeurt. Enfin, laten we het er op houden dit de ultieme test was. We weten nu in elk geval dat het systeem werkt." De piste is een paar dagen eerder open dan gepland, omdat de afron dende werkzaamheden vlot verlie pen. van 12.00 tot 18.00 uur BIJ IEDERE KEUKEN: GRATIS BORETTI OUTDOOR KITCHEN T.W.V. 950,-* Hulst" Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 5 Actie loopt t/m 6 juli 2008. www.brugman.nl M SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS II Zaterdag 28 juni 2008

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73