Gezocht: huisartsen als huurders De Zeester sluit voorgoed de deuren Verdachte van aanranding vast 25 Laatste dag in bestaan van christelijke basisschool Meliskerke. Basis weggevallen voor gezondheidscentrum in Paauwenburg. msmmeMimTrm: Kippen WALCHEREN 31 door Carla van de Merbel MELISKERKE - Zichtbare emotione le taferelen bleven uit. „Maar ik moet af en toe wel een brok in m'n keel wegslikken", zegt juf Coby Coppoolse. Gisteren was het de allerlaatste dag in het bestaan van christelijke basisschool De Zee ster in Meliskerke. De school wordt te klein en daarom gaan alle kinderen en leerkrachten na de va kantie naar De Schute in Biggeker- ke. Op De Zeester zaten aan het eind van afgelopen schooljaar nog 29 kinderen, verdeeld over drie kleine combinatieklassen. Ze kregen les van vijf leerkrachten. Aan het be gin van afgelopen schooljaar wa ren de groepen 1, 2 en 3 al overge gaan naar De Schute. De mini mumnorm voor voortbestaan, 23 leerlingen, was nog niet bereikt, maar groei zat er niet meer in en daarom hebben school en ouders besloten nu maar vast over te gaan naar Biggekerke. In Meliskerke is nu alleen nog een reformatorische basisschool. 'Je zit hier zeven jaar op school en dan moet je voor het laatste jaar nog weg' „Het is een proces geweest. Ieder een heeft dit wel zien aankomen", verklaart directeur Carla Koole (ook directeur van de Schute) de nuchtere manier waarop de mees ten deze laatste schooldag op De Zeester beleven. De kinderen hebben er zin in, ook al gaat dat soms gepaard met ge mengde gevoelens. Michel Jacobse: „Je zit hier zeven jaar op school en dan moet je voor het laatste jaar nog weg. En hier is het knus en ge zellig." De meesten moeten straks ook een paar kilometer fietsen voor ze op school zijn. „Dat is jam mer", zegt Elze Kamerling, „want ik hou niet zo van fietsen." De leer lingen zien wel de voordelen van een grotere school, met meer kin deren. Wouter Sipma: „Dan heb je meer vrienden." Nog een voordeel: de kinderen van De Zeester hebben een week eerder vakantie dan anderen. Sinds gisteren zijn ze vrij, omdat volgende week alle spullen wor den verhuisd. „Het is vreemd", zegt juf Coby Coppoolse, die bijna 24 jaar lesgaf op De Zeester. „Ik ben gewend om aan het eind van een schooljaar op te ruimen, maar niet om alles in te pakken." zie filmpje op www.pzc.nl VLISSINGEN - In het Nollebos in Vlissingen is gistermiddag rond kwart over twee een 28-jarige man uit die plaats aangehouden op ver denking van meerdere aanrandin gen. De laatste dagen kreeg de poli tie al diverse meldingen binnen dat er een man vrouwen lastig viel in het Vlissingse Nollebos. De man is ingesloten en wordt ver hoord. ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 M door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het gezondheidscen trum in buurthuis Open Hof in het Vlissingse Paauwenburg staat op het spel. De huisartsen en fysio therapeuten, die er de basis voor zouden vormen, zijn afgehaakt. Zij willen wel in een maatschap, maar niet pas over een paar jaar als het elders in de stad eerder kan. Een aderlating voor Paauwenburg, vindt l'Escaut-directeur Jan van Beekhuizen. „Het fundament voor het gezondheidscentrum valt weg. Wij willen het gebouw best bou wen en uitbaten, maar dan moe ten er wel huurders zijn. Anders hebben we een probleem." De oprichting van het zorgcen trum ligt daarom even stil. De wo ningcorporatie gebruikt de tijd om de belangstelling van andere huis artsen in Vlissingen te peilen. Die zijn allemaal aangeschreven. De drie huisartsen - Bordui, Ou- werk en Scheeren - en de fysiothe rapeuten van in elk geval de prak tijk aan de Burgemeester van Woelderenlaan, gaan nu voor het Spaans Kwartier. Daar komt name lijk ook een gezondheidscentrum - eveneens neergezet door l'Escaut - en dat wordt eerder opgeleverd. Het duurt nog zeven of acht jaar voor het gezondheidscentrum in Paauwenburg er staat. Zo lang willen de drie huisartsen en de fysiotherapeuten niet wachten. Binnen nu en twee jaar, is fysio therapeut Dennis Babijn beloofd. „Dat is toch wat anders dan de ze ven, acht jaar die er voor Paauwen burg staan. Zoveel tijd zou erover heen gaan voor alle neuzen dezelf de kant op staan, is ons verteld." De praktijk aan de Van Woelderen laan blijft bestaan; de ruimte in het Spaans Kwartier wordt een de pendance. „Wat spreiding betreft was Paauwenburg dus gunstiger geweest, maar het Spaans Kwartier zien we net zo zitten. Of l'Escaut andere huurders zal vinden? Ik denk dat dat moeilijk is. Iedereen zit met hetzelfde probleem," Huisarts Bordui denkt dat dat wel meevalt. „Maar voor ons niet. Wij zijn twee jaar geleden ook al in Paauwenburg wezen kijken, maar toen mocht en kon er nog niks." Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzense echtpaar toerde op een loze dag voor de gezellig heid over de Belgische wegen. Nu is dat op zich al een beleve nis, vooral als je zonder naviga tiesysteem op pad bent. Verkeers borden die halverwege de afslag staan en dus over het hoofd wor den gezien, het zal nooit wen nen. Maar goed, daar hadden de Terneuzenaren vandaag geen last van. Ze reden zomaar wat. Totdat manlief plots op de rem trapte om de tekst op een bord dat wel pontificaal in de berm stond te lezen. „Die moeten we hebben", riep hij, terwijl hij naar het bord wees. 'Te koop vijftien kippen die eieren leggen en prui men en aardappelen'. De allerlaatste leerlingen en leerkrachten van De Zeester in Meliskerke. De negen kinderen op de achterste rij zijn, vlnr: Jelle van Stapelen, Devin Matthijsse, Mike Minderhoud, Jacqueline Pronk, Danielle Clarisse, Karlien Duvekot, Elze Kamerling, Hilde Boogaard en Michel Jacobse. Op de eerste rij, vlnr: directeur Carla Koole, juf Rian Coppoolse, Christina de Korte, juf Janneke Jacobse, Lennart Jacobse, juf Nel Brasser, Iris de Klerk, juf Coby Coppoolse, Ivano Ceertse, Bart van Stapelen, Wouter Sipma, Brendan Rotte, Rudy Rotte, juf Conny Sijlmans, Madeion Clarisse, Wouter Duvekot, Julia Ceschiere, Nathalie Jacobse, Paulien Sipma, Patricia Ovaa, Jordy Rotte, Thomas Veerhoek en Dylan Rotte. Peter en Jacco Dekker en Denise Hartman waren gisteren niet op school. foto Ruben Oreel Zeevruchten met sprinkhanen in de Smaek van Zeêland Zaterdag 28 juni 2008 Provincie maakt tarievenplan voor Westerscheldetun nel Tip? redwalch@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27