'Nederland schendt mensenrechten' Hacker steelt gegevens van 50.000 creditcards Aanloop naar km-heffing dure grap Straf voor agent na seks met kind 4 Zaterdag 28 juni 2008 PZC Boetes voor bedrijf van Pinkpopbaas 'OM had wethouder niet mogen noemen' Gratis computers voor minima in Nieuwegein Marechaussee stuit op bolletjesmachine Politie vindt koffer vol wapens in Amsterdam Harde kritiek Amnesty International op detentie vreemdelingen. Kabinet steekt 137 miljoen euro in voorbereidingen. Man (20) pokert en shopt online met geroofde miljoenen. Man in gevangenis voor niet betalen alimentatie Jan Smeets foto ANP MAASTRICHT - Het bedrijf Mega- land Exploitatie BV van Pinkpop baas Jan Smeets moet boetes van in totaal tweeduizend euro beta len voor het illegaal schenken van alcohol. De politierechter in Maas tricht bepaalde gisteren dat bewe zen is dat het bedrijf vorig jaar in Landgraaf drank heeft geschonken zonder een geldige drank- en hore- cavergunning te hebben. LELYSTAD - De Christenunie in Le lystad is verbijsterd dat het Open baar Ministerie (OM) een wethou der met naam en functie noemt in een persbericht over zijn rechts zaak wegens mishandeling. „Het OM wijkt af van de goede regel dat mensen niet met hun volledige naam worden genoemd", aldus fractievoorzitter Boele Siepel. De partij eist excuses. Het OM wil nog niet reageren. BREDA - Een vijftigjarige man zit sinds vorige week in de gevangenis van Breda omdat hij al meer dan tien jaar weigert alimentatie te be talen aan zijn 49-jarige ex-vrouw uit Werkendam. Advocate Martha NIEUWEGEIN - In Nieuwegein kun nen arme gezinnen met tieners een gratis computer bij de gemeen te aanvragen. De gemeente vindt dat kinderen op de middelbare school niet meer zonder een com puter kunnen. Zo moeten steeds vaker huiswerk en verslagen digi taal worden aangeleverd. De ge meente verwacht dat meer dan honderd gezinnen van de regeling gebruik zullen maken. SCHIPHOL - De marechaussee op Schiphol heeft een machine onder schept waarmee cocaïnebolletjes gemaakt kunnen worden. Drie Bul garen zijn aangehouden. Ze wil den de machine in onderdelen ver voeren naar de Dominicaanse Re publiek, aldus de marechaussee. Vermoedelijk wilden de verdach ten van daaruit bolletjes smokke len naar Nederland. AMSTERDAM - De nationale recher che heeft tijdens een drugsonder zoek donderdag een koffer vol au tomatische wapens gevonden in een Amsterdamse woning. Het Openbaar Ministerie meldde giste ren dat het gaat om munitie, twee pistoolmitrailleurs, drie automati sche pistolen, drie omgebouwde alarmpistolen en geluiddem- pers.Verder vond de politie spul len voor het maken van drugs. de Rade bevestigde dit gisteren. Als het aan de bijstandsmoeder en haar advocate ligt, blijft de man zit ten tot hij begint met het aflossen van de alimentatieschuld, die is op gelopen tot boven de ton. AMSTERDAM - Nederland behan delt illegale vreemdelingen als cri minelen. Ze worden steeds langer en onder steeds zwaardere omstan digheden opgesloten. Nederland schendt daarmee elementaire men senrechten. Die harde kritiek uit Amnesty International in een rap port over vreemdelingendetentie, dat gisteren is gepresenteerd. Amnesty zegt geregeld verhalen te horen van vreemdelingen die zeg gen mishandeld of vernederd te zijn door bewaarders. Klachten hierover worden niet deugdelijk onderzocht. Volgens de mensenrechtenorgani satie is het opsluiten van vreemde lingen vanzelfsprekend geworden, terwijl het volgens internationaal recht een ultiem middel hoort te zijn. De overheid denkt te weinig DEN HAAG - Ook bij de invoering van de kilometerheffing gaan de kosten voor de baten uit. Het kabinet besloot gisteren dat het de komende jaren 137 miljoen euro steekt in de voorbereidingen voor het systeem, dat vanaf 2011 stap voor stap en eerst voor vracht wagens wordt ingevoerd. In 2012 volgt een eerste groep be stuurders van gewone auto's en in 2018 moet de kilometerheffing vol ledig zijn ingevoerd. Tegen die tijd moeten alle bestaan de autobelastingen tot nul zijn af gebouwd. Het kabinet laat twee systemen ROTTERDAM - De nationale recher che heeft dinsdagavond een twin tigjarige verdachte in Maastricht aangehouden, die vermoedelijk op internet heeft ingebroken bij twee in computerspellen gespecialiseer de Amerikaanse bedrijven. Ook wordt de man ervan verdacht de gegevens van vijftigduizend credit cards te hebben gestolen. De po tentiële schade van deze diefstal schat het Openbaar Ministerie (OM) op twintig miljoen dollar. De creditcardgegevens gebruikte de hacker bij het online pokeren en om aankopen op internet te doen. Onderzoek van het Team High Tech Crime van de nationale recherche bracht aan het licht dat de man uit Maastricht onder meer na over alternatieven, zoals een meldplicht. De duur dat vreemdelingen wor den vastgezet wordt steeds langer, constateert Amnesty. Onderzoe kers kwamen voorbeelden tegen van mensen die meer dan een jaar werden opgesloten. Ook dat gaat in tegen internationale verdragen, zegt onderzoekster Sabine Park. „Vreemdelingendetentie mag al leen als er uitzicht is op uitzetting. Als iemand meer dan een jaar wordt vastgehouden, is dat uit zicht er gewoon niet." Volgens Amnesty raakt vreemde lingendetentie steeds verder verwe ven met het strafrecht. Het opslui ten van illegale vreemdelingen is veranderd in een strafmaatregel, terwijl illegaal verblijf geen straf- Nederland sluit illegalen steeds langer en onder zwaardere om standigheden op. Ons land schendt daarmee elementaire mensenrechten, aldus Amnesty. ontwikkelen voor de organisatie en exploitatie van de kilometerhef- fmg. Bedrijven mogen met elkaar de strijd aangaan voor een sys teem. Voor het geval dat dit sys teem uitvalt, komt er ook nog een tweede exemplaar, dat in over heidshanden blijft. „Uit onderzoek komt dit tweespo renbeleid als beste naar voren", al dus minister Camiel Eurlings van Verkeer en Waterstaat. De afgelopen maanden spraken al lerlei belangenorganisaties en be drijven zich uit voor concurrentie tussen marktpartijen bij de invoe lt* Het kabinet besloot gisteren 137 miljoen euro te steken in de voor bereiding van de kilometerhef fing, die vanaf 2011 stapsgewijs wordt ingevoerd. laptops, beeldschermen en mp3-spelers bestelde. De credit cardgegevens zijn volgens het OM vermoedelijk gestolen bij een onli ne ticketbedrijf in Groot-Brittan- nië. Justitie vermoedt verder dat de man in 2006 van een server van het bedrijf Activision in Los Ange les een kopie van het spel Enemy Territory: Quake War (ETQW) heeft gestolen. Van het illegaal ver kregen spel werden afbeeldingen op internet geplaatst. Quake was toen nog in ontwikke ling. Als het spel illegaal op de markt was uitgebracht, had Activi sion daardoor veertig miljoen dol lar schade kunnen lijden, stelt het OM. Bij de doorzoeking van het ouderlijk huis van de verdachte nam de recherche een computer, administratie en een karabijn in beslag. De man is gisteren voorge leid in Rotterdam. baar feit is. Toch probeert de over heid dat via een omweg wel straf baar te maken, zegt de organisatie. Zo kunnen vreemdelingen die ver oordeeld zijn voor lichte vergrij pen, zoals een winkeldiefstal, onge wenst worden verklaard. Volgens Amnesty leidt de toene mende invloed van het strafrecht op het vreemdelingenbeleid tot 'criminalisering' van vreemdelin gen. Park: „Vraag mensen op straat naar hun mening over illegalen en ze zeggen dat het criminelen zijn. Terwijl veel van hen niets hebben misdaan." Staatssecretaris Albayrak van Justi tie laat in een reactie weten dat ze al maatregelen heeft genomen om gezinnen met kinderen zoveel mo gelijk uit vreemdelingenbewaring te houden. Daarnaast zal Neder land een nieuwe Europese richt lijn overnemen die voorschrijft dat vreemdelingendetentie in het ui terste geval achttien maanden mag duren. ring van 'anders betalen voor mo biliteit', zoals de kilometerheffing ook wel wordt genoemd in poli tiek Den Haag. Een flink aantal Nederlandse be drijven loopt al warm voor onge twijfeld lucratieve opdrachten voor het opzetten van computer en administratiesystemen, kastjes en andere benodigde zaken die verband hou den met de kilometerheffing. Het kabinet Balkenende-Bos heeft gisteren eveneens besloten dat voor de periode tot en met 20it ook nog 100 miljoen wordt opzij gezet voor een reeks projecten. Bedrijven krijgen uit deze pot geld waarmee ze grootschalige proeven kunnen uitvoeren met nieuwe me thodes om de mobiliteit in Neder land te verbeteren. ARNHEM - Een 46-jarige politie man uit Bennekom is gisteren ver oordeeld voor misbruik van een veertienjarig meisje. De agent is ontslagen, de rechtbank legde hem een werkstraf op van tweehon derd uur. Het misbruik vond plaats in juni en juli twee jaar geleden. Het meis je was de dochter van een vrien din van de vriendin van de man. Haar ouders waren gescheiden en haar moeder vroeg de agent een soort tweede vader voor haar te zijn. Het meisje kwam vaak bij hem voor hulp en een luisterend oor. Vier keer kwam het tot sek sueel contact. Dat kwam uit toen het meisje dit aan haar mentor ver telde. Normaal staat er onvoor waardelijke gevangenisstraf op der gelijk misbruik. De rechtbank merkt op dat de politieman al ont slagen is en dat celstraf voor een ex-politieman extra zwaar zou we gen. De rechtbank volgde de eis van de officier van justitie. 1ÜÜIVAN STRAATEN \A/E. koK/MEM ELkAAÜ TocN oUjVEA/ Z i£KJ J Q0R19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4