Spanning nekt Ivanovic Rabo zit niet meer te wachten op Dekker 40 Stacey pakt eindzege in Transorientale Elftal Bulgaarse gewichtheffers positief Topsportcoördinator Kort weg bij turnbond Oude kwaal wordt Servische te veel op Wimbledon. Zaterdag 28 juni 2008 PZC Wimbledon Roger Federer heeft eenvou dig de laatste zestien van Wim bledon bereikt. De Zwitserse ti telverdediger rekende in de derde ronde met 6-3 6-3 6-1 af met de Franse tennisser Mare Cicquel. Die was vorige week nog verliezend finalist tij dens het grastoernooi in Ros malen. De nummer één van de wereld speelt in de strijd om een plaats in de kwartfinales tegen Lleyton Hewitt. De Australiër won met 6-1 6-3 7-6 (2) van de Italiaan Simon Bolelli. De Spanjaard Rafael Nadal speelt vanmiddag zijn der de-rondepartij tegen de Duit ser Nicolas Kiefer. Rogier Wassen is uitgescha keld in de eerste ronde van het gemengddubbel. Met zijn Fran se partner Virginie Razzano was de Nederlandse tennisser niet opgewassen tegen de En gelse combinatie Jamie Del- gado/Katie O'Brien: 6-4 3-6 2-6. De Nederlandse dubbelspe- cialist, de nummer 34 van de wereldranglijst, zit met de Duitser Christopher Kas in het mannendubbel, dat zijn prio riteit heeft, bij de laatste zes tien. PEKING - Hans Stacey heeft zich gisteren verzekerd van de eindzege van de Transorientale. De vracht wagenchauffeur zag zijn leidende positie in de slotrit niet meer in gevaar komen. De dagzege ging naar zijn landgenoot Hans Bekx, die acht minuten voorsprong had op Stacey. Bekx stelde daarmee de derde plaats in het klassement vei lig- De Transorientale is een zeventien- daagse rally van Sint-Petersburg naar Peking. SOFIA - Elf Bulgaarse gewichthef fers zijn betrapt op het gebruik van verboden middelen. De kracht sporters hebben tijdens een con trole op 8 en 9 juni bij een trai ningskamp een positief plasje afge- leverd. De Bulgaarse gewichtheffersbond heeft daarop besloten zowel het vrouwen- als mannenteam terug te trekken van de Olympische Spe len. De bond probeerde juist haar imago op te vijzelen nadat bij de vorige Olympische Spelen ook al afgevaardigden waren betrapt op verboden middelen. BEEKBERGEN - De turnbond KNGU en topsportmanager Henk Kort hebben met wederzijds goedvin den besloten de samenwerking per 1 juli te beëindigen. De belangrijkste reden hiervoor is dat de partijen het fundamenteel oneens zijn over het gevoerde top- sportbeleid. Na het rellerig ver lopen EK voor vrouwen in april, werd de positie van Kort wankel. Een maand later mocht hij niet mee naar het mannen-EK in Lau sanne. door Jeroen Mascini LONDEN - Een oude kwaal heeft Ana Ivanovic in de derde ronde van Wimbledon opgebroken. De Servische nummer een van de we reld overleefde in de tweede ronde nog twee wedstrijdpunten tegen de Francaise Nathalie Dechy, maar gisteren bezweek de wanhopig ogende Ivanovic onder de druk te gen de Chinese wildcardhoudster lie Zheng: 6-i 6-4. Zoals ze er halverwege bij zat tij dens haar partij tegen de mondia le nummer 133 deed 'Mooie Ana' sterk denken aan haar spiegel beeld ruim een jaar eerder. Haar gezicht stond zo dicht bij huilen dat het leek of Ivanovic het liefst hard van Court 1 weg wilde ren nen. Een gevoel dat ze ook had in de finale van Roland Garros in 2007. Toen bleek de spanning van de eerste keer zo hoog voor de Ser vische dat Justine Henin haar com pleet afschminkte. Weer wat tot rust gekomen, hield Ivanovic zichzelf in de persconfe rentie een beetje voor de gek. Ie dereen heeft recht op zijn eigen Talentvolle coureur moet accepteren dat hij niet langer de enige kroonprins van het vaderlandse wielrennen is. Thomas Dekker wilde het NK wielrennen aanvanke lijk aan zich voorbij laten gaan. Wat had hij te zoeken op dat vlakke parkoers in en rond Oot- marsum? Morgen is hij er echter toch van de partij. „Wellicht kan ik wat doen voor de ploeg." Dekker hoorde afgelopen week tot zijn schrik dat hij met Rabobank niet mee mag naar de Tour de France. Velen denken dat hij nu een andere weg gaat inslaan. Dat zou best kunnen. Wellicht gaat hij ook wel naar een andere ploeg, maar Dekker zal op de eerste plaats beseffen dat hij anders in het wielerleven moet komen te staan. Hij is niet langer een renner die kan blijven steunen op zijn faam van het supertalent. Binnen Rabobank moet hij nu be ter in vorm zijn dan Pieter Wee ning om naar de ronde te kunnen. Zijn status aparte wankelt en dat geeft te denken. Dat hij nog altijd een supertalent is staat buiten kijf Hij werkt daarnaast veel harder dan zijn imago van 'mooie jongen' doet vermoeden. Dekker durfde te investeren in zichzelf Een ding ver loor hij daarbij slechts uit het oog: zijn jeugd. Dekker wilde te snel een van de arrivées van de ploeg zijn. Hij wilde volwassenheid uit stralen in plaats van jeugdige onbe vangenheid. Dekker is een uitzonderlijk talent en gedraagt zich daar ook naar. Als het aankomt op flair, branie en zelfvertrouwen zal hem dat uitein delijk naar de top voeren. Niet als hij alles vanzelfsprekend blijft vin waarheid, maar haar lichaamstaal bij de totstandkoming van de ne derlaag stond in schril contrast met haar woorden erna. „In het begin heb ik wel wat moei te gehad met de druk van de kop positie, maar ik was niet zenuw achtig. Zij speelde gewoon heel goed, en ik niet." Ivanovic, vorig jaar nog halvefma- liste in Londen, gaf wel toe dat ze moeite had gehad met de over gang van gravel naar gras. Te meer omdat ze na haar zege op Roland Garros, haar eerste grandslamtitel, minder dan gebruikelijk op de ten nisbaan had gestaan. „Tennis op gras is een totaal ander spelletje dan op gravel. Het gaat al lemaal zo snel dat het heel moei lijk is om in de wedstrijd te ko men als het niet lekker loopt." De overwinning in Parijs had een gro te invloed gehad op Ivanovic. „Het zijn heel emotionele weken ge weest. Daarom heb ik ook minder getraind om te herstellen en meer tijd voor mezelf te hebben. Vol gend jaar zal ik in de voorberei- Na de derde ronde van het vrou- wentoernooi op Wimbledon we ten alleen nog Serena en Venus Williams wat het is om deze titel te winnen. ANALYSE door Ad Pertijs den. Tegen die pilaar is hij de afge lopen maanden opgereden. Dekker had dit seizoen, buiten zijn schuld, een valse start. Hij was laat begonnen met trainen omdat zijn heup niet eerder in orde was, maakte een snelle opmars, kreeg een sterke terugval en heeft nu moeite om weer in gang te schie ten. De verklaring die hij er vorig week bij gaf, is volstrekt helder: op het hoogste niveau mag je niet veel tegenkomen of het gaat mis. Een beetje koorts doet vorm ding op Wimbledon meer uren op de baan doorbrengen om me goed aan te passen aan het gras." De vroege uitschakeling had toch nog een voordeel, vond de Servi sche. „Er is ruimte voor verbete ring. Ik ben nog jong en leer nog steeds. Soms heb je een dreun no dig om erachter te komen waar aan je nog moet werken." De leidende positie van Ivanovic in het vrouwentennis staat nu on der druk. Haar landgenote Jelena Jankovic (2) en de Russin Svetlana Koetznetsova (4) halen haar in, mochten zij de Wimbledon-fmale halen. Maar de grootste favorieten voor de eindzege in Londen lijken die twee niet. Dat zijn, ondanks hun lagere no teringen, de ervaren en met vele prijzen omhangen zusjes Willi ams. Serena was al twee keer de beste in Londen, titelverdedigster Venus, die vandaag de Spaanse Martinez Sanchez treft, won al vier keer. Serena Williams rekende gisteren in twee sets af met de kampioen van 2006, Amélie Mau- resmo. Daarmee - Maria Sjarapova sneuvelde gisteren al - zijn de dochters van Richard Williams de enige twee in het vrouwentoer nooi die weten wat het is om Wimbledon te winnen. verdwijnen als sneeuw voor de zon. Het opmerkelijke van vormcrisis bij Dekker zit hem vooral in het hoofd. Zelden oogde hij zo aange slagen als vorige week in de Ronde van Zwitserland. Weg was de bra nie, wat restte was een deemoedi ge hoop op clementie. Hij hoopte dat de ploeg hem tijd en het voor deel van de twijfel zou gunnen. Maandag liet hij weten dat het een stuk beter ging. De dag erop kwam hij erachter dat de wereld inmiddels anders in elkaar steekt voor hem. Rabobank zit niet lan ger geduldig op hem te wachten. Breukink wil met Mentsjov de Tour winnen en neemt daarbij geen risico's. Dekker moet er vooral van ge schrokken zijn dat hij bij Rabo bank zijn voorkeurspositie verlo- ROTTERDAM - Raemon Sluiter gaat tennisser Thiemo de Bakker coachen. De talentvolle speler uit 's-Gravenzande heeft de Rotter dammer een maand geleden bena derd. „Het kwam eigenlijk iets te vroeg voor mij. Maar ik heb Thie mo als persoon en als tennisser hoog zitten, daarom ben ik bereid om hem te gaan helpen. Zeker ook omdat ik het leuk vind. We hebben een goede klik met el kaar", lichtte Sluiter toe. Sluiter beëindigde in februari zijn actieve loopbaan. Hij gaat vanaf maandag met De Bakker trainen en zal bij het challengertoernooi in Scheveningen voor het eerst als coach op de tribune zitten. De Bak ker werd de afgelopen periode bin nen Jong Oranje begeleid door coach Hugo Ekker en technisch di recteur Rohan Goetzke, maar hij had behoefte aan een andere situa tie. Sluiter zal niet alle weken met De Bakker meereizen. Hij runt sinds zijn afscheid een bedrijf met John van Lottum, die tijdelijk de Russin Elena Dementjeva begeleidt. Slui ter gaat ervan uit dat hij de helft van de tijd meegaat. „Ik heb din gen staan die ik moet doen, maar daarnaast heb ik veel tijd over en die wil ik in Thiemo steken." ren heeft. Eerder al zag hij andere talenten links en rechts aan het voorbij vliegen zijn. Robert Gesink deed in Parijs-Nice en Dauphiné Libéré dingen die Dekker nog nooit heeft laten zien. Stef Cle ment pakte eerder dan hij een me daille op het WK tijdrijden. Niki Terpstra vloog de Tour binnen. Martijn Maaskant stal de show in Parijs-Roubaix. Thomas Dekker is niet langer de enige kroonprins van het vader landse wielrennen. Dat is wennen voor hem. De tik die Breukink uit deelde komt daarom misschien op tijd. Dekker moet weer beseffen dat hij er is voor de ploeg en niet andersom. Dekker heeft de old-school-neiging om zijn eigen gang te gaan. Hij moet weer jong worden en zich optrekken aan de talenten om hem heen. Thomas Dekker is niet langer de kroonprins van het Nederlandse wielrennen. foto Dominic Favre/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42