Tennissers nemen Souburg in 'De renners komen zonder gepusht te worden naar Sint Jansteen' Laatste selectie voor ZK dressuur in Zaamslag Toernooidirecteur Vermeulen heeft liefst 550 inschrijvingen. Canadese opponente voor Lesley Kerkhove Organisator Everaard is tevreden over deelnemersveld. PZC Zaterdag 28 juni 2008 45 Suzanne van Hartingsveldt zal haar titel niet verdedigen in Oost-Souburg. De Goese is niet helemaal fit. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt ZAAMSLAG - Op de terreinen van manege De Beatrixhoeve van de fa milie Bouthoorn in Zaamslag wordt vandaag de laatste selectie wedstrijd voor het Zeeuws dres- suurkampioenschap gehouden. Voor een aantal combinaties is het laatste kans om een ticket voor de provinciale titelstrijd te bemachti gen. Dat geldt voor Mieke Evertse, Ja- ney Vermunt, Kees Francke en Em my Bouthoorn in de klasse Z2. In de klasse Zt zijn Sibylle Burm, Va- lesca Lefeber, Rafaela van de IJssel en titelkandidaat Wilma Salm van de partij om zich te verzekeren van een startbewijs. „Maar ook een groot aantal combinaties dat zich al voor het ZK geplaatst heeft, komt naar Zaamslag", weet Arn- oud de Feyter, voorzitter van de or ganiserende vereniging Luctor et Emergo. „Dat is het geval in de overige klas sen, waarin de kaarten al geschud zijn. In de voorgaande jaren hiel den de kanshebbers op de Zeeuw se titels hun kruit droog en lieten ze zich niet zien. Maar nu wil men kennelijk de krachtsverhoudingen inschatten." De wedstrijden in Zaamslag begin nen om 9.00 uur. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Vandaag begint met het Logus Open Souburgtoer- nooi het sterkst bezette tennistoer nooi van Zeeland. Er wordt zowel gespeeld in het open toernooi (ca tegorie 3 tot en met 8) als in het nationaal ranglijsttoernooi (twee sterren). Het is voor organisator Sven Ver meulen zoals elk jaar een week van druk, drukker, drukst. En ook in de weken voorafgaand aan het toernooi was hij constant bezig. „Toen ik de speeltijden van ieder een had doorgestuurd, kreeg ik rond de zeventig e-mails terug om de tijden te verzetten", zei Ver meulen. De bezigheden rond het toernooi zijn een jaarlijks ritueel, maar elke keer slaagt Vermeulen er weer in om er een toptoernooi van te ma ken. Dit jaar is het totale aantal in schrijvingen 550. „Ik hoef niet in tensief op zoek naar spelers, om dat ik vrijwel iedereen ken. Ik zie 'mijn' spelers bijna elke dag, ik ben elke dag met tennis bezig. Dat hebben andere toernooien niet. Vooral de 3- en 4-categorie steekt er wat dat betreft bovenuit." Ook het nationaal ranglijsttoer nooi is weer goed bezet. Bij de mannen is Wemeldinger Frank Clausing (nummer 38 van Neder land) één van de drie grote favorie ten. André van der Bijl staat als eer ste geplaatst, vanwege zijn twintig ste plaats op de Nederlandse rang lijst. „Hij is een behoorlijk agressieve speler vanaf de baseline. Hij speel de afgelopen jaren nog in het win- tercircuit in Goes, maar is in korte tijd snel vooruitgegaan en dat ni veau al volledig ontgroeid", zegt Vermeulen. Verder doet ook Mili- aan Niesten, 51e van Nederland en I** Het Logus Open Souburgtoer- nooi gaat vandaag van start. Toer nooidirecteur Sven Vermeulen heeft er in totaal 550 inschrijvin gen voor binnen. de finalist van vorig jaar, weer mee. Het vrouwentoernooi is vooral in de breedte erg sterk. Nadat Suzan ne van Hartingsveldt zich afmeld de bij Vermeulen omdat ze niet fit is en het te druk heeft met haar tennislessen, blijven Lisanne van Riet (36e) en Jade Schoelink (78e) over als favorieten. De Zeeuwse in breng komt van Frederique van de Velde, Milou Flohil, Stephanie Pauwels en Mandy Wolfert. Het open toernooi begint van daag, de kwalificaties van het na tionaal ranglijsttoernooi (NRT) gaan maandag van start en in het hoofdtoernooi van het NRT wor den woensdag de eerste partijen gespeeld. LONDEN - Tennisster Lesley Kerkho ve speelt tijdens het jeugdtoernooi van Wimbledon in de eerste ron de tegen de Canadese Rebecca Ma rino. Het debuut van de zestienjari ge Zierikzeese op het Grand Slam- toernooi in Londen is waarschijn lijk maandag. Marino (17) is de nummer 53 van de wereld, waar Kerkhove momen teel 32e staat. Nadat ze afgelopen week in Roehampton de halve fi nales haalde, zal ze maandag, als de nieuwe wereldranglijst bekend wordt, wel weer een aantal plaat sen stijgen. Mocht Lesley Kerkhove zowel de eerste als de tweede ronde overle ven, dan treft ze de nummer één op de plaatsingslijst, de Ameri kaanse Melanie Oudin. Die twee stonden donderdag al tegenover el kaar en toen verloor de speelster van Jong Oranje in drie sets. door Wim de Vos SINT JANSTEEN - De wielerronde van Sint Jansteen blijft een magi sche klank houden bij de renners. Komende dinsdag, op de slotdag van de jaarlijkse kermis in het Hulster kerkdorp, is er weer een koers en zal er opnieuw een aan trekkelijk deelnemersveld aan de start verschijnen. Organisator Gaston Everaard is er maar wat tevreden mee dat de ren ners de weg naar Sint Jansteen zo gemakkelijk weten te vinden. De Hulstenaar weet dat 'de renners zonder gepusht te worden aan de start verschijnen in Sint Jansteen'. En hij weet ook dat er jaarlijks een sterke winnaar op het erepodium komt te staan. Op het 1600 meter lange parkoers door de straten van Sint Jansteen, dat volgens de ren ners voor geen meter loopt, blij ven in het algemeen de sterksten over. Dit jaar hebben ruim dertig ren ners zich via de voorinschrijving De wielerronde van Sint Jansteen is dinsdagavond goed bezet. Or ganisator Gaston Everaard weet dat de renners de weg naar het dorp goed weten te vinden. aangemeld. Onder hen drie Zeeuws-Vlamingen: Patrick Cor- nelissen (Axel), Danny Schaut (Sas van Gent) en de jeugdige, talent rijke Sander Stiegelis (Sluiskil). Zij zullen het op moeten nemen te gen onder anderen Wally Buurste de, de broertjes Niek en Ruud Rentmeester, Gerwin de Regt, Werner van Zimmeren, Dirk van Dam, Tjeerd Dudok en Pieter Is raël. Gaston Everaard is er content mee. Op de wedstrijddag melden zich doorgaans nog een aantal ren ners. De wielerwedstrijd in Sint Jan steen begint dinsdag om 19.00 uur en de afstand bedraagt 96 kilome ter. UIT p HOCKEY Rotterdam. Champions Trophy, man nen. Vijfde speelronde: Argentinië- Zuid-Korea 4-2 (1-0). Stand: 1. Argenti nië 5-10 (10-7), 2. Spanje 4-7 (11-7), 3. Australië 4-7 (10-7), 4. Nederland 4-6 (11-9), 5. Duitsland 4-4 (10-13), 6. Zuid-Korea 5-3 (14-23). p TENNIS Londen. Wimbledon. Vrouwen, derde ronde: Jie Zheng (Chn)-lvanovic (Ser/1) 6-1 6-4, Mattek (VSt)-Bartoli (Fra/11) 6-4 6-1, Agnieszka Radwanska (Pol/14)-Pavl- joetsjenkova (Rus) 6-3 6-2, Szavay (Hon/15)-Medina Garrigues (Spa) 7-6 (5) 2-6 6-2, Serena Williams (VSt/6)-Maure- smo (Fra/29) 7-6 (2) 6-1, Vaidisova (Tsj/18)-Dellacqua (Aus) 6-2 6-4, Tsjak- vetadze (Rus/8)-Rodina (Rus) 6-4 6-3, Koeznetsova (Rus/4)-Strycova (Tsj) 6-2 6-4. Mannen, derde ronde: Federer (Zwi/1)-Gicquel (Fra) 6-3 6-3 6-1, Baghda- tis (Cyp/10)-Stadler (Dui) 7-6 (2) 6-4 6-2, Wawrinka (Zwi/13)-Zverev (Dui) 7-5 6-1 opgave, Hewitt (Aus/20)-Bolelli (Ita) 6-1 6-3 7-6 (2), Verdasco (Spa/'22)-Berdych (Tsj/116-4 6-4 6-0, Lopez (Spa/31 )-Rey- nolds (VSt) 6-4 7-5 4-6 6-4. Gemengddubbel, eerste ronde: Delgado/O'Brien (GBr)-Wassen/Razzano (Ned/Fra) 4-6 6-3 6-2. voor meer uitslagen zie ww.pzc.nl pAgenda WIELRENNEN ZATERDAG Ronde van Kruiningen, 75e editie. 15.30 uur: juniorvrouwen; 15.31 uur nieu weling-meisjes; 16.40 uur: nieuwelingen; 17.40 uur junioren; 19.00 uur elite/beloften/amateurs A. ZEILEN ZATERDAG Deltaweek. Zeelandwedstrijd I, Zierik- zee-Zierikzee. Start: 11.00 uur. ZONDAG Deltaweek. Zeelandwedstrijd II, Zierik- zee-Zierikzee. Start: 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47