Raadslid moet weten wanneer algemeen belang eigenbelang is Die weg loopt straks waar nu mijn bed staat Koe met moeite uit de sloot 'U staat op mijn plaats, wil u mijn handicap?' makelaar Camera legt brandje in vuilnisbak vast Jonge veteranen blijven weg Mishandelingen in Domburg en Vlissingen Bedrijven en bewoners Middelburgse weg op zoek naar andere plek. Brandweer en boer anderhalf uur bezig met redding. Voor ergonomisch zitcomfort op niveau M2Makelaars.nl PZC Zaterdag 28 juni 2008 29 Raadsleden komen op voor het algemeen belang van al le inwoners in hun gemeen te. En soms is dat ook hun eigenbelang. Veere is een toeristische ge meente. Veel mensen ver dienen hun geld in hotels en (mini)campings. De belangen van de recreatieondernemers zijn groot en dus hecht de gemeente raad terecht veel waarde aan een goede toekomst voor het toerisme. De laatste tijd zijn mede daarom diverse plannen aangenomen die het voor de recreatieondernemer gemakkelijker maken in te spelen op de snel veranderende eisen die toeristen stellen. Donderdag reikte de gemeente raad opnieuw de helpende hand aan de sector, in het bijzonder aan de campinghouders. Gezien het al gemeen belang van de gemeente bij een goed draaiende toeristenin dustrie (werkgelegenheid, toeris tenbelasting) geen vreemd besluit. Wat in Veere wel opvalt is dat de ANALYSE door Maurits Sep recreatiesector sterk is vertegen woordigd in het gemeentebestuur. Bij de WD, die het initiatief nam om voor de reddingsactie, wordt één van de drie zetels bezet door iemand die een hotel uitbaat. Het vijfkoppige CDA, dat het ook op nam voor de campinghouders, heeft er zelfs drie in de gelederen: één met een grote camping en twee met een minicamping. Dat is op zich geen enkel pro bleem. In een recreatiegemeente ligt het voor de hand dat die be roepsgroep ook een groter aandeel heeft in de politieke besluitvor ming. Zoals in een industrie- en havenstad als Vlissingen de belan gen van arbeiders en bedrijven zwaarder wegen en sterker wor den verdedigd. Niet voor niets is Vlissingen een PvdA-bolwerk. Maar als het algemeen belang sa menvalt met het eigenbelang wordt het gevaarlijk. Dan komt het aan op het fatsoen en de mo raal van een individueel raadslid. Kan en wil iemand dan nog mee praten over een besluit, laat staan daarover stemmen? Was het accep tabel dat een campinghouder na mens het CDA stemt voor meer vrijheden voor Veerse camping houders? Of had zij zich voor dit onderwerp even moeten afmelden bij de voorzitter en zich van stem ming moeten onthouden? En mag een WD-raadslid in Vlis singen dat bij Emergis werkt zich bemoeien met de politieke besluit vorming over het huiskamerpro ject voor drugsgebruikers, dat ook van Emergis is? En mag een Groen- Links-raadslid in Middelburg vra gen stellen over het plan voor een historische haven, waarbij een col lega van een fractiegenoot betrok ken is? Of het mag is niet eens zo relevant. In een tijd waarin politici steeds meer moeite moeten doen om de kloof met de kiezer te dich ten, moet een raadslid extra kri tisch op zichzelf zijn en een duide lijke scheiding maken tussen alge meen en eigenbelang. GOES - Aan de hand van camera beelden heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag twee 16-jarige jongens aangehou den die een vuilnisbak op de Vlas- markt in Goes in brand hadden ge stoken. De Kapellenaren zeiden eerst niets met de brand te maken te hebben, maar de camerabeelden bewezen het tegendeel. De jongens hebben bekend en moeten de schade vergoeden. Zij worden doorgestuurd naar Halt. 'S-HEERENHOEK - Vijftig veteranen met partners hebben gistermiddag de eerste veteranendag van de ge meente Borsele bezocht. Via het Veteraneninstituut waren 110 Bor- selse veteranen uitgenodigd. Vrij wel alleen ouderen kwamen naar De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. „Er is één jongere, van rond de veertig", meldde een medewerk ster van Borsele. Zij vond dat jam mer. „Ze denken zeker dat een ve teranendag alleen voor ouderen is, terwijl dat absoluut niet zo is." DOMBURG - Op de Babelweg in Domburg is donderdagnacht een 25-jarige Duitser door een groepje jongelui mishandeld. De man liep schaafwonden op. De aanleiding tot de mishandeling is onbekend. In een horecagelegenheid in het centrum van Vlissingen is diezelf de nacht een 16-jarige Vlissinger gewondgeraakt. De jongen kreeg een glas in zijn gezicht en liep daar door een flinke snee in zijn ge zicht op. De dader, alsmede de toe dracht is niet bekend. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Veel eigenaren van bedrijven en bewoners van wonin gen aan de Oostperkweg op indus trieterrein Ramsburg in Middel burg beleven een onzekere tijd. Waar komen ze terecht? Ze moe ten over zo'n twee jaar weg zijn omdat de Oostperkweg gedeelte lijk wordt verlegd en gedeeltelijk wordt aangepast om te kunnen dienen als verbindingsweg tussen de nieuwe N57 en het centrum van Middelburg. Vijftien bedrijven en vier wonin gen moeten tegen de vlakte. Vanaf de kruising met het Oud-Arne- muidsvoetpad tot de kruising met de Dampoortweg moet de bebou wing aan de westkant van de Oost perkweg verdwijnen voor de aan leg van een parkeerhaven, een groenstrook, een fietspad en een trottoir. De bedrijven en wonin gen aan de westkant van de rest van de Oostperkweg moeten wij ken voor een nieuw stuk weg, ten westen van de Oostperkweg. Het eerste bedrijf - vanaf de nieu we N57 gezien - dat weg moet, is André's bloemen. „We zijn nog, sa men met de gemeente, op zoek naar een nieuwe locatie", zegt André Vandèpitte jr.. Net als de an dere bedrijven kan André's bloe men terecht op industrieterrein Ar- 'We hebben hier zo'n tien jaar geleden een nieuw huis laten bouwen' nestein. „Dat vinden we in princi pe een goeie plek. Een Middel burgs bedrijf hoort in Middel burg." Liever zou hij met zijn be drijf aan de Oostperkweg blijven. „We zitten hier nu ruim vijftien jaar en het is hier prima. Het is jammer, maar niks aan te doen." „Die nieuwe weg loopt straks daar waar nu mijn bed staat", zegt Ria van Veen van Autosloopbedrijf Van Veen. Ze moet dus vertrek ken, mét bedrijf en gezin. Van Veen is nog in onderhandeling met de gemeente over een plek op Arnestein. Van Veen gaat bouwen op Arnestein, een nieuw bedrijf en een nieuw huis. „Als je ver plicht wordt je plannen te verande ren, kun je negatief blijven, maar je kunt er ook de voordelen van in zien. We zijn hier twintig jaar gele den begonnen. Nu kunnen we op Arnestein een nieuw, groot bedrijf starten." Van Veens buurvrouw, Jolanda Stouten van Autosloopbedrijf Stou ten, ziet het minder positief „Als we dit geweten hadden... We heb ben hier zo'n tien jaar geleden een nieuw huis laten bouwen. We wil len niet naar Arnestein. Dat is veel te ver van de stad af We gaan nu zelf op zoek naar iets anders. We hebben veel klanten uit Bergen op Zoom, dus gaan we die kant op." door Rob Paardekam THOLEN - Gehandicapten in de ge meente Tholen zijn het beu: men sen zonder handicap, die te pas en te onpas op invalidenparkeerplaat sen gaan staan. De Stichting Werk groep Gehandicapten Tholen is een actie begonnen. „Er kwamen bij ons best veel klachten binnen over het oneigen lijke gebruik van invalidenparkeer plaatsen", zegt voorzitter Paula de Klerck van de werkgroep. „Daar om hebben we kaartjes laten ma ken met de tekst 'U staat op mijn parkeerplaats, wil u ook mijn han- POORTVLIET - De brandweer van Tholen heeft gistermiddag ander half uur vergeefs geprobeerd een koe uit de sloot te halen. Het beest was vanuit haar wei aan de Roolandsedijk in de buurt van Poortvliet de sloot in gesukkeld. Voorbijgangers waarschuwden de brandweer. Hoewel de koe duidelijk weinig op haar gemak was in het ondiepe wa ter, werkte ze eerder tegen dan mee. De brandweer probeerde het met praten, met duwen en met trekken, maar niets kreeg de panie kerige koe van haar plaats. De redding kwam van de gealar meerde eigenaar, die na anderhalf uur ter plaatse kwam. Zijn deskun digheid in combinatie met die van de brandweer, leidde er tenslotte toe dat het beest zich op het droge liet helpen, ongedeerd maar wel wat overstuur. Dit in tegenstelling tot haar collega, die de gebeurtenis met grote belangstelling volgde. dicap hebben?'. Er zijn er al heel wat onder ruitenwissers verdwe nen, maar de actie gaat nog wel even door. Volgens De Klerck kwam het voor dat wel drie van de zes invaliden parkeerplaatsen in het centrum van Tholen-stad bezet werden door mensen die er niet mochten staan. „Dat kan gewoon niet. Je hoort vaak smoezen als 'het was maar voor heel even', maar dat vind ik geen excuus. Als er net op dat moment een gehandicapte komt, heeft die persoon een pro bleem." Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 HEREN MODE DO M B U R G 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Armani Humberto Botticelli Just Cavalli Bikkembergs Gentiluomo Thomas Burberry For All Mankind Hans Ubbink Valentino R.E.D. Genti Hugo Boss Versace

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67