na afloop van Concert at Sea Claim na incident met olie iV Fietstocht Mosselpercelen bij Yerseke in gevaar na zinken bunkerschip. 7 fel.,.,, jF"1' rJ m W Zomerprogrammering eilandelijke radio Miniatuur ambulances in Blikmuseum Renesse Zomerfair voor Gruttepikkertjes Zomerconcerten in Nieuwe Kerk Zierikzee Hogazon Groep s PZC Zaterdag 28 juni 2008 27 Joep van Deudekom, Viggo Waas en Peter Heerschop stoppen hun pijnboomzaadjes in een potje. Alle bezoekers van Concert at Sea krijgen vanavond een zakje zaad. De grove den die eruit groeit, neemt veel C02 op. foto Dirk-Jan Gjeltema Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Zo Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 door Luc Oggel YERSEKE - Mosselhandelaren heb ben in november een claim van naar verluidt 1,5 miljoen euro neer gelegd bij de gemeente Reimers- waal, oliehandel Meijaard in Yerse ke en aannemer Van den Herik in Sliedrecht. Aanleiding was een olie-incident in de Beatrixhaven van Yerseke, die op dat moment werd gebag gerd. De gemeente en ook handel aren hebben de kwestie verzwe gen om mosselliefhebbers niet af te schrikken. De zaak loopt nog. De hele situatie is een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Het baggerwerk in de havens voor de pleziervaart verliep voorspoe dig, totdat 6 november een bun kerschip van oliehandel Meijaard zonk. Daarbij lekte naar schatting vijf- tot tienduizend liter gasolie in het water. De gemeente legde het baggerwerk enige tijd stil, waarna in de Beatrixhaven met één schip is verder gewerkt in plaats van twee. Reimerswaal wilde zo belet ten dat er olie in het slib zou ko men, wat mogelijk mosselverwater- percelen zou kunnen vervuilen. Het slib mocht namelijk worden teruggestort in de Oosterschelde. Stoppen of uitstellen was geen op tie, omdat de vergunning tot 1 ja nuari 2008 liep. De mosselhandel stelde kort na het incident de betrokken partijen aansprakelijk, nadat bij mosselen afkomstig van de bewuste perce len een 'smaakafwijking' was ge constateerd. Een gemeentewoord voerster zegt 'begrip' te hebben voor de claim, ook al is er alles aan gedaan om schade te voorkomen. Ook bij aannemer Van den Herik wordt niet al te paniekerig gerea geerd. Een woordvoerder zegt dat wellicht het werk beter had moe ten worden gepland. „Ik heb begre pen dat handelaren liever hadden gezien dat buiten het mosselsei zoen was gebaggerd. Als dat zo is, dan snap ik de claim wel." Ko Meijaard van de gelijknamige oliehandel vindt dat er betaald moet worden als er schade is. „Maar wel eerst bewijzen en niet in het wilde weg gaan lopen clai men." Het lijkt hem sterk dat er in dertijd olie op de percelen terecht is gekomen. „De mosselen zijn niet drooggevallen, bovendien is gasolie lichter dan water." Directeur Huub Lacor van Roem van Yerseke bevestigt de claim, maar wil verder niet op de zaak in gaan. Het incident heeft volgens hem geen effect op de komende mosseloogst. Om consumenten niet af te schrikken, is een claim van mos selhandelaren na een incident met een oliebevoorradingsschip in november stilgehouden. - Mife l: WEMELDINGE - De IVN-de Bevelan- den biedt van 2 tot en met 4 sep tember een driedaags fietsarrange- ment aan rond de Oosterschelde. De tocht, waarvoor deelnemers zelf fietsvervoer en logies moeten regelen, begint in Wemeldinge. Info: 06-29329489. ZIERIKZEE - Radio Schouwen-Dui- veland begint maandag met de 'zo- mertour', een aangepaste zomer- uitzending van 9.00 tot 12.00 uur. Daarin is veel aandacht voor nieuws, het weer en zomeractivi- teiten. Willem Tros presenteert deze zo mer zijn programma op de donder dagmiddag vanaf locatie. De hele programmering is te vin den op www.rosd.nl. RENESSE - Het Blikmuseum in Ren esse begint dinsdag met een nieu we expositie. In het museum is een verzameling miniatuur ambu lances te zien, bijeengebracht door Mineke Strayer uit Renesse. Zij be zit ongeveer 1800 wagentjes. In het museum is verder aandacht voor de babyzorg in de jaren vijf tig. Het museum is open op dins dag van 10.00-12.00 uur en woens dag van 14.00-17.00 uur. NIEUWERKERK - Peuterspeelzaal De Gruttepikkertjes staat woensdag in het teken van een zomerfair. Voor de kinderen is ruimte gemaakt om te knutselen of een ritje te maken met de ponykar. Daarnaast wordt tweedehands speelgoed verkocht. De opbrengst gaat gedeeltelijk naar logeeropvang Aan de Hand in Brijdorpe. De fair is van 13.00 tot 16.30 uur. ZIERIKZEE - De serie orgelconcer ten in de zomer begint woensdag met een muzikale reis naar Leip zig. Organist Arjen Leistra speelt werken van Johann Sebastiaan Bach, Felix Mendelssohn-Barthol- dy en van G.A. Homilius, een leer ling van Bach. Het concert begint om 20.00 uur in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. KOZIJNEN B GEVELS «I ROLLUIKEN SERRES ZONWERING B GARAGEDEUREN Kozijnen in kunststof, kozijnen in aluminium. Nooit meer schilderen. Perfect aansluitend en dus geen tocht. Klassiek of ultra modern? Dat is geheel aan u. Wij adviseren u graag over de legio mogelijkheden. Kwaliteit, dat zie je tot in het kleinste detail. Heinkenszand: Scbouwersweg 5 T 0113 568800 Middelburg; Klarinetweg 2a T0118 476658

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65