Zeeland PZC Claim mosselhandel na olie-incident 'U staat op mijn parkeerplaats, wilt u ook mijn handicap hebben?' 25 Auto's vernield in Tholen-stad Jonge veteranen blijven weg legt brandje vast BEVELANDEN-THOLEN 31 31 Kwestie stilgehouden om consument niet af te schrikken. Zand, klei, water en hooi Zaterdag 28 juni 2008 Zeevruchten met sprinkhanen in de Smaek van Zeêland Provincie maakt tarievenplan voor Westerscheldetunnel Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel YERSEKE - Mosselhandelaren heb ben in november een claim van naar verluidt 1,5 miljoen euro neer gelegd bij de gemeente Reimers- waal, oliehandel Meijaard in Yerse- ke en aannemer Van den Herik in Sliedrecht. Aanleiding was een olie-incident in de Beatrixhaven van Yerseke, die op dat moment werd gebag gerd. De gemeente en ook handel aren hebben de kwestie verzwe gen om mosselliefhebbers niet af te schrikken. De zaak loopt nog. De hele situatie is een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Het baggerwerk in de havens voor de pleziervaart verliep voorspoe dig, totdat 6 november een bun kerschip van oliehandel Meijaard zonk. Daarbij lekte naar schatting vijf- tot tienduizend liter gasolie in het water. De gemeente legde het baggerwerk enige tijd stil, waarna in de Beatrixhaven met één schip is verder gewerkt in plaats van twee. Reimerswaal wilde zo belet ten dat er olie in het slib zou ko men, wat mogelijk mosselverwater- percelen zou kunnen vervuilen. Het slib mocht namelijk worden teruggestort in de Oosterschelde. Stoppen of uitstellen was geen op tie, omdat de vergunning tot 1 ja nuari 2008 liep. De mosselhandel stelde kort na het incident de betrokken partijen aansprakelijk, nadat bij mosselen afkomstig van de bewuste perce- Om consumenten niet af te schrikken, is een claim van mos selhandelaren na een incident met een oliebevoorradingsschip in november stilgehouden. len een 'smaakafwijking' was ge constateerd. Een gemeentewoord voerster laat weten 'begrip' te heb ben voor de claim, ook al is er al les aan gedaan om schade te voor komen. „Je moet als mosselbedrijf natuurlijk het zekere voor het on zekere nemen." Ook bij aannemer Van den Herik wordt niet al te paniekerig gerea geerd. Een woordvoerder zegt dat wellicht het werk beter had moe ten worden gepland. „Ik heb begre pen dat handelaren liever hadden gezien dat buiten het mosselsei zoen was gebaggerd. Als dat zo is, dan snap ik de claim wel." Ko Meijaard van de gelijknamige oliehandel vindt dat er betaald moet worden als er schade is. „Maar wel eerst bewijzen en niet in het wilde weg gaan lopen clai men." Het lijkt hem sterk dat er in dertijd olie op de percelen terecht is gekomen. „De mosselen zijn niet drooggevallen, bovendien is gasolie lichter dan water." Directeur Huub Lacor van Roem van Yerseke bevestigt de claim, maar wil verder niet op de zaak in gaan. „Volgens mij zijn we er nog niet uit." Het incident heeft vol gens hem geen effect meer op de komende mosseloogst. door Rob Paardekam THOLEN - Gehandicapten in de ge meente Tholen zijn het beu: men sen zonder handicap die te pas en te onpas op invalidenparkeerplaat sen gaan staan. De Stichting Werk groep Gehandicapten Tholen is een actie begonnen. „Er kwamen bij ons best veel klachten binnen over het oneigen lijk gebruik van invalidenparkeer plaatsen", zegt voorzitter Paula de Klerck van de werkgroep. „Daar om hebben we kaartjes laten ma ken met de tekst: 'U staat op mijn parkeerplaats, wilt u ook mijn han dicap hebben?'. Er zijn er al heel wat onder ruitenwissers verdwe nen, maar de actie gaat nog wel even door. We hebben nog genoeg kaartjes." Volgens De Klerck kwam het voor dat wel drie van de zes invaliden parkeerplaatsen in het centrum van Tholen-stad bezet werden door mensen die er niet mochten staan. „Dat kan gewoon niet. Je hoort vaak smoezen als: 'Het was maar voor heel even', maar dat vind ik geen excuus. Als er net op dat moment een gehandicapte komt, heeft die persoon een pro bleem." De werkgroep heeft ook een drin gend beroep op de politie gedaan om wat vaker te controleren. THOLEN - In Tholen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag drie geparkeerde auto's flink ver nield. Van een auto die aan de Zoekweg stond, zijn alle ramen ka potgeslagen en is een achterspat bord ingedeukt. Aan de Koningin Julianastraat moesten twee auto's het ontgelden. Van één auto was de voorruit vernield. Bij de andere wagen zijn meerdere ruiten inge slagen en in het dak zat een deuk. Het schadebedrag was gisteren nog niet bekend bij de politie. Het Terneuzense echtpaar toerde op een loze dag voor de gezellig heid over de Belgische wegen. Nu is dat op zich al een beleve nis, vooral als je zonder naviga tiesysteem op pad bent. Verkeers borden die halverwege de afslag staan en dus over het hoofd wor den gezien, het zal nooit wen nen. Maar goed, daar hadden de Terneuzenaren vandaag geen last van. Ze reden zomaar wat. Totdat manlief plots op de rem trapte om de tekst op een bord dat wel pontificaal in de berm stond te lezen. „Die moeten we hebben", riep hij, terwijl hij naar het bord wees. 'Te koop vijftien kippen die eieren leggen en prui men en aardappelen'. 'S-HEERENHOEK - Vijftig veteranen met partners hebben gistermiddag de eerste veteranendag van de ge meente Borsele bezocht. Via het Veteraneninstituut waren 110 Bor- selse veteranen uitgenodigd. Vrij wel alleen ouderen kwamen naar De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. „Er is één jongere, van rond de veertig", meldde een medewerk ster van Borsele. Zij vond dat jam mer. „Ze denken zeker dat een ve teranendag alleen voor ouderen is, terwijl dat absoluut niet zo is." GOES - Aan de hand van camera beelden heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag twee 16-jarige jongens aangehou den die een vuilnisbak op de Vlas- markt in Goes in brand hadden ge stoken. De Kapellenaren zeiden eerst niets met de brand te maken te hebben, maar de camerabeel den bewezen het tegendeel. De jongens hebben bekend en moe ten de schade vergoeden. Zij wor den doorgestuurd naar Halt. ;:ZE1L'WS£ Tip? redactie@pzc.nl WOLPHAARTSDIJK - Grote interesse voor geschie denis. Dat is wat ze bij de workshopboerderij De Kunstwei in Wolphaartsdijk hebben. Om dit kracht bij te zetten is eigenaresse Marjan van Dij- ke begonnen met het bouwen van een authen tieke hut van leem, zoals ze vroeger ook in het gebied stonden. Met wilgentakken en touw werd de afgelopen week het karkas van de hut in elkaar gezet. Giste ren begonnen de bouwers het leem, een mengsel van zand, klei water en hooi, te maken en te 'met selen'. Wie wil, mag komen helpen bij de bouw. Over een aantal weken moet de hut wind en wa terdicht zijn. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53