m ontdekt de senior 35 wonen Gratis rrf Het versplintert niet, trekt niet krom en verf js overbodig: imitatiehardhout uit China. Het |fj|j*lïl is gemaakt van afvalplastic. „Je ziet amper verschil." door'*Elizabeth Vogelzang waardebepaling voor uw woning? H wonen@wegener.nl I 024-3650509 Imitatiehardhout uit China. Het is gemaakt van afvalplastic. mer. „De illegale kap van hardhout is groot. Dat zal door ons product af nemen, omdat mensen nu iets an ders en beters kunnen kiezen", ver moedt Van dèr Kooy. De vlonderplanken worden ge maakt van gerecycled plastic en bamboevezels. Die combinatie geeft de plank de natuurlijke uitstraling van hardhout. Van der Kooy levert het nephout in negen kleuren. De verkoop verloopt via dealers. De prijs van de planken ligt op hetzelf de niveau als hardhout. Plastic planken met een houtuitstra ling zijn al langer op de markt, maar Chiqo-Deck is net een tikje beter, vindt Van der Kooy. „Het materiaal verkleurt niet, krijgt niet die grijze verweerde look. Daardoor ziet het er altijd als nieuw uit." Bovendien heeft het een minimale werking van 0,03 procent. „Er zijn hoveniers die wel eens vergelijkbaar materiaal hebben gelegd. Daar was de boel 40 centimeter omhoog gekomen. Dat zal met Chiqo-Deck niet gebeuren." www.chiqo-deck.nl l^| Reageren? redactie.wonen@wegener.nl imago goed aanpakken. De vor mentaal blijft modern, maar dan in combinatie met comfort en flexibiliteit." Ook Rolf Benz profileert zich als 'designmerk met comfort'. De Ego-collectie, gelanceerd in 2004, was al gericht op senioren. „Daar mee kan de consument zijn bank zelf samenstellen. Dat kost ook nogal wat. De nieuwe serie 321 is meer betaalbaar", zegt Zeelte. De meubels voor oudere wooncon sumenten blijken in grote lijnen al lemaal aan dezelfde eisen te vol doen. Ze bieden in elk geval een actieve en stevige zit. Maar ook meer comfort, meestal dankzij ver stelbare zithoogtes, af te stellen rug- en armleuningen en optione le hoofdsteunen en/of zijkussens. De Nederlandse meubelfabrikant HPM Selection, die zich met de INNO-zitmeubelen op dezelfde doelgroep richt, gooit het over een iets andere boeg. „Wij maken de meubelen op maat, dus we stem men het meubel af op de indivi duele wensen van de consument", legt directeur Stefan Mulder uit. Zo krijgt hij vaak verzoeken om poten te verhogen of te verlagen, de hoogte van de rugleuning aan te passen of om de rompvering te veranderen. „Wij gaan ons in de toekomst nog meer met maatwerk Compact, comfortabel en flexibel: bank Paian van Leolux. PZC Zaterdag 28 juni 2008 bezighouden om aan de behoeftes van de doelgroep te voldoen. Voor dat extra zitcomfort betalen oude ren graag iets extra's." Ook de detaillist heeft de oudere woonconsument ontdekt. Robert Blonk opende een klein jaar gele den in Hellevoetsluis de winkel Comfortabel Zitten. „In onze klan tenkring zitten ook mensen van 35, maar vooral veel 60-plussers. Die komen uit heel het land." In zijn assortiment draait het, naast relaxfauteuils en massage- stoelen, om zitmeubelen met extra comfort en meubels op maat. Ook de winkel, met huiska merachtige uitstraling en service, is op deze doelgroep afgestemd. „Wij nemen de tijd voor een kopje koffie en een goed advies. Mensen mogen het zitmeubel naar hun keuze een dag lang uitproberen. Want pas dan weet je of een stoel echt goed zit." www.rolfbenz.com www.leolux.com www.comfortabel-zitten.nl www.innozitmeubelen.nl 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Grillen, bakken, wokken of koken op de barbecue Wokken, bakken, koken of grillen. Op de barbecue Ascona 570 MX is het allemaal mogelijk. Het geheim schuilt in een door producent Out- doorChef ontwikkeld trechtersys teem. Door deze 'omgekeerde schoorsteen' om te draaien, veran dert de barbecue in een warmte bron voor wok of koekenpan. Alle onderdelen zijn porselein geëmail leerd en volgens de producent dus gemakkelijk te reinigen. De Ascona 570 MX kost 499 euro, de speciale wokpan 49,95 euro. www.outdoorchef.nl foto's GPD Wanders op de wand: 'krachtig' behangetje De Nederlandse ontwerper Marcel Wanders heeft voor het Engelse be drijf Graham Brown een nieuwe collectie behang ontworpen. Opvallend zijn de krachtige kleuren in combinatie met subtiele schaduw effecten. De verschillende dessins zijn vernoemd naar bekende, krach tige mannen of vrouwen. Enkele voorbeelden van dessinnamen zijn 'Grace' (Kelly) en 'Audrey' (Hep burn). Een rol behang (10 meter bij 52 centimeter) is verkrijgbaar vanaf 34,95 euro. www.grahambrown.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 125