Autistische leerlinge slaagt met vlag en wimpel Goes wil koppeling tussen winkelzones Geslaagd Tooprs ALLES MOET WEG! TOTALE LEEGUERKOOF Mishandelingen in Domburg en Vlissingen Terneuzense haalt havo-diploma op 'gewone' school. Rijwielspeciaalzaak Meubelboulevard en binnenstad kunnen elkaar versterken. Scheldemond College Ook op lektrische fietsen! Rema Tip Top Fietszadels Binnen buitenbanden Kinderzitjes Windschermen Fietstassen Fietsaccessoires van B.B.B. Cyclon onderhoudsmiddelen Ortlieb fietstassen Regenkleding AXA sloten Fietskleding schoenen Leren fietszadels RIJWIELSHOP w PZC Zaterdag 28 juni 2008 I 29 door Cijs Kamphuis TERNEUZEN - Bescheidenheid siert de mens. Een uitdrukking die ze ker past bij Marjolein van Deur zen uit Terneuzen. De 17-jarige scholiere van scholengemeen schap De Rede heeft net haar havo-diploma gehaald. Op zich niets bijzonders zo vlak voor de zo mervakantie. Alleen, de Terneu zense is autistisch en heeft ADHD. Maar naar het speciaal onderwijs mocht ze vanwege een wetswijzi ging niet meer. Zelf vindt ze haar prestatie niets bijzonders. Dit in tegenstelling tot haar ouders en begeleidster, die zit ten te glimmen van trots. Daar is ook alle reden voor. Want waar een gemiddelde scholier met één vakkenpakket (profiel) slaagt, haal de Van Deurzen haar diploma met twee profielen. „Er zijn veel vak ken die ik leuk vind om te volgen en eigenlijk wil ik ze dan ook alle maal doen." Toch vindt ze zichzelf geen studiebol die alleen maar met haar neus in de boeken zit. „Ik leer best makkelijk en kan goed feiten onthouden." Omdat het na de wetswijziging niet meer mogelijk was om zonder visuele handicap op de Mytylschool in Goes te blijven, is ze overgestapt 'Ik wilde graag en wist dat ik het kon. Daar voel ik me ook een 'normale' student' naar het reguliere onderwijs. Met hulp vanuit Goes via Auris onder wijsbegeleiding. „Ik wilde graag en wist dat ik het kon. Daar voel ik me ook meer een 'normale' stu dent." De drukke, soms chaotische situaties tijdens de pauzes in de kantine vormden nog het grootste struikelblok, omdat de Terneuzen se slecht kan omgaan met dit soort situaties. Ze wordt er hyper van en kan zich dan niet meer con centreren. In de toekomst wil ze psychiatrie gaan studeren, op de Roosevelt Academy in Middelburg. „Daar word je alleen aangenomen met een hoge motivatie en het is er re latief rustig. Je zit er niet, net als op andere universiteiten, met 500 studenten in een collegezaal." Om daar naar toe te mogen, moet Van Deurzen haar vwo-diploma halen. Daarom zal ze nog twee jaar op De Rede blijven. De werkwijze zal hetzelfde zijn. Ze heeft begeleiding van de leraren tijdens de lessen en krijgt meer tijd tijdens een exa men. Auris onderhoudt de contac ten met school en helpt als Van Deurzen tijdens de leerweg tegen problemen aanloopt. DOMBURG - Op de Babelweg in Domburg is in de nacht van don derdag op vrijdag een 25-jarige Duitser door een groepje jongelui mishandeld. De man liep daarbij schaafwonden op. De aanleiding voor de mishande ling is niet bekend. In dezelfde nacht is in een horeca gelegenheid in het centrum van Vlissingen een zestienjarige jon gen uit die stad gewond geraakt. Voor service en onderhoud kunt u vanaf 1 juli terecht bij Roose Tweewielers, Badhuisstraat 19 Vlissingen! Geen inruil mogelijk. Korting alleen geldig op alle artikelen die direct uit voorraad leverbaar zijn. voor al uw fietsplezier Winkelcentrum "Papegaaienburg" 4386 DA Vlissingen Tel. 0118 - 479565 De jongen kreeg een glas in zijn ge zicht en liep daardoor een flinke snee in zijn gezicht op. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. De dader, alsmede de toedracht is niet bekend. door Frank Balkenende GOES - De binnenstad van Goes wordt in de toekomst mogelijk een stuk groter. In de net versche nen gemeentelijke parkeervisie staat dat het koophart moet wor den verbonden met de meubel boulevard aan de Marconistraat. Zo ontstaat één groot winkel- en horecagebied. Volgens nota versterken de binnen stad en de meubelboulevard elkaar als ze worden gekoppeld. Bezoe kers gaan sneller heen en weer. Het idee betekent wel dat in het tussenliggende gebied woningen zouden moeten verdwijnen, maar de parkeervisie zegt niets over een verdere aanpak. Wel is duidelijk dat de Westwal ter hoogte van de parkeérplaats aan de Koepoort verkeersluw wordt gemaakt. Het moet een ver- blijfsgebied worden. Bezoekers die fW Koppel de meubelboulevard en de binnenstad door herinrichtin gen aan elkaar. De gebieden kun nen elkaar versterken, staat in de Goese parkeervisie. per auto naar de binnenstad ko men, kunnen parkeren in de par keergarages onder de Stadspoort of aan het Bleekveld. De parkeervisie gaat verder uit van de bouw van twee nieuwe parkeer garages: aan de Oostwal (waar voor een haalbaarheidsonderzoek wordt opgestart) en in de omge ving van het stadskantoor. De parkeerkelder aan de Oostwal, waarmee op deze plek de capaci teit van 200 naar 400 plaatsen wordt verhoogd, is noodzakelijk om de balans in het aantal parkeer plaatsen in de binnenstad te her stellen. Momenteel liggen de par keerplaatsen vooral aan de west kant van de binnenstad. Ook is die nodig omdat er tegen 2020 zes tig procent van de huidige pleinen (vroeger parkeerterreinen) in het centrum waarschijnlijk autovrij is gemaakt. Compensatie dus. In de buurt van het stadskantoor is wellicht ook een nieuwe parkeer garage gewenst. Door de aanleg van de spoorzone, een tunnel aan de Van Hertumweg en een nieu we ringbaan op de Edisonstraat/ Lijnbaan zal immers parkeerruim te verloren gaan. Die derde par keergarage zorgt ook voor de extra, capaciteit die nodig is in en om het centrum. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg: bouwtechniek: Rasit Coskun, Vlissingen Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg: metalektro: Roy van Hoften, Vlissingen Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg: bouwtechniek: Edian Boer, Oost-Sou burg Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg: metalektro: Sybren de Jonge, Vlissingen; Romano Portier, Oost-Souburg Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg: sport, dienstverlening veiligheid: Ro bin Ghijsels, Breskens; Joyce Oheim, Kou- dekerke Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg: verzorging: Marinda Poppe, Oost-Sou burg Vmbo, theoretische leerweg: Hayat Ah- rouch, Vlissingen; Priscilla Oprei, Vlissin gen Havo, profiel Cultuur en Maatschappij: Jacky Kleeman, Vlissingen; Denise Misai- ne, Oost-Souburg Vwo, profiel Cultuur en Maatschappij: Laura Brinkman, Vlissingen; Florianne Kempe, Vlissingen Vwo, profiel Economie en Maatschap pij: Arianne Meulmeester, Vlissingen; Len- nart Reijnierse, Vlissingen Vwo, profiel Natuur en Gezondheid: Wouter Kempe, Vlissingen 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Humberto Just Cavalll Thomas Burberry Valentino R.E.D Versace Armani Botticelli Bikkembergs For Al: Mankind Genti Gentiluomo Flans Ubbink Hugo Boss

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31