Derde pole op rij voor Casey Stoner Finalekans hockeyers klein Hopkins crasht en mist TT Cairo voor twee jaar naar NAC Benefietduel tussen F1-coureurs en voetballers Amerikaan breekt linkerenkel tijdens kwalificaties in Assen. Wereldkampioen blijft in kwalificaties TT Pedrosa en Rossi voor. Skil Shimano Oranje is slot weekeinde Champions Trophy afhankelijk van Spanje. Golfer Sluiter wint Palmer Cup 44 I Zaterdag 28 juni 2008 PZC W i» Casey Stoner rijdt een baanrecord tijdens de kwalificaties van de TT en mag in de MotoCP van pole position vertrekken. foto Robert Vos/ANP ASSEN - Wegracer John Hopkins is uitgeschakeld voor deelname aan de TT van Assen. De Amerikaanse MotoGP-coureur van Kawasaki heeft gisteren bij een crash in de kwalificaties zijn linkerenkel gebro ken en raakte zwaar geblesseerd aan zijn knie. De 25-jarige Hopkins schoof on deruit in de Ramshoek met een gangetje van 200 kilometer per uur. De coureur gleed lang door in de grindbak en botste op een ban denmuur. Daar bleef hij liggen. In de mobiele kliniek constateerde de circuitarts de zware kwetsuren. De Amerikaan vliegt vandaag nog naar zijn woonplaats Los Angeles voor nader medisch onderzoek. Hij is naar verwachting minstens twintig dagen uitgeschakeld en mist dus behalve de TT ook de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. Mogelijk komt de GP van de Verenigde Staten in Laguna Seca ook te vroeg. De MotoGP moet het ook al doen zonder Loris Capirossi. De 35-jari- ge Italiaan stuiterde donderdag van zijn Suzuki en viel uit met een ernstige wond aan zijn arm. door Peter Homan ASSEN - Wegracer Casey Stoner heeft pole position veroverd in de 78e TT van Assen. De Australische MotoGP-coureur van Ducati zette in de kwalificatierace de beste ron detijd op de klokken. Stoner scherpte en passant het baanre cord op het 4,555 kilometer lange TT Circuit aan tot 1.35,520. Het was al de derde keer op rij dat de regerend wereldkampioen de snelste trainingstijd reed. Stoner onderstreepte daarmee nog eens dat hij na een tegenvallende sei zoenstart weer helemaal terug is. Het verschil met de nummers twee (Pedrosa) en drie (Rossi) was slechts een fractie van een secon de. De kwalificatie was een spannen de race op zich, waarbij verschil lende coureurs aan de leiding gin gen. Rossi leek het meest zicht te hebben op de pole, maar in de laat ste minuten van de kwalificatie lukte het Stoner toch nog Rossi te passeren. Pedrosa lukte het in zijn laatste ronde de tweede plaats te pakken. Het was, stelde Stoner, een ner veus gedoe, die kwalificatie. De omstandigheden wisselden nogal eens en de Australiër hield na een aantal bandenwissels te weinig banden over. „Ik ben inderdaad vaak binnengeweest om te wisse len. Ik wist na een paar ronden wel dat ik sneller kon, maar ik maakte wat fouten. Op het laatst ging het gelukkig toch goed." Rossi was tevreden over zijn derde tijd. „Mijn streven was om op de eerste startrij te staan en dat is ge lukt. De race is toch meestal weer anders dan een kwalificatie met die speciale banden. Maar het ge voel is heel goed", sprak de Itali aanse publiekslieveling. Waarom zijn populariteit tot grote hoogte is gestegen, maakte Rossi gistermiddag nog eens duidelijk. Waar regerend wereldkampioen Stoner na de persbijeenkomst zo snel mogelijk wegvlucht, staat Ros si de journalisten uitgebreid te woord. En even een kleine bood schap inspreken voor de duizen den bezoekers van de TT-races? Geen enkel probleem, hij heet de toeschouwers vandaag in het En gels en Italiaans welkom. En Sto ner? Die wijst het verzoek af „Nee, dat is niets voor mij", rea geert hij. Op de terugweg naar zijn motorhome wordt Rossi opgevan gen door een groep meisjes. Op de foto? Met alle soorten van genoe gen, hij omarmt de meisjes en lacht in de camera. En Stoner? Die kan ongestoord zijn weg vervol gen. In de 250cc-klasse pakte Alvaro Bautista voor de vijfde keer dit sei zoen poleposition. Zijn Spaanse landgenoot Hector Barbera (Apri- lia) neemt de tweede startplek in. Mika Kallio, die het wereldkampi oenschap in de kwartliters aan voert, viel tegen met de elfde tijd. Dat die positie voor de Fin echter geen nadeel hoeft te zijn, bewees de KTM-coureur vorige week in de GP van Groot-Brittannië. Kallio won de race vanaf de veertiende startplek: Bautista had het gisteren niet gemakkelijk. „De wind was onvoorspelbaar en hard. Het zal vandaag trouwens een lastige race worden. Dat is wel duidelijk ge zien de onderlinge verschillen." Motorcoureur vertrekt in de Mo- toGP van pole position tijdens de TT van Assen. Hij maakt indruk met een baanrecord tijdens de kwalificaties. BREDA - Ellery Cairo heeft gisteren een tweejarig contract onderte kend bij NAC Breda. De 29-jarige voetballer komt over van de En gelse eerstedivisionist Coventry Ci ty- De aanvaller kwam eerder uit voor Feyenoord, Excelsior, FC Twente, SC Freiburg en Hertha BSC Berlin. De club uit Breda heeft ook de Oostenrijkse aanvaller Rafael Pollack aangetrokken. De negen tien-jarige speler is afkomstig van de Oostenrijkse club Admira Möd- ling. Bolton Wanderers heeft zich ver sterkt met Johan Elmander. De Zweedse international heeft giste ren bij de Engelse club uit de Pre miership een contract voor drie jaar ondertekend. De 27-jarige aan valler, in het verleden actief bij on der meer Feyenoord en NAC, speelde afgelopen seizoen in Frankrijk voor Toulouse. Naar ver luidt heeft Bolton 12,5 miljoen eu ro betaald voor Elmander, die ook nog actief was op het Europees kampioenschap. RIJSWIJK - Skil en Shimano hebben voor vier jaar bijgetekend als spon sors van de gelijknamige Neder landse wielerploeg. Met deze nieu we overeenkomst wil ploegdirec- teur Iwan Spekenbrink het team versterken en het programma uit breiden met een drieweekse koers. ROTTERDAM - De Nederlandse hockeyers hebben nog maar een kleine kans op de finale van de Champions Trophy in Rotterdam. Argentinië won gisteravond in de laatste groepswedstrijd met 4-2 van hekkensluiter Zuid-Korea. Daarmee belandde de Zuid-Ameri kaanse formatie op tien punten, vier meer dan Oranje. Nederland sluit vanmiddag om 15.00 uur de groepsfase af tegen Australië, dat zeven punten heeft. Spanje staat eveneens op zeven punten en speelt in de vijfde ron- door Roel Wiche MAASTRICHT - Formule t-toppers als Fernando Alonso, Jarno Trulli, Felippe Massa, Giancarlo Fisichel- la en zevenvoudig wereldkampi oen Michael Schumacher nemen het op woensdag 3 september in Maastricht op tegen een All Star-team dat onder leiding staat van de kersverse bondscoach Bert van Marwijk. Die kan mogelijk zijn eigen voor ganger, Marco van Basten, opstel len. Ook een andere wereldver maarde ex-voetballer, Zinedine Zi- dane, is benaderd om naar De Geusselt te komen. Ze hebben bei den het aanbod in beraad, beves tigt MW-perschef Luc Hommes. De opbrengst van het duel is voor Unicef en ICM, een stichting die de om 13.00 uur nog tegen Duits land (vier punten). Bij Spaanse winst weet de Nederlandse ploeg bij voorbaat al dat de finale niet meer haalbaar is. Oranje moet so wieso winnen van Australië om de eventuele kansen op de eind- Pijnlijke nederlaag Oranje-hockeysters in vierlandentoernooi strijd te benutten. De Oranje-hockeysters hebben gis teren tijdens hun vierlandentoer nooi in Rotterdam een pijnlijke ne derlaag geïncasseerd. Oranje ver loor met 2-3 van Groot-Brittannië, hersen- en ruggenmergaandoenin- gen onderzoekt. Zidane is ambas sadeur van die stichting. Het initia tiefis genomen door Nazionale Pi- loti, een bundeling van Formule i-coureurs die goede doelen onder steunt. Zo'n zes tot tien keer per jaar voetbalt deze ploeg tegen een All Star-team, meestal ter omlijs ting van een Grand Prix. Vier da gen na de wedstrijd in de Geusselt schiet op het circuit van Spa-Fran- corchamps de GP van België uit de startblokken. De wedstrijden van Nazionale Pi- loti trekken doorgaans veel toe schouwers, soms tot 30.000. Het is voor het eerst in jaren dat de coureurs in Nederland voetballen. De organisatie hoopt dat het MW-stadion (capaciteit 10.000) de nummer negen van de wereld ranglijst. Voor de ploeg van bondscoach Mare Lammers scoorde Maartje Paumen uit een strafcorner (1-0) en Marilyn Agliotti uit een strafcor- nervariant (2-3). Nederland liet liefst negen korte hoekslagen lig gen. Met name Paumen was niet op schot. Beide ploegen waren na twee over winningen al zeker van de finale. De eindstrijd begint zaterdag in Rotterdam om 17.30 uur. Oranje trad zonder Maartje Gode- rie aan. De middenveldster van Den Bosch kwam woensdag in het duel met India (4-1) hard ten val. Ze hield aan haar schrikbarende duikeling geen ernstig letsel over. uitverkocht raakt en wil daarom zoveel mogelijk grote namen naar Maastricht lokken. Hommes: „Erik Meijer heeft voor het AU Star-team toegezegd, evenals pre sentator Humberto Tan. We heb ben ook ex-internationals als Dan ny Blind en Ronald de Boer ge vraagd." Ook voor de vip-boxen zet de organisatie hoog in: zo kan minis ter-president Jan-Peter Balkenen de, fanatiek liefhebber van de For mule 1, een telefoontje verwach ten. Nazionale Piloti werd een kwart eeuw geleden opgericht door de Italiaanse coureur Ricardo Patrese. De Fi-ploeg speelde sindsdien bijna 160 wedstrijden, die 13,8 mil joen euro opleverden. IRVINE - Tim Sluiter heeft in Schot land met het Europese golfteam de Palmer Cup in de wacht ge sleept. In de studentenversie van de Ryder Cup werd het achttal van de Verenigde Staten verslagen (14-10). Sluiter had met drie zeges in vier partijen een behoorlijk aandeel in de overwinning. „Ik werd als een van de laatste spelers in het team gekozen en ben blij dat ik de uit verkiezing heb waargemaakt." Sluiter won met de Spanjaard Campillo beide dubbelwedstrijden en versloeg Thompson in de sin gles. In de afsluitende single ver loor de Hattemer gistermiddag van Fathauer, maar de Europese ze ge stond toen al vast. Bert van Marwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46