Recron: verschil in tarief mag Zierikzeesche Courant nu digitaal Verdachte van aanranding vast Jongetje raakt zwaargewond SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Differentiatie in toeristenbelasting is bespreekbaar. Kippen Zeevruchten met sprinkhanen in de Smaek van Zeêland Zaterdag 28 juni 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Provincie maakt tarievenplan voor Westerscheldetunnel ZIERIKZEE - De eerste zeventig schepen van de Deltaweek zijn platbodem. Het deelnemersveld telt 140 zeilboten, iets meer maakt met een dj en de coverband Bad Hair Day. Morgen gaat gistermiddag de haven van Zierikzee binnengelopen. De eer- dan vorig jaar. Ook vanochtend zullen nog schepen afmeren in het er wat rustiger aan toe. Maandagochtend verlaat de vloot ste mast is ook al gesneuveld. Die brak af op een polyester Zierikzee. Vandaag staat de Zeelandwedstrijd op het program- Zierikzee en gaat op weg naar Sint Annaland voor de Buuten- jacht (een Dehler 103), toen dit in aanvaring kwam met een ma. Deelnemers en publiek worden vanavond aan 't Luitje ver- gaetsrace. foto Dirk-Jan Cjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Verschillende tarieven voor de toeristenbelasting zijn ze ker bespreekbaar zegt Henk Zuid erend van de Recron op Schou- wen-Duiveland. „Wij denken dan bijvoorbeeld aan verschil in tarief tussen voor- en naseizoen en hoog seizoen", aldus Zuiderend. „Wat je nu ziet is dat iedereen praat over seizoensverlenging. Dat doen de ondernemers en dat doet de gemeente. De ondernemers pro beren veel mensen te trekken in het voor- en naseizoen door scher- VLISSINGEN - In het Nollebos in Vlissingen is gistermiddag rond kwart over twee een 28-jarige man uit die plaats aangehouden op ver denking van meerdere aanrandin gen. De laatste dagen kreeg de politie al diverse meldingen binnen dat er een man vrouwen lastig viel in het Vlissingse Nollebos. De man is ingesloten en wordt ver hoord. pe prijzen en kortingen maar de toeristenbelasting blijft gelijk. Daar zou je dan ook wat aan moeten doen." Zuiderend neemt hiermee een voorschotje op het gesprek dat de Recron en andere brancheorganisa tie binnenkort tegemoet kunnen zien met wethouder Wijnand Ren den. Die heeft van de gemeente raad de opdracht gekregen om met de ondernemers rond de tafel te gaan zitten om te praten over de mogelijkheden en onmogelijk heden van tariefdifferentiatie in de toeristensector. Renden heeft deze opdracht gekre gen omdat de gemeenteraad een eerder voorstel van zijn hand van tafel heeft geveegd. Renden wilde de toeristenbelas ting voor de 'luxueuzere' accom modaties (hotels, huisjes en pen sions) verhogen met 18 cent. Cam pings zouden alleen te maken krij gen met inflatiecorrectie. Dat voorstel had hij echter niet overlegd met de branche en dat is de gemeenteraad maar ook de branche in het verkeerde keelgat geschoten. „Hij wilde dat er ge woon door rammen", zegt Rob Pouw van Port Greve in Brouwers haven. Pouw en Zuiderend zijn pw De Recron is bereid te praten over tariefdifferentiatie bij de toeristenbelasting. Maar dan wel verschillende bedragen voor laag- en hoogseizoen. blij dat het voorstel van tafel is ge veegd door de gemeenteraad. „Goed dat het verschil van tafel is. Een toerist is een toerist. Het maakt niet uit waar hij of zij slaapt", zegt Zuiderend. „We willen ook best meedenken met de gemeente", zegt Pouw. „Wij begrijpen best dat we een bij drage moeten leveren maar betrek ons er bij. Wij weten wat er speelt in de markt. En of er dan een ta riefdifferentiatie komt of dat er an dere manier komt om te heffen daar kunnen we over praten." Renden heeft van de raad tot de begrotingsvergadering in novem ber de tijd gekregen voor het over leg. Dan worden de nieuwe tarie ven vastgesteld. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De Zierikzeesche Cou rant is vanaf nu online beschik baar. De voorloper en concurrent van de Zierikzeesche Nieuwsbode is te lezen op de digitale kranten bank van Zeeland. De Zierikzeesche Courant ver scheen vanaf 1797. Het was vooral een krant voor de gezeten burge rij, de welgestelden. De toonzet ting van de krant was conservatief te noemen. De artikelen in de krant zijn niet gemakkelijk te le zen en destijds werden de pagina's ook nog niet verluchtigd met fo to's en afbeeldingen. In de krant werden ook de offi ciële mededelingen van de ge meente Zierikzee opgenomen. In de laatste jaren van het bestaan van de krant werd de concurrentie met de Zierikzeesche Nieuwsbode (vanaf 1844) steeds sterker en op 1 juni 1889 verscheen het laatste nummer en werd de Zierikzee- BROUWERSDAM - Een Duits jonge tje is gistermiddag zwaargewond geraakt bij een verkeersongeval op de N57 bij Ouddorp. Het jongetje zat samen met zijn zusje in de au to bij opa en oma. De wagen van opa botste op een camper. Bij het ongeluk raakten ook opa en oma en het zusje gewond. Het ongeval zorgde voor veel verkeershinder in de richting van Zeeland. De toe dracht wordt nog onderzocht. ZBAflffifi 3E 323 sche Courant opgenomen in de Nieuwsbode. De uitgever van de Zierikzeese Nieuwsbode, Hedde Lakenman, kreeg alle oude jaargan gen in zijn bezit en liet die vervol gens opstoken in de plaatselijke gasfabriek. De gemeente had ech ter ook een nagenoeg complete reeks in het bezit en die serie is ge bruikt voor de digitalisering. De krant is te vinden op www.krantenbankzeeland.nl of via de website van de gemeente. Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzense echtpaar toerde op een loze dag voor de gezellig heid over de Belgische wegen. Nu is dat op zich al een beleve nis, vooral als je zonder naviga tiesysteem op pad bent. Verkeers borden die halverwege de afslag staan en dus over het hoofd wor den gezien, het zal nooit wen nen. Maargoed, daar hadden de Terneuzenaren vandaag geen last van. Ze reden zomaar wat. Totdat manlief plots op de rem trapte om de tekst op een bord dat wel pontificaal in de berm stond te lezen. „Die moeten we hebben", riep hij, terwijl hij naar het bord wees. 'Te koop vijftien kippen die eieren leggen en prui men en aardappelen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63