rrf Zo'n leeg stuk grond $jkt heel erg klein Ilze Rike en haar gezin zijn bezig met de (voorbereidingen van) het bouwen van een eigen huis. In deze krant doet zij daarvan verslag. In de zevende aflevering schrijft ze over de eerste bewegingen op de bouwkavel. wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 28 juni 2008 Speciale voeding voor betere bloei hortensia De hortensia is de laatste jaren bezig aan een indrukwekkende opmars in de tuin. De prachtige bloemen manifesteren zich vroeg in de zomer en blijven tot in de herfst prominent in de tuin aan wezig. Om ervoor te zorgen dat ze lang meegaan, komt Pokon met speciale plantenvoeding voor de hortensia. Daardoor zou den ze beter groeien en bloeien. Eén kilo voeding kost 4,49 euro en is goed voor 25 hortensia's. www.pokon.nl Bewegende huizen vaak wazig op Housemovie.nl Housemovie.nl is de eerste wo ningsite waarop uitsluitend bewe gende beelden van koophuizen staan. Althans, dat vertellen boeg beelden René en Natasja Froger de consument. In werkelijkheid gaat het vaak om heel wazige beelden. Dat is overigens afhan kelijk van de aanbieder, die zelf een filmpje op de site zet. Dat kost 4,95 euro per maand. House- movie.nl maakt voor 349 euro een professionele presentatie. H www.housemovie.nl Een beetje hortensia blijft tot laat in de herfst mooi. foto GPD Huis van bekende architect te koop als 'kunstwoning' Het heeft wel iets om in een huis te wonen dat is ontworpen door een bekende architect. Ook de portemonnee vaart er wel bij, want dergelijke woningen stijgen de behoorlijk in prijs. Volgens Joshua Holdeman van veilinghuis Christie's worden huizen van be roemde architecten steeds vaker gezien als cultureel erfgoed. Ze verschijnen dan niet zomaar op de markt, maar worden verkocht als kunstwerk. Dit betekent dat ze vaak alleen nog maar betaal baar zijn voor rijke particulieren. iJjsLg redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 actie! Foto boven: Vrienden kijken of er nog bruikbare plantjes in ons 'oerwoud' te vinden zijn. Foto onder Het eindresultaat: onze grond is klaar voor de sonderingen. foto's Ilze Rike manshoge brandnetels en bramen. Het was al heel lang niet meer veilig om er in korte broek doorheen te banjeren. We hebben dan ook een bedrijfje met groot materieel moeten inhuren om plek te maken voor de vrachtwagen van het sondeerbedrijf. We konden onmogelijk zelf het kapmes ter hand nemen. De eige naar van het bedrijfje dacht zelfs twee da gen nodig te hebben om alles leeg te ha len. Ooit was ons stukje grond een prachtige tuin. Een vorige eigenares was een echte tuinliefhebber en er schijnen heel bijzon dere bloemen en planten te hebben ge groeid. Vrienden die net hun tuin aan het veranderen zijn, hebben nog even ge keken of ze wat planten konden redden voor het groot materieel werd aangerukt. Maar het was te zeer overwoekerd en uit gebloeid om er nog iets mee te kunnen doen. Uiteindelijk bleek het minder werk dan de aannemer inschatte. Na een dag hard werken waren hij en zijn zoon klaar. Nu hebben we dus echt een stuk braaklig gende grond. We hebben alleen wat hele hoge bomen aan de voorkant laten staan. Ik hoop dat die ver genoeg van het te bouwen huis af staan en dus kunnen blijven. 's Avonds zijn we direct samen met de kinderen gaan kijken. Vol verwachting lieten we ze los op het terrein waar ze eindelijk zonder gevaar voor schrammen konden lopen. Ze vonden het nogal te genvallen. „Moet hier ons huis komen? Da's toch veel te klein", zeiden ze. En in derdaad: zo'n leeg stuk grond lijkt heel erg klein. Maar het is al snel twee keer zo groot als onze huidige tuin. En straks wordt ons droomhuis er eindelijk op ge bouwd. (>o Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Sonderingen. Als iemand me een paar jaar geleden had ge vraagd wat dat zijn, had ik ge gokt dat het iets elektronisch is of iets voor in een auto. Maar het blijkt dat het noodzakelijk is voordat met het bouwen van een huis kan wor den begonnen. Met sonderingen wordt namelijk het 'draagvermogen' van de grond gemeten. Pas dan weet de bouwer wat voor fundering een huis nodig heeft: of er al dan niet heipalen in de grond moeten. En zo ja, hoe diep die moeten om te voorko men dat het huis ooit gaat ver zakken. Volgende week komt een gespe cialiseerd bedrijf de sonderingen uitvoeren. Het is het zoveelste onderzoek. Eerder is al vastge steld dat er geen bodemvervui- ling is. Hoewel er nog even twijfel was, want op één plek was een verhoogd zink gehalte gemeten. Het bleek om een oude bierdop te gaan. Ook het geluid van de behoorlijk drukke weg even verderop is geen probleem. Er zitten voldoende hui zen tussen ons huis en die drukke weg. We hebben zelfs op papier staan hoeveel fijnstof er in de lucht zit op de plek waar we gaan wonen. Er was een korte perio de waarin zo'n onderzoek nodig was voor particuliere woningbouw. Zo'n on derzoek moest ook worden uitgevoerd toen wij met de vergunningen bezig wa ren. Nu moet dan ook nog eens de 'draag kracht' worden gemeten van de grond waar ons huis straks op wordt gebouwd. En geloof het of niet, maar ik ben me toch blij! Niet alleen omdat dit het laat ste onderzoek is dat nodig is. Maar voor al omdat er nu eindelijk iets gebeurt op ons stukje grond. Eindelijk actie! De afgelopen jaren zijn wij wel druk be zig geweest, maar alleen op papier en in ons hoofd. De grond bleef braak liggen. Nou ja, braak, het was een oerwoud vol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 127