Acties dreigen bij Wegener Veel ouderen lopen streefpensioen mis 4 NA-INSCHRIJVING RIDE FOR THE ROSES .y1 Wegens Diverse wand- en vloertegels tot 20% korting Vloertegels al vanaf 14,95 m2 Wandtegels al vanaf 7,50 m2 Hardsteen (natuursteen) 34,- m2 Diverse restantpartijen tegen dumpprijze Vakbond peilt maandag bereidheid tot strijd tegen reorganisatie. Carbid-producenten verdacht van kartel Macintosh verkeert in zwaar weer Tele Atlas verdwijnt eind juli van de beurs Bank UBS aangeklaagd wegens misleiding Northwest Airlines schrapt routes Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor de 25 en de 50 kilometer. Hiervoor kunt u uitsluitend via internet op maandag 30 juni van l 2,00 tot 20.00-uur via www.ridefortheroses.nl. na-inschrijven. Namens alle sponsoren succes bij de voorbereiding! steenhouwerij, sanitair, wand- vioertegeis, haarden sttjfschouwen PZC Zaterdag 28 juni 2008 15 DEN BOSCH - De redactieraden en -commissies van de zeven regiona le dagbladen van uitgeverij Wegener maken zich ernstig zor gen over de bezuinigingsplannen die het krantenbedrijf afgelopen donderdag heeft aangekondigd en bereiden acties voor. Door de be zuinigingen dreigen komend an derhalf jaar tussen de 400 en 465 banen te vervallen, waarvan circa tachtig op de redacties. De raden en vertegenwoordigers van de journalistenvakbond NVJ kwamen gisteren in Den Bosch bij een. Daar bleek dat de actiebereid heid zeer groot is. De NV] wil maandag een nieuwe bijeenkomst beleggen waarvoor ook de hoofdre dacteuren van de zeven kranten zijn uitgenodigd. Die schreven twee weken geleden al een kriti sche brief aan de raad van bestuur, waarin zij hun bezorgdheid uitten over de toekomst van het bedrijf Zij spraken van financieel korte ter- mijnbeleid, gebrek aan strategische visie, hoge werkdruk en demotiva tie van het personeel. De bijeen komst maandag is bedoeld om af spraken te maken over acties die na de zomer hun beslag krijgen om zoveel mogelijk mensen de ge legenheid te geven mee te doen. Twee commissarissen van het uit geversconcern zijn gisteren opge stapt. In een korte toelichting aan het bestuur schreef commissaris Han Noten dat er 'een voortdu rend verschil van inzicht' bestaat met investeringsmaatschappij Me- com, de Britse grootaandeelhou der van Wegener. Dinsdag maakte ook commissaris Rob van Schaik al plaats voor John Allwood, een directeur van de Me- com-groep. Van Schaik wilde de schijn van belangenverstrengeling vermijden met andere activiteiten. Er dreigen acties tegen de reorga- nisatie bij Wegener. Twee com missarissen stappen op na ruzie over de benoeming van een nieu we topman bij de uitgever. Specifiek noemt hij onenigheid over de benoeming van een nieu we topman als opvolger van de on langs opgestapte bestuursvoorzit ter Jan Houwert. De uitgever heeft gisteren waarnemend bestuurs voorzitter Joop Munsterman voor gedragen voor die functie. Die be noeming is gedaan in afstemming met Mecom, liet Wegener gistera vond 'weten. „Dit is een dramati sche ontwikkeling", reageerde Jos van Rijssingen, voorzitter van de COR van Wegener, gisteren op het vertrek van de commissaris sen. „In de week waarin een grote reorganisatie wordt aangekondigd, gaat de top rollebollend over straat. Dat is funest voor het be drijf." Te koop gevraagd voor PROJECTONTWIKKELING - bouwlocaties - (sloop) panden - gronden - percelen - bouwplannen Te koop gevraagd voor BELEGGINGEN - bestaande al of niet verhuurde bedrijfspanden - gronden - woningen Van Dijke Projectontwikkeling b.v. t.a.v. Mr. Adriaan A. van Dijke MBA Pres. Kennedylaan 28 4334 EJ Middelburg T 0118 - 640444 F 0118 - 628115 www.vandijkecs.nlvandijkecs@vandijkecs.nl BRUSSEL - Europees Commissaris Neelie Kroes (Mededinging) heeft een officieel bezwaar gemaakt te gen een aantal carbid- en magne- siumpoederproducenten. Kroes verdenkt hen van het overtreden van de Europese kartelregels. Carbid en magnesiumpoeder wor den gebruikt in de staalindustrie om zuurstof en zwavel uit vloei baar staal te halen. Het officieel be zwaar van het dagelijks bestuur van de EU is een stap in het onder zoek naar kartelvorming. MAASTRICHT - Detailhandelsonder neming Macintosh heeft gisteren een winstwaarschuwing gegeven. Het bedrijf heeft last van een da lend consumentenvertrouwen, vooral in de voor het bedrijf be langrijke markten voor schoenen, kleding, fietsen en telecom. Het bedrijf achter winkelformules als Halfords, BelCompany, Kwan tum, Scapino en Brantano ver wacht in het eerste halfjaar van 2008 'een aanmerkelijke daling' in het bedrijfsresultaat. AMSTERDAM - De producent van di gitale kaarten Tele Atlas verdwijnt op 30 juli van de beurs. De fabri kant van navigatiesystemen Tom- Tom is verzekerd van 99,29 pro cent van de aandelen Tele Atlas. TomTom koopt Tele Atlas voor 30 euro per aandeel, wat in totaal neerkomt op 2,9 miljard euro. Be gin deze maand liet TomTom we ten het bod gestand te doen, nadat ruim 97 procent van de aandelen waren aangeboden voor overna me. BOSTON - De Zwitserse bank UBS wordt door de financiële toezicht houder van de Amerikaanse staat Massachusetts verdacht van fraude en misleiding. De toezichthouder klaagde de bank aan vanwege het voorliegen van investeerders over onveilige beleggingen. Twee onderdelen van UBS zouden op agressieve wijze financiële pro ducten hebben verkocht, terwijl het management van de bank het vertrouwen in die beleggingen al lang had opgezegd. AMSTELVEEN - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Northwest Airlines, die samenwerkt met KLM, schrapt twee transatlan tische routes en schort een derde op. Het bedrijf wil kosten bespa ren in verband met de hoge prijs van vliegtuigbrandstof Northwest beëindigt per 1 oktober zijn lijn- vluchten van Detroit naar Düssel- dorf en van Hartford naar Amster dam. De vluchten van Minneapo lis en St. Paul naar Parijs worden tot eind maart 2009 opgeschort. door Cert van Harskamp DEN HAAG - Werknemers van 55 jaar en ouder hebben moeite om na hun pensioengerechtigde leef tijd op 70 procent van het laatst verdiende loon te komen. Dat bete kent dat zij niet het streefpercenta ge halen waar het Nederlandse pensioenstelsel vanuit gaat. Voor werknemers tussen de 60 en 65 jaar is de maximaal haalbare pensioenopbouw gemiddeld 60 procent van het laatst verdiende in komen. Dat blijkt uit cijfers die het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren heeft gepubliceerd. Dat ouderen een lagere pen sioenopbouw hebben, komt in de eerste plaats doordat een deel van de 55-plussers met een goede pen sioenopbouw al voor hun 65e met pensioen gaat. Hierdoor daalt de gemiddelde opbouw van de oude ren die wel doorwerken. Huidige werknemers tussen de 50 en 54 jaar slepen met zo'n 33.000 euro de hoogste pensioenen in de wacht. Jonge werknemers tot 40 jaar zul len tevreden moeten zijn met het laagste pensioen. Zij bereiken hooguit tussen de 19.000 en 25.000 euro, aldus het CBS. (of the Openingstijden Andere werkitagèft: 08.30 - I 7.30 uur. 's maandags gesloten Zaterdags: 09.00 - I ólffiïêÊi JSss# \J? JL JL L ttl, w JL# WviM.dörr<>r'ïci;5.nJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15