Zeeland Voor alles is een tijd, ook afscheid Openluchtconcert in haven Sint-Annaland Eindelijk onderzoek water De Blikken TCA Training AutoCAD Computeropleidingen Schoolhoofd uit Rilland gaat na 36 jaar met pensioen. Borsele betaalt extra kosten studie naar wateroverlast. Hogazon Groep PZC Zaterdag 28 juni 2008 2 7 Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 www.flowershopenzo.nl dag- en avondopleidingen starten weer in augustus dag- en avondcursussen starten wekelijks informatie en aanmelden? www.tca-training.nl B Piet de Peuter ging gisteren met pensioen na 46 jaar in het onderwijs gewerkt te hebben. foto Willem Mieras door Cijs Kamphuis RILLAND - Herinner gisteren, droom van morgen, maar leef van daag. Dit zijn woorden waar Piet de Peuter (67) zich volledig bij aan sluit. Gisteren nam hij afscheid als directeur van de Christelijke basis school De Wiekslag in Rilland, na een dienstverband van zesender tig jaar. Totaal zat hij ruim vijfen veertig jaar in het onderwijs. Her inneren zal hij. Zijn laatste dag, maar vooral alle jaren op de school waar hij het langste werkte. Want kinderen vindt hij geweldig en de school beschouwt meester SINT-ANNALAND - Het begin van een lange traditie moet het wor den: een openluchtconcert in de jachthaven van Sint-Annaland. Musica Nautica is de naam en de Fanfare Accelerando tekent zater dag 5 juli voor de organisatie. Niet alleen Accelerando speelt van af een speciaal podiumponton, maar ook het accordeonduo Toeac, harpisten Eva Tebbe en Eka- terine Levental, het Concertkoor uit Bergen op Zoom onder leiding van André Telderman. De tenor Alex Vermeulen en mezzo-spo- raan Ekaterina Levental, dragen zorg voor de solo's. De openluchtconcerten, die ook in de toekomst een zomerse kleur Piet als zijn tweede huis. De Peu ter zag als leraar van eerst klas vijf en zes en toen groep zeven en acht zo'n beetje het hele dorp bij hem aanschuiven en weer vertrek ken. Vergelijkingen maken met toen en nu wil hij niet. „Het on derwijs is niet beter of slechter, het is gewoon anders. Je zou dan appels met peren moeten vergelij ken, dat kan niet." Alleen alle toetsmomenten die er met de jaren gekomen zijn, die mo gen van hem wel wat minder. „Ik zie liever dat kinderen spelender wijs iets leren." De momenten dat De Peuter niet fluitend naar zijn werk ging zijn op één hand te tel len. Slechts een paar maanden, een aantal jaar terug, had hij een dipje omdat het directeurschap aan Sint-Annaland moeten geven, willen Tholenaren, toeristen en an dere belangstellenden laten genie ten van licht klassieke muziek in een natuurlijke omgeving. Telkens zal een thema aan het programma worden gehangen. Dit jaar is dat Spaans/Zuid-Amerikaans. De toegang tot het concert is gra tis. Behalve vanaf het terras van het clubhuis Buitengaets, kunnen toeschouwers het concert volgen vanaf paden, steigers en boten. De Lionsclub heeft de lelievletten van Scouting Tholen als tribune ge huurd. Het publiek heeft hiermee een plaatsje en de scouts betalen er later dit jaar een reisje naar Po len van. Aanvang 20.00 uur. toen meer op de baan van een ma nager ging lijken en dat vond hij niets. Bijna was hij gestopt. De lief de voor het onderwijs won het echter toch. Deze keer wilde hij nu ook helemaal niet ophouden. Er was wel een stemmetje diep van binnen wat vertelde dat het 'De momenten dat hij niet fluitend naar zijn school ging zijn op één hand te tellen' wel mooi geweest was, maar het werk bleef zo leuk. Zijn vrouw hakte een jaar geleden definitief de knoop door. In een brief die hij sinds zijn officiële pensioen elk jaar moest schrijven aan de raad van toezichthouders, vroeg hij ze om hem nog een jaar schoolhoofd te laten. Zijn vrouw schreef er stie kem achteraan dat hij op 27 juni 2008 echt zou stoppen. „Toen ik daar achter kwam vond ik het eigenlijk ook wel goed. Voor alles is een tijd, ook voor mijn af scheid, ik maak nu plaats voor de jonge generatie." Tijd over zal de geboren Brabander niet hebben. Al realiseert hij zich dat hij niet al leen afscheid neemt van zijn werk, maar ook van zijn grootste hobby. Gelukkig blijft er op dat terrein nog genoeg over en droomt hij al over na zijn vakantie in Grieken land. Verschillende plannen krij gen al langzaam vorm. Nergens komt De Wiekslag voor. Dat is nu echt een herinnering. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Het einde van een langslepende discussie komt in zicht. Het Borselse college van B en W is bereid de extra kosten van een onderzoek naar de waterover last in de 's-Heerenhoekse nieuw bouwwijk De Blikken te betalen. De weg is daarmee vrij om de stu die in het najaar te doen. Een aantal bewoners van De Blik ken verwijt de gemeente dat zij de wijk niet goed bouwrijp heeft ge maakt, waardoor tuinen na regen lang onder water blijven staan. Al leen extra drainage helpt. De ge meente Borsele vindt dat zij wel goed werk heeft afgeleverd in 's- Heerenhoek. Toch stemde Borsele vorig jaar in met een studie naar de waterover last. De bewoners en de gemeente zouden elk de helft van de kosten dragen. Een bureauonderzoek is in middels uitgevoerd en daaruit is ge bleken aldus wethouder Jan Zan- dee (SGP/ChristenUnie, openbare werken), dat er 'niks bijzonders aan de hand is in de wijk'. Een onderzoek ter plaatse moest nog gebeuren. Dat bleek duurder te zijn gedacht. „Willen we vol doende te weten komen", laat wet houder Zandee weten, „dan moe ten we een uitgebreidere studie la ten doen." Bewoners hikten ver volgens tegen de extra kosten aan. Het Borsels college heeft nu de knoop doorgehakt en besloten de meerprijs voor zijn rekening te ne men. Onder de voorwaarde dat ie dereen zich bij de onderzoeksresul taten neerlegt. Voor de veldstudie worden peilbui zen geplaatst in De Blikken. Dat ge beurt in september, verwacht wet houder Zandee. Hij ziet de uitkom sten met vertrouwen tegemoet. De nieuwbouwwijk ligt erg laag. Voor dat er huizen zijn gebouwd, ston den de weilanden er in het najaar en in de winter vaak blank. KOZIJNEN 8 GEVELS 88 ROLLUIKEN a SERRES 8 ZONWERING 11 GARAGEDEUREN Kozijnen in kunststof, j kozijnen in aluminium. Nooit meer schild eren. Perfect aansluitend en dus geen tocht. Klassiek of ultra modern? Dat is geheel aan u. Wij adviseren u graag over de legio mogelijkheden. Kwaliteit, dat zie je tot in het kleinste detail. Heinkenszand; Schouwersweg 5 0113 568800 Middelburg: Meesterlijk in geveltechniek: www.hogazon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55