Zeeland Gemeente maakt veiligheidsplan 'Toch nog iets leuks dit jaar' Diploma met dubbel profiel Brandweer en boer redden koe makelaar Andere naam Integraal beleid ontbreekt nog in Reimerswaal. Thoolse visboer scoort goed in haringtest van het Algemeen Dagblad. Autistische scholiere haalt havo-diploma op 'gewone' school. M2Makelaars.nl Belastingaangifte? Van Daalen Advies Voor ergonomisch zitcomfort op niveau BPZC Zaterdag 28 juni 2008 29 door Luc Oggel KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal wil vanaf volgend jaar een integraal veiligheidsplan op de plank hebben liggen. Daarmee wordt tevens 'voldaan aan een door de regering opgelegde ver plichting. Op dit moment heeft zo'n drie kwart van de Nederlandse gemeen ten al een integraal veiligheidsbe leid. Reimerswaal dus nog niet, hoewel de veiligheid van de bur gers in het coalitieakkoord (2006) 'topprioriteit' van het bestuur ge noemd. Het huidige ad hocbeleid - zaken als verkeersveiligheid, van dalisme en rampenbestrijding zijn nu versnipperd over verschillende gemeentelijke afdelingen - moet daarom plaatsmaken voor een ge structureerd plan van aanpak, waarbij meerdere organisaties be trokken zijn. De gemeente voert de regie. Veiligheid is een heel breed be grip, gaf gemeentelijk coördinator Integrale Veiligheid Evelien Lam bert deze week aan tijdens een pre sentatie voor de gemeenteraad. „Daarom moeten prioriteiten wor den gesteld en verantwoordelijkhe den worden afgebakend. De kern van het verhaal is dat we straks oog hebben voor alle gebieden van veiligheid." De raad krijgt in september een startnotitie voorgelegd, waarna het integraal veiligheidsbeleid zal worden uitgewerkt. In december zal het worden vastgesteld. POORTVLIET - De brandweer van Tholen heeft gistermiddag ander half uur vergeefs geprobeerd een koe uit de sloot te halen. Het beest was vanuit haar wei aan de Roolandsedijk in de buurt van Poortvliet de sloot in gesukkeld. Voorbijgangers waarschuwden de brandweer. Hoewel de koe duidelijk weinig op haar gemak was in het ondiepe wa ter, werkte ze eerder tegen dan mee. De brandweer probeerde het met praten, met duwen en met trekken, maar niets kreeg de panie kerige koe van haar plaats. De redding kwam van de gealar meerde eigenaar, die na anderhalf uur ter plaatse kwam. Zijn deskun digheid op koeiengebied in combi natie met die van de brandweer, leidde er uiteindelijk toe dat het beest zich op het droge liet hel pen, ongedeerd maar wel een beet je overstuur. Dit in tegenstelling tot haar collega, die de gebeurtenis met grote belangstelling volgde. Armani Botticelli Bikkembergs For All Mankind Genti Humberto Just Cavalli Thomas Burberry Valentino R.ED. Versace 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Gentiluomo Hans Ubbink Hugo Boss door Rob Paardekam THOLEN - Drie maanden geleden ging hun opslagloods in vlammen op. Frans en Jolanda Bout, van de visspeciaalzaak aan de Eendrachts- weg in Tholen, konden dus wel een oppepper gebruiken. Laat er enkele weken geleden nou toeval lig een keurmeester van het Alge meen Dagblad in hun zaak staan. Hij vond zijn harinkje heerlijk en dus staat de viswinkel komende za terdag hoog in het klassement van de beruchte haringtest. „Toch nog iets leuks dit jaar", zegt Frans opgelucht. „Het was best wel even spannend, hoor. Mijn vrouw en. kinderen waren over tuigd van een goede klassering, maar ik was er niet zo zeker van. Natuurlijk vind ik dat we prima vis verkopen, maar je weet het nooit. We hebben er zelfs een wed denschap over afgesloten. Een top 10-klassering betekende dat we toch op vakantie zouden gaan. Die had ik afgeblazen na de brand." Nou, de koffers in huize Bout kun nen worden gepakt, want de vis winkel van de familie prijkt straks op een uitstekende tiende plaats met een negen als cijfer. Het keu ringsrapport, dat de krant al heeft toegestuurd, liegt er niet om. 'Vers van het mes met een geur zoals de zee ze geeft. Fris, glanzend en zil ver', schrijven de keurmeesters. Ze roemen ook het lef van Bout. 'Wie zichzelf opgeeft voor de test heeft moed en zelfvertrouwen. Wie zo met zijn vak bezig is, redt het wel', zijn de lovende woorden. Nou heeft Bout zich niet echt zelf opgegeven. Het enige dat hij deed was een mailtje naar de krant stu ren met de vraag waarom ze Tho len al dertien jaar overslaan. „En ze zijn dus bij mij gekomen", stelt hij tevreden vast. „Ik mag me nu de beste haringverkoper van Zee land noemen. Dat is toch leuk." door Gijs Kamphuis TERNEUZEN - Bescheidenheid siert de mens. Een uitdrukking die ze ker past bij Marjolein van Deur zen uit Terneuzen. De 17-jarige scholiere van scholengemeen schap De Rede heeft net haar ha vo-diploma gehaald. Op zich niets bijzonders zo vlak voor de zomer vakantie. Alleen, de Terneuzenze is autistisch en heeft ADHD. Maar naar het speciaal onderwijs mocht ze vanwege een wetswijziging niet meer. Zelf vindt ze haar prestatie niets bijzonders. Dit in tegenstelling tot haar ouders en begeleidster, die zit ten te glimmen van trots. Daar is ook alle reden voor. Want waar een gemiddelde scholier met één vakkenpakket (profiel) slaagt, haal de Van Deurzen haar diploma met twee profielen. „Er zijn veel vak ken die ik leuk vind om te volgen en eigenlijk wil ik dat dan ook alle maal doen." Toch vindt ze zichzelf geen studiebol die alleen maar met haar neus in de boeken zit. „Ik leer best makkelijk en kan goed feiten onthouden." Omdat het na de wetswijziging niet meer mogelijk was om zonder visuele handicap op de Mytylschool in Goes te blijven, is ze overgestapt naar het reguliere onderwijs. Met 'Ik wilde graag en wist dat ik het kon. Daar voel ik me ook een 'normale' student' hulp vanuit Goes via Auris onder wijsbegeleiding. „Ik wilde graag en wist dat ik het kon. Daar voel ik me ook meer een 'normale' stu dent." De drukke, soms chaos- tische, situaties tijdens de pauzes in de kantine vormden nog het financieel fiscaal advies telefoon (01 13) 23 23 40 GOES - VSO De Kring aan de Tien- dendreef in Goes wordt 30 juni omgedoopt tot Auris College Goes. Op de school krijgen zo'n zestig leerlingen met een auditieve en/of communicatieve beperking voortgezet onderwijs, gericht op het leren omgaan met hun beper king. De school maakt deel uit van de Koninklijke Auris Groep. grootste struikelblok, omdat de Terneuzense slecht kan omgaan met dit soort situaties. Ze wordt er hyper van en kan zich dan niet meer concentreren. In de toekomst wil ze psychiatrie gaan studeren, op de Roosevelt Academy in Middelburg. „Daar word je alleen aangenomen met een hoge motivatie en het is er re latief rustig. Je zit er niet, net als op andere universiteiten, met 500 studenten in een collegezaal." Om daar naartoe te mogen, moet Van Deurzen haar vwo-diploma halen. Daarom zal ze nog twee jaar op De Rede blijven. De werk wijze zal hetzelfde zijn. Ze heeft begeleiding van de leraren tijdens de lessen en krijgt meer tijd tij dens een examen. Auris onder houdt de contacten met school en helpt als Van Deurzen tijdens de leerweg tegen problemen aan loopt. Zelf blijft ze bescheiden en verwacht geen moeilijkheden. Eerst maar eens op vakantie. Marjolein van Deurzen tekent haar diploma. foto Camile Schelstraete Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 -64 12 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57