jasje van niet te moeilijk' 51 media M. media@wegener.nl 1 024-3650570 is dat men stiekempjes hoopt op wat extra gezelligheid. De meeste stellen zijn al ettelijke tientallen ja ren bij elkaar en vooral op vakantie willen ze wel eens met iemand an ders bijkletsen dan met de eigen partner. Vakantie is natuurlijk ook kennismaken met volkomen onbe kenden. Uit de caravankaravaan wel te verstaan. Wie weet, komt er nog iets van nieuwe vriendschap uit voort. De reis door Marokko, een avon tuur van zo'n 4.000 kilometer, duurt een maand. De deelnemers ontmoeten elkaar in het plaatsje Ta- rifa in Zuid-Spanje voor de over steek naar Marokko. De vakantie pret begint al goed als blijkt dat de Middellandse Zee zo te keer gaat dat een eerbiedwaardig aantal va kantiegangers meteen zeeziek wordt. En bij aankomst in Tanger wordt duidelijk dat de meesten geen ervaring hebben met de com binatie caravan-veerboot. Talloze malen wordt er vooruit en achter uit gereden, caravans worden aan- en afgekoppeld, kortom het is een indrukwekkende chaos. Bij de douane breekt vervolgens de te ver wachten puinhoop uit als paspoor ten en visa worden gecontroleerd. En dan zwijgen we maar over de boottickets. Veel spectaculaire zaken doen zich op de reis niet voor. Iedereen is vooral bezig met het bewonderen van het landschap en met de hygië nische verzorging van zichzelf en van zijn/haar partner. Reisleider Henk, die vanaf het begin waar schuwt voor de minimale sanitaire voorzieningen, krijgt te maken met een groeiend aantal reizigers met darmklachten. Komt het nou door de Marokkaanse salade of door de sinaasappelsap die volgens iedereen wel heel erg sterk naar wa ter smaakt? Wie het weet, mag het zeggen. Joop wordt er in ieder geval goed ziek van. Zo ziek dat hij tijdens een bezoek aan de imposante moskee van Casablanca plotseling naar de wc moet. Het toilet blijkt een gat in de grond te zijn. Joop gaat op zijn knieën en loost de inhoud van zijn maag. Hij kan echter niet voor komen dat ook zijn kunstgebit los komt te zitten. Het bovenste deel zit zo los dat het met grote snel heid in het putje verdwijnt. En het reservegebit dat vanuit Nederland wordt opgestuurd, doet er een klei ne week over om op de Marokkaan se plek van bestemming te komen. Aan het eind van de reis wordt de balans opgemaakt. Niemand heeft er spijt van deze vakantie te heb ben geboekt. Sommigen zijn zelfs laaiend enthousiast. Maar de mees ten hebben het wel gehad met Ma rokko. Ze hebben het land gezien, de woestijn is prachtig, de mensen zijn vriendelijk, maar daarmee houdt het ook wel op. Het is mooi geweest. Maar een volgende keer nóg eens? De meesten vinden het geen optie. S Gezellig naar Marokko, maandag, 22.20 uur, Nederland 1. Herha ling: woensdagmiddag, 15.00 uur, Nederland 2. Reageren? redactie.media@wegener.nl één ding. Ik presenteer een waaier aan programma's. Ik ga liever op pad dan dat ik de trap afdaal in de glamourshow. Bovendien moet je die trap dan eerst op. De leeftijd gaat meespelen." Waarom bent u ooit bij de KRO weg gegaan? Daar was u kind aan huis? „Omdat de mogelijkheid zich voor deed op een meerjarencontract Kof fietijd te gaan doen bij RTL. Ik deed alleen nog Waku Waku op het eind. Dat had ik na zoveel ja ren wel gehad." Kunt u uw maatschappelijk engage ment in uw programma's kwijt? „De informatie in De TV-Makelaar is natuurlijk flinterdun. De Groeten van Max is meer." Frits Bom? „Dit is dus wat iedereen roept, ook mensen die Bom niet hebben mee gemaakt. De Groeten van Max gaat wel ergens over: gedupeerde reizi gers, wat kan je doen, we geven tips. Er zit ook spel in. Een balans tussen het luchtige en zaken die er toe doen." Deze week was de eerste uitzending, wat kunnen we verder verwachten? „We laten mensen aan het woord over dingen die echt niet kunnen. In de eerste uitzending zat een reis bureau dat een reis verkocht die ge woon niet bestond en dus maar een compleet andere reis leverde. Het is een consumentenprogram ma gericht op vakantie." De Groeten van Max, maandag, 21.25 uur, Nederland 1 Even voor open doel: u gaat niet voor niets naar Omroep Max? Was het bij RTL klaar? Liep daar zoveel talent rond dat er voor u niets overbleef? „Ik sta nog onder contract bij RTL, ben uitgeleend aan Max. Toch leu ker dan niets doen." Sybrand Niessen is voorstander van de publieke omroep. Maar ook van de commerciële. foto Merlijn Doomernik Eerder wilde u niet naar de commer- ciëlen, hoewel u wel was benaderd. „Is dat zo? Ik ben nóg voorstander van de publieke omroep. Maar ook van de commerciële." PZC Radio Veronica vervangt ochtend-dj Patrick Kicken Luisteraars van Radio Veronica wor den vanaf maandag wakker met mu ziek en minder geklets. De vaste ochtend-dj Patrick Kicken mag voortaan uitslapen en wordt vervan gen door het programma Ook Goeie- morgen, waarin muziek uit de jaren '80 en '90 de boventoon zal voeren. Colin Banks, die al bij Veronica pre senteerde, gaat de muziek aan el kaar praten. Het is nog onduidelijk waar Kicken nu in de programme ring zal komen. Patrick Kicken pre senteerde zijn ochtendprogramma Kicken Wordt Wakker! drie jaar lang zes dagen per week. Minister Plasterk wil een meer pluriforme omroep Mediaminister Ronald Plasterk vindt dat het opinie- en informatieaanbod van de publieke omroepen plurifor mer kan. Dat zei hij deze week in een debat met de Tweede Kamer over de vaststelling van een nieuwe mediawet. De PvdA-bewindsman is van mening dat de zogenoemde pro gressieve omroepen, zoals Vara, NPS en VPRO, hun aanbod in dit genre op orde hebben. Hij wil dat de meer behoudende omroepen meer aan opinie en actualiteiten doen. Ook wil hij dat de omroepen meer Nederlands drama gaan doen. Humberto Tan vervangt Edwin Evers voor zes weken Radio 538-dj Edwin Evers gaat zich zes weken opladen voor zijn eigen Olympische Spelen. Humberto Tan neemt daarom vanaf maandag op nieuw Evers' plek in als presentator van de ochtendshow Evers Staat Op. Tan is sinds 2006 de vaste vervan ger van de populaire radiopresenta tor. Op vrijdag 8 augustus gaat Edwin Evers weer aan de slag. Van wege de Olympische Spelen zal hij dan, samen met zijn sidekicks Rick Romijn en Niels van Baarlen, de och tendshow vanuit het Holland Hei- neken Huis in Peking presenteren. TMF-er Valerio Zeno nieuwste aanwinst BNN TMF-presentator Valerio Zeno stapt per 1 december over naar BNN. Ze no gaat bij de jongerenomroep in ie der geval Try Before You Die doen. Welke programma's hij verder gaat doen, is nog onbekend. De 24-jarige Zeno presenteerde bij TMF shows als Valerio's Datingshow en Wakker Worden met Valerio en Valerio Duikt Onder. Met Zeno's overstap laat TMF weer zien een neus voor tv-ta- lent te hebben. Vj's Renate Verbaan, Tooske Ragas-Breugem, Daphne Bunskoek, Ruud de Wild en Bridget Maasland gingen Zeno voor. Derk Bolt temidden van de reizigers die met z'n allen met de caravan Gezellig naar Marokko gingen. foto Yasmin Hargreaves

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 143