Spanjaarden sluitèn opeens gelederen toekomst BenZeker nl C, t NOCNSF avans Hypotheek berekenen, vergelijken of afsluiten? 41 iJ 1UP mif 1 list i 42 en 43 45 Eindzege op EK zou ook zelfvertrouwen grote oppepper geven. EK-finale Duitsland - Spanje Puyol weer dicht bij een grote prijs met Spanje Zaterdag 28 juni 2008 Tennissers nemen Oost-Souburg voor negen dagen in Tip? sport@pzc.nl door Henk van den Boom BARCELONA - Wat koning Juan Car los van Spanje in dertig jaar niet is gelukt, lijkt Luis Aragonés wel voor elkaar te krijgen. De Spaanse oefenmeester, die vandaag zeven tig wordt, heeft met zijn jonge se lectie de neuzen van alle Spanjaar den één kant op weten te krijgen: richting Wenen. De eenheid in Spanje is altijd ver te zoeken, maar na de halve finale tegen de Russen is er iets gemeen schappelijks ontstaan. De verdeeld heid wordt even vergeten om sa men op te trekken tegen de Duit sers. „De blijdschap en het feest in heel Spanje laten zien hoe sterk voetbal is", schrijft Josep Casanovas, de spreekbuis van het Barga-gevoel in de krant Sport. Maar dezelfde krant meet echter ook breed uit dat Spanje alleen zo ver is gekomen door 'De drie van Barcelona'. „Xavi, Iniesta en Puyol kunnen ervoor zorgen dat Spanje zondag de Europese titel binnen haalt", aldus de krant. Zo plakt el ke Spanjaard zijn eigen vlag op de prestaties van de nationale selec tie. De 'slechts' 8ooo Spaanse fans die donderdagavond de wedstrijd bij woonden in het Prater stadion toont ook aan dat Spanje nog heel ver af is van het voor hen zo onbe- Route naar Wenen Duitsland 2-0 Polen Spanje 4-1 Rusland Duitsland 1-2 Kroatië Spanje 2-1 Zweden Duitsland 1-0 Oostenrijk Spanje 2-1 Griekenland Kwartfinale Duitsland 3-2 Portugal Spanje 0-0* Italië Halve finale *(4-2 na penalty's) Duitsland 3-2 Turkije Spanje 3-0 Rusland Lahm Frings Ven 'Redelijke opstel/i mg Podolski Iniesta Topscorer David Villa (4) geblesseerd Ballack Klose Torres Sergio Ramos Casillas g Fabregas j Hitzlsperger Senna Schweinsteiger Xavi Hernandez^ f ÊiSilva 2| - Puyol Capdevila Ernst Happel Stadion, Wenen Capaciteit: 50.000 Eerdere finales: Champions League 1964, '87, '90 en '95 Europacup I11970 PZC Graphic News, Rolant Quist grijpelijke 'Oranje-gevoel'. Het 'roodgevoel' bestaat in Spanje niet. Daarom viert elke stad, elke regio zijn eigen feestje, gekoppeld aan zijn club die een speler aan het na tionale elftal levert, of aan de ge boorteplaats van de spelers. In Baskenland ging de (Baskische) vlag uit voor Xabi Alonso, terwijl de fans in Andalusië hun keel schor schreeuwden na de goal van Guïza en op Gran Canaria 'hun ei gen Silva' toejuichten. Gesterkt door al die versnipperde steun trekt de oude bondscoach zijn eigen pad. Hij trekt zich geen zier aan van de politieke gevoelig- heidjes. Hij kreeg dan ook een la wine van (vooral Madrileense) kri tiek over zich een toen hij gevier de namen als Raul en Guti van zijn lijstje schrapte en daarvoor in de plaats jongens neerzette die niet gehinderd worden door hun faam, en waarvan „sommigen zo klein zijn dat je ze op straat over het hoofd ziet", schrijft een spor tjournalist. Na het daverende succes tegen de 'elf van Guus' kan de 'old man' niet meer stuk. Of Spanje wint of niet, er is hem voor maandaga vond een groot afscheidsfeest in het vooruitzicht gesteld. Want Ara gonés houdt voet bij stuk: na dit toernooi stopt hij ermee. Met een overwinning zou Spanje voor het eerst sinds 1964 weer eens de Europese beker winnen. Het zou niet alleen de eenheid in Spanje goed doen, maar ook het zelfvertrouwen oppeppen. Na de euforie (Podemos, Podemos, wij kunnen het, wij kunnen het) be gon het zelfvertrouwen gisteren al weer ernstige slijtageplekken te vertonen. De angst voor de 'onoverwinnelij ke Duitsers' draagt daar stevig aan bij, hoewel de laatste (vriendschap pelijke) ontmoeting met Die Mannschaft eindigde in een 3-1-overwinning voor Spanje. In middels is het rode legioen dat af reist naar Wenen al flink gegroeid, tot zo'n 15.000 man. Ook koning luan Carlos met zijn vrouw Sofia, en premier Rodrigu ez Zapatero komen de gelederen versterken. Het 'roodgevoel' in Spanje be- staat niet. Elke stad of regio viert zijn eigen feestje, gekoppeld aan de club of geboorteplaats die een international levert. Stel, u bent dirigent en u moet kiezen wie bij u in het orkest mag spelen: een violist die heel aardig kon muciseren maar de laat ste maanden voornamelijk valse tonen produ ceert, of iemand die snel progressie maakt en de ene na de ander mooie noot uit zijn of haar viool tovert. Als u voor de laatste kiest, bent u in de ogen van NOCNSF een prutser. De sportkoepel zou name lijk onvoorwaardelijk voor de valsspeler gekozen hebben. Kijk maar naar de beslissing om ten nisser Robin Haase niet naar de Olympische Spe len af te vaardigen en Michaëlla Krajicek wel. Haase is dankzij goede resultaten de laatste maanden de top honderd van de wereld binnen gestormd (staat 56e), terwijl Krajicek binnenkort met veel geraas buiten die top honderd valt om dat ze dit jaar nauwelijks partijen gewonnen heeft. Maar ja, ze heeft aan de extra regeltjes van NOCNSF voldaan die ooit zijn opgesteld en Haase niet. Iedereen die dit soort beslissingen wil uitleggen aan een buitenlander wordt meewarig aangeke ken. Honderdveertig tennisbonden, inclusief de Nederlandse, conformeren zich in dit geval aan de regels van de wereldtennisbond (ITF). Maar NOCNSF weet het beter. Nu komt zelfs de ITF in het geweer. En dat is hoogst ongebruikelijk. De ITF vindt dat Haase gewoon in Peking thuis hoort. En zo is het natuurlijk ook. Het NOCNSF maakt zich niet alleen bij tennis belachelijk. Ook in het geval van badmintonster Yao Jie rijdt de sportkoepel een scheve schaats. Jie was lang geblesseerd, kwam knap terug, ver sloeg het afgelopen jaar de wereld- en olympisch kampioene, kwalificeerde zich voor Peking, maar voldeed niet aan de extra regels van de Ne derlandse sportkoepel. In de ogen van de hoge heren en dames op Papendal is ze kansloos voor een olympische medaüle. Ook na diverse protes ten van de badmintonbond houdt NOCNSF - enigszins geërgerd - die bewering vol. Elk bestuur dat zich achter regeltjes verschuilt en zich niet durft in te laten met de wetten van de logica is niet op zijn taak berekend. In zo'n be stuur kan net zo goed de putjesschepper van om de hoek plaatsnemen. Het NOCNSF is in de ogen van de voorzitter van een vooraanstaande sportbond de laatste stalinistische instelling van Nederland. De goede man wil niet bij naam ge noemd worden. Misschien begrijpt u wel waar om. Koen de Vries Hoe ziet jouw ontdek 't bij 11 m9 Sr eruit? hogeschool Economie en Managemenr Gezondheid ICT Kunst en Vormgeving Onderwijs Recht Techniek Breda Wil je graag hogerop komen? Ga je vooruitgang boeken in I je carrière? Kies dan voor een bachelor of Associate degree in deeltijd bij Avans Hogeschool. Al onze deeltijdopleidingen zijn veelzijdig en praktijkgericht. Ontdek onze faciliteiten en jouw mogelijkheden. Meer informatie op www.avans.nl 's-Hertogenbosch Tilburg 0 ■MMWeHHBHOHK BenZeke; vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43