Autocheck biedt geen garantie Bom gaat roken: straat ontruimd Staten achter komst tweede kerncentrale Vierde dode in Zeeuws verkeer binnen een week HET WEER: Bewolkt Lege stemhokjes en intimidatie in Zimbabwe PZC-test: uitvoering vakantiecheck verschilt sterk per autogarage. Word ook abonnee! Van Jole Zaterdag 28 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 151 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 GOES - Een vakantiecheck van uw auto geeft geen garantie voor een reis zonder pech. Er zijn grote ver schillen in de manier waarop gara ges vakantiecontroles uitvoeren. Mankementen die gerepareerd zou den moeten worden, blijven on ontdekt doordat garages auto-on derdelen niet nakijken. Bovendien laten sommige garages steken val len, ook als onderdelen wél gecon troleerd zijn. Dat blijkt uit een on derzoek van de PZC naar vakantie controles bij 23 Zeeuwse garages. De PZC bracht drie testauto's naar de garages voor een vakantiecon trole. We vertelden dat we op va kantie zouden gaan naar het zui den van Italië. De auto's waren eerst aangeboden voor een vakan tiekeuring bij het ANWB-keurings- station. Zeven van de 23 geteste garages vonden alle mankementen, die vol gens de ANWB gerepareerd zou den moeten worden voor een va kantie. Vijf garages merkten een kapotte handrem van een Renault Clio niet op. Een olielekkage werd door zes garages over het hoofd ge zien. Twee garages misten een ver sleten multiriem van een Volkswa gen Polo. Ook zagen vier garages niet dat het linker voorraam van een Fiat Punto niet open gaat. Autogarages denken verschillend over de inhoud van de vakantie controle. De ene garage kijkt al leen het motoroliepeil, de koel- en remvloeistof, bandenprofiel en bandenspanning na en onder werpt de auto aan een visuele con trole. Andere autobedrijven voe ren bijna een complete onder houdsbeurt uit. Er is ook veel prijs verschil: vijf garages voerden de va kantiecontrole gratis uit, terwijl an deren een vast bedrag rekenden. De duurste vakantiecontrole kost te 46 euro. Voor brancheorganisa tie Bovag is het duidelijk: „Iedere monteur moet capabel zijn om de auto op relevante punten na te kij ken. Nadat je het advies hebt opge volgd, moet je er als eigenaar van uit kunnen gaan dat je veilig naar het zuiden van Italië kan rijden", zegt woordvoerder Paul de Waal. Technisch autoadviseur Rien Wa- gemakers van de ANWB is het met De Waal eens. „We kunnen geen oordeel geven over het werk van de garages, want we zijn er niet bij geweest. Maar je moet er als consument op kunnen vertrou wen dat een garage de problemen constateert. Ook als je zelf weinig verstand van auto's hebt. Je wilt immers veilig op vakantie gaan." pagina 3: commentaar Spectrum: veilig op vakantie? Garages denken verschillend over de inhoud van een vakantie controle. Sommige bedrijven la ten steken vallen. Zo blijven man kementen onontdekt. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Advies en Management www.vanjole.com Zeeland: 2, 3, 25 t/m 37; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur en agenda: 38 en 39; Sport: 40 t/m 47; Televisie: katern Media. BRIELLE - Een rokende vliegtuig bom in een tuin in Brielle heeft er gisteren voor gezorgd dat de bewo ners van een straat tijdelijk hun huis uit moesten. De bom uit de Tweede Wereldoorlog ging roken nadat de vinders deze met een ho- gedrukreiniger hadden afgespoeld. Er zat nog fosfor in. Deskundigen brachten de bom tot ontploffing. Te koop aangeboden: ÏCT onderneming met verkoop aan particulieren en bedrijven. Ideaal voor startende ondernemers of uitbreiding van uw huidige onderneming.U kunt reageren via icttekoop@nmail.com door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Een ruime meerder heid van Provinciale Staten verwel komt een tweede kerncentrale bij Borssele. Die draagt bij aan ver mindering van broeikasgassen en versterkt de Zeeuwse economie. Bovendien is in de provincie volop kennis van kernenergie aanwezig. Een motie van deze strekking aan regering en Tweede Kamer van op positiepartij WD, werd gisteren in de Statenvergadering aangeno men (23-16) met steun van de Par tij voor Zeeland en collegepartijen CDA en SGP. Tegen waren PvdA, SP en de collegepartijen Groen- Links en Christenunie. De opstelling van CDA en SGP zorgde in de laatste vergadering voor de zomervakantie voor een lichte crisisfeer. Groenlinks ver weet de twee coalitiepartners af te wijken van het collegeprogramma Nieuwe Verbindingen. Daarin staat alleen dat de (landelijke) discussie over kernenergie en komst van een tweede kerncentrale nauwge zet wordt gevolgd. Gedeputeerde Marten Wiersma (GL, economie) verklaarde dat de opstelling van CDA en SGP voor hem geen aanleiding is zijn porte feuille ter beschikking te stellen. pagina 37: breukje in coalitie SCHARENDIJKE - Het was kil, winderig en uiteindelijk ook even nat gisteravond op de Brouwersdam, maar de muziek zorgde voor warmte en vrolijke gezichten tij dens de openingsavond van Concert at Sea. Er waren aanstekelijke optredens van Eva Auad, Alain Clark en Beef. De aankondigde 'Cubaanse topact' Los Vapapenos bleek gastheer Blof zelf te zijn. Dat was al min of meer een publiek geheim. Verrassend was wel dat de band uitsluitend werk van anderen, in bijzondere uitvoerin gen, speelde. foto Ronald den Dekker pagina 36: Alain Clark pakt het publiek in ■Fj Op www.pzc.nl wordt verslag gedaan van Concert at Sea met actuele foto's, filmpjes, nieuws en sfeerverslagen. LAMSWAARDE - Een negentienjari ge automobilist uit Terhole is in de nacht van donderdag op vrijdag verongelukt in de polders tussen Lamswaarde en Hulst. Een voorbijganger trof de auto met het slachtoffer gisterochtend rond 7.00 uur aan in een sloot langs het Mispad. Volgens de poli tie is de bestuurder vermoedelijk tussen 01.00 uur en 01.30 uur met hoge snelheid na een flauwe bocht van de weg geraakt en tegen een damgat aangereden. De auto is hierna vermoedelijk over de kop geslagen en tot stilstand gekomen in de sloot. Het is het vierde fatale verkeerson geval in Zeeland binnen een week. Kerncentrale is zaak voor het Rijk niet voor de provincie reageer op www.pzc.nl Waterschappen moeten kiezen voor één hoofdkantoor eens JflMMHI 69% oneens 31% aantal reacties: 267

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1