Geslaagd in Zeeland Bij Jacob Cats 3ast Hollandse ceuken J>e (mé m rfK,'' tiitk 4 ijat/mond nco0>dcii»t CSG Prins Maurits ROC Zeeland CSW Middelburg Ostrea Lyceum Mollerlyceum Hogeschool Zeeland In de Smaak van Edith en Raymond gaan de twee PZC-redacteuren deze maand op de bonnefooi naar restaurants in de provincie. Edith ging naar Jacob Cats in Brouwersha- V- V' "i Members only', staat er op de deur van 't Roefje in Brouwers haven, het clubhuis van de wa tersportvereniging. We zijn geen lid en mogen er niet in. Jammer, want het pak huis ziet er leuk uit. We volgen de aan- wijsbordjes met restaurants en komen uit bij Jacob Cats in de Molenstraat. De Brouwerie, bekender en volgens ingewij den verfijnd, bewaren we voor een vol gende keer. Jacob Cats, de dichter, jurist en politicus is in 1577 geboren in Brouwershaven. Brouwershaven is er trots op. Toeristen kunnen de Jacob Catsroute volgen, er is een Jacob Catsstraat en dus een Jacob Cats-restaurant. Cats was een kei in het bedenken van spreuken. Een van zijn frasen was 'Kinde ren zijn hinderen'. Die is niet van toepas sing bij de naamgever voor dit restaurant. Er staan kindermenu's op de kaart en kinderen zijn voor gastvrouw Nellie Spaans net zo belangrijk als volwassenen. Ze is hartelijk en attent voor jong en oud. In de brasserie lijkt de tijd te hebben stil gestaan. Hout op de vloer, een donkere inrichting en boeren zakdoeken als kleed jes op de tafels. Tegen de wand hangt een schilderij van Jacob Cats zelf en zijn er tal van jachttaferelen, polderlandschap pen en zeegezichten te zien. Eigenaar Jaap Spaans, die met zijn zoon Raymond in de keuken staat, houdt van verzame len. „Er staat hier zoveel onzin", zegt hij en lacht. „Maar dat wordt gewaardeerd door onze gasten." We bestellen uiensoep (5,50 euro), cham pignons op toast (6,so), gevolgd door een pannetje stoofvlees (17,25 euro) en een Wiener Schnitzel (15,75 euro). De uien soep is wel lang genoeg gegaard, maar er zit een smaakje aan dat doet vermoeden dat het uit een pakje komt. Spaans ont kent. „We maken de bouillon zelf-alles maken we trouwens zelf- behalve de fri tes en doperwten. Die doperwten kopen we speciaal voor een gast, die drie keer per week hier komt eten. Hij wil overal erwtjes bij. Zelfs op de pizza." De cham pignons vallen wat tegen. Ze hadden ste viger aangebakken moeten worden. Het gerecht is waterig en daardoor gaat de ty pische champignonsmaak verloren. De boter zit nog in een eenpersoons kuipje en is koud en hard. Gebakken aardappeltjes, frites, witlof, sa- Zoon Raymond en vader Jaap Spaans in hun restaurant. lade en boontjes worden bij de hoofdge rechten geserveerd. De witlof is lang ge kookt en royaal overdekt met ham en ge smolten kaas. Geen modern gedoe, zal de keuken denken, maar gewoon witlof zoals witlof vroeger op tafel kwam. Dat is typisch zo'n gerecht dat je verwacht hier aan te treffen. Prima, dus, net als de boontjes die traditioneel zijn bereid en rijkelijk zijn bestrooid met nootmuskaat. De gebakken aardappeltjes zijn opgepept met uitjes en dat komt de smaak ten goe de. Het vlees-stoofpotje is lang genoeg ge gaard en de smaak van laurier is gelukkig net niet te rijk aanwezig. De Wiener Sch nitzel is krokant van buiten en mals van binnen. Bij het weggaan houdt Nellie Spaans de deur open. De eigenaresse geeft je het gevoel dat je in een herberg bent geweest, waar je meer dan welkom bent. Brasserie Jacob Cats. Molenstraat 1, Brou wershaven, tel. 0111-691248. www.steak- housejacobcats.nl Openingstijden: maandag tot en met zondag vanaf 16.00 uur. Pinnen kan. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening: Horen, zien en zwijgen: Eigenaar Jaap Spaans klaagde over het gebrek aan personeel in de horeca. Ook Spaans zou nog een paar vaste krachten kun nen gebruiken. Maar gelukkig staat een buurvrouw hen bij in drukke tij den. Conclusie: De kaart is erg uitgebreid, maar pizza's en pasta's vallen wat uit de toon. Het bruine restaurant zou zich kunnen specialiseren in de Hol landse pot. Nu neigt het naar een res taurant voor de toerist en dat is niet buitengewoon. Meer afleveringen op: www.pzc.nl onvoldoende goed matig uitstekend voldoende foto Marijke Folkertsma Tl' x Havo, profiel economie en maatschap pij: Rikie van der Male, Zonnemaire. Vmbo, theoretische leerweg: Yvette van Beers, Vlissingen; Eefje Kole, Goes; Dieuwke van Strien, Vlissingen. Havo, profiel cultuur en maatschappij: Maria Verheijen, Middelburg; Rogier van Wouwe, Serooskerke. Havo, profiel economie en maatschap pij: Arash Darabkhani, Vlissingen. Vwo, atheneum, profiel cultuur en maatschappij: Andreas Hardenbol, Mid delburg. Vwo, gymnasium, profiel cultuur en maatschappij: Mathia Muilwijk, Middel burg. Havo, profiel economie en maatschap pij: Sylvia Bergshoef, Vlissingen; Mariëlle Francke, Biggekerke; Annemarie van In- gen, Oostkapelle; Patrick Joossens, Mid delburg; Bart Koole, Middelburg; Marcel van Rijswijk, Middelburg. Havo, profiel natuur en gezondheid: Alex Jobse, Grijpskerke; Daniël Manusa- ma, Middelburg. Havo, profiel natuur en techniek: Daan Geldof, Burgh Haamstede. Vwo, atheneum, profiel cultuur en maatschappij: Tessa Beije, Middelburg. Vwo, atheneum, profiel natuur en ge zondheid: Sema Qimen, Middelburg; Bas Monterroso Uijl, Vlissingen; Lennart Vin- ke, Middelburg. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, handel en administratie: Duygunur Ce- beci, Middelburg. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, bouwtechniek: Kevin Alewijnse, Arne- muiden. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn: Sibel Subatan, Middel burg. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, bouwtechniek: Patrick Kodde, Aagteker- ke. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn: Helena Buitenrust Hette- ma, Vlissingen; Kim van Heese, Vlissin gen; Sanne Lust, Oost Souburg; Jeanine de Ridder, Vlissingen. Vmbo, gemengde leerweg, economie: Valeria Meulmeester, Middelburg. Vmbo, gemengde leerweg, zorg en wel zijn: Willemijn Rotte, Oostkapelle. Vmbo, theoretische leerweg, econo mie: Joëlle Hoevenaar, Oost Souburg; Da niël Knuist, Middelburg;Dion Melis, Zou- telande; Rowena van Rossum, Middel burg; Tirza Theune, Vlissingen; Arzu Yaki- ci, Oost Souburg. Vmbo, theoretische leerweg, zorg en welzijn: Songül Yurdem, Middelburg. Vmbo, theoretische leerweg: Dieuwke Koster, Brouwershaven; Michelle Kuijper, Kruiningen; Nina de Lange, Goes; Shaga- na Virasingam, Goes. Havo, profiel: Cultuur en Maatschappij: Thomas van den Berge, Goes; Wouter de Craene, Goes; Yvette Stroosnijder, Goes. Havo, profiel: Natuur en Gezondheid: Magda Mulder, Wissenkerke. Havo, profiel: Natuur en Techniek: Rob bert Goeman, Yerseke. Atheneum, profiel: Cultuur en Maat schappij: Elise Touw, 's-Gravenpolder; Ji- reël Verhage, Goes. Atheneum, profiel: Economie en Maat schappij: Alexander Sinke, Goes; Atheneum, profiel: Natuur en Gezond heid: Diane Jonker, Kruiningen; Atheneum, profiel: Natuur en Techniek: Job De Boo, Kwadendamme; Gymnasium, profiel: Cultuur en Maat schappij: Manuela de Gouveia. Havo: Elisa van de Ree, Sint-Maartens dijk; Vwo: Hans-Willem Hopmans, Tholen. Pabo: Yoery van Aelst, Ossendrecht, Eli- ne Aerts, Middelburg; Elvira Bal, Biervliet; Angelique Barentsen, Vlissingen; Marloes van Benten, Halsteren; Martijn Blommae- rt, Vlissingen; Greetje Bogers, Huijbergen; Mitzi de Bondt, Goes; Annemieke Boog aard, Biggekerke; Joleen Brink, Burgh Haamstede; Kristel Brouwers, Bergen op Zoom; Jacky Buermans, Bergen op Zoom; Anouk Buijs, Wouw; Nina Burger- hoff, Goes; Marion Cheng Cho Van, Kapel- Ie; Elske de Clercq, Sas Van Gent; Jolien Dees, Axel; Suzan Deurwaarder, Axel; Stephanie Doens, Biervliet; Femke van Dongen, Roosendaal; Sanne Ebbers, Hal steren; Karlien Eggermont, Roosendaal; El- selien Elenbaas, 's-Gravenpolder; Mariska den Engelsman, Putte; Yara den Engels man, Middelburg; Jessica Flikweert, Oud dorp; Isabel du Fossé, Sluis; Wies Frijters, Roosendaal; Marleen Gerrits, Goes; Danie lle Gerstel, Middelburg; Rosalinda Goede- gebuure, Oud-Vossemeer; Karina van Hal, Sluis; Rianne van Ham, Rilland; Elke Hame link, Overslag; Maja van Hassel, Wouw; Joyce Herrings, Bergen op Zoom; Sandra van den Heuvel, Vlissingen; Hanna den Hollander, Veere; Rianne Ivens, 's-Heer Arendskerke; Angela Jansen, Oostburg; Masha de Jong, Middelburg; Kevin de Jon ge, IJzendijke; Marnix de Jonge, Burgh Haamstede; Else Kerkhof, Middelburg; Giuditta Kniep, Roosendaal; René de Kok, Nieuwdorp; Stefan Konings, Hoogerhei- de; Mariët Krijger, Middelburg; Kim Kwak kelaar, Vlissingen; Marjolein Lammens, Westdorpe; Andrea van der Linde, Zierik- zee; Judith van de Linde, Oostburg; Wiet- se Lips, Oostburg; Nancy van Loenhout, Goes; Sanne de Looff, Kortgene; Camiel Luijsterburg, Hoogerheide; Anniek Michielsens, Ossendrecht; Yvonne Muij- sers, Huijbergen; Mariska Navarro, Hulst; Roel Neirynck, Sluiskil; Mieke Niewen- huijse, Nieuwdorp; Natasja Nijskens, Ter hole; Saskia Oranje, 's-Gravenpolder; No na Overwater, Kapelle; Veronique Paelin- ck, Roosendaal; Jessica Parent, Vlissingen; Femma Pelle, Bergen op Zoom; Ellen Per- daen, Philippine; Nannie Polderman, Ril land; Corinne Poppe, Middelburg; Jolanda Poppe, Krabbendijke; Mariska Post, Zon nemaire; Monika Rampart, Halsteren; Shiela de Regt, Goes; Sabine Richard, Goes; Lisette de Roo, Kapelle; Chetan Rooker, Middelburg; Marije Scheele, Zaamslag; Joyce Seen, Vlissingen; Jarco Siereveld, Arnemuiden; Daniëlle Simons, Roosendaal; Greetje Slegt, Oosterland; Carolien Sper ling, Ouddorp; Rebecca Stinenbosch, Kou- dekerke; Daniëlle Struijk, Hoedekensker- ke; Inge Taalman, Roosendaal; Lisette van Terheijden, Middelburg; Sabine Vasseur, Axel; Danitsja van der Veer, Middelburg; Nicole Veerhoek, Nisse; Jeanet Verduijn, Ouddorp; Eline Verhulst, Westkapelle; Marieke Verkamman, Tholen; Marjolein Verpoorte, Zaamslag; Ellen Verschuren, Sint Jansteen; Inge Ver- stege, Bergen op Zoom; Suzanne Visser, Vlissingen; Carla van der Vlies, Vlissingen; Christianne Volkers, Kapelle; Lianne Voogd, Ouddorp; Martina van Vugt, Koe wacht; Marlisa Weeland, Vlissingen; San dra Weststrate, Wemeldinge; Tessa Wis se, Kapelle; Kim van Woensel, Middel burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35