Meningen Tip voor toerist en thuisblijver Uw mooiste zomerfoto voor een PZC T-shirt? Kim van Zweeden Ellen Nieuwenhuijze Leonie Beïjer Daisy van Poelje Carla van Loon Nathalie van de Zande www.pzc.nl PZC Zaterdag 28 juni 2008 1 1 EDITH RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460AACoes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten ovet actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.ni EVEN Wat ik op mijn vakantie doe om op de hoogte te zijn van de leuke dingen in de onbekende omge ving? Twee collega's hebben hun antwoord klaar. De een leest alles waarover hij struikelt: Foldertjes in een café, winkel of in de plaatse lijke VW en hij pakt af en toe een krantje mee in een kiosk. De an der koopt overal de regionale krant. „Laatst nog de Kentish Ex press", zegt hij. De PZC brengt dit jaar weer de Zo- merkrant. De leus wegens succes geprolongeerd is van toepassing. De Zomerkrant kreeg vorig jaar een hoog rapportcijfer van de le zer. De bekendheid was groot en de tips uit de Zomerkrant werden gewaardeerd. Twee derde van de le zers bezocht naar aanleiding van de Rubriek Aanbevolen een be zienswaardigheid of evenement. Niet vreemd dat er opnieuw ruim te is voor toeristische tips, de Zo- meragenda, de Lezersfoto en de Zeumerhit. De Zomerkrant ver schijnt dagelijks, vanaf volgende week tot 30 augustus. Ik krijg een zomers gevoel van de Zomerkrant. De krant is er voor toerist en thuisblijver. Voor mij dus ook, want waarom zou je in de zomer op vakantie gaan als je in Zeeland woont? Het is de mooi ste tijd van het jaar. Ik heb mijn tip al klaar voor de Zo merkrant. Deze week leidde Chiel Jacobusse van Het Zeeuwse Land schap een groepje rond bij de Hoe ve van der Meulen in 's Heer Abts- lcerke. Het gebied is nog niet open gesteld voor publiek, maar wij kre gen alvast een voorproefje. De boerderij wordt gerestaureerd en de omliggende landerijen heringe richt. Jacobusse, een man voor wie de verrekijker en niet de stropdas is gemaakt, liet zeldzame bloeme tjes zien en sprak over vogels die op de rode lijst staan, maar die in dit gedeelte van de Zak van Zuid-Beveland alweer fluiten. Je stapt bij 's-Heer Abtskerke in het Zeeland,, lang voor de herinrich ting. Wuivende aren, met lapjes gerst naast rogge, tarwe en spelt en aan het einde van de landerijen een vaart. De PZC brengt in juli en augustus weer een dagelijkse zomerkrant uit. In de zomerkrant komen nieuws, reportages, aankondigingen en luchtige onderwerpen aan bod. Hieronder stellen de studenten die onze zomerredactie versterken, zich aan u voor. Ze interviewen elkaar. Deze vrolijke meid is een bijzonde re verschijning. Kim van Zweeden is een 19-jarige student Communi catie aan de Hogeschool Zeeland. Komend schooljaar ruilt zij haar woonplaats Kapelle in voor een half jaar Mechelen, om hier haar bijvak ('minor') Evenementen Or ganisatie te volgen. Zij gaat hier sa men wonen met een klasgenoot. Twee van haar kenmerken zijn haar opvallende kapsel en haar Dr. Martens schoenen. „Een dag zon- Werken, surfen, paardrijden, eten en zwemmen. Daarmee vult deze 19-jarige Oostburgse normaal haar zomers. Maar dit jaar hoopt zij bij de Zomerkrant iets heel anders te doen. Al sinds haar zesde schrijft zij verhalen en het favoriete vak tij dens haar opleiding Communica tie aan de HZ was Schrijflab. Dus als verslaggeefster hoopt Ellen de ze zomer haar schrijftalent verder te ontdekken en te ontwikkelen. Misschien om later bij een tijd- der agenda is een dag niet ge leefd", is haar motto. Een hobby van haar is concerten bezoeken sa men met haar vriend. schrift te werken. Maar in ieder ge val om een laatste Zeeuws avon tuur te beleven voordat zij vier maanden gaat studeren in Canada. Deze 21-jarige Middelburgse volgt aan de Hogeschool Zeeland in Vlis- singen het tweede jaar van de op leiding communicatie. Binnenkort- moet Zeeland haar echter missen, want zij gaat een half jaar journa listiek studeren in Mechelen. Naast schrijven heeft fotografie haar interesse. In de horeca merk te Leonie dat mensen snel verha len vertellen. Deze zomer zou zij graag persoonlijke verhalen willen optekenen. Verder verwacht zij veel ervaring op te doen in het journalistieke werk. Leonie Beijers doel is een hele leuke Zomerkrant te maken. Deze 20-jarige spring-in-'t-veld woont bij haar ouders in Yerseke en is volgens eigen zeggen altijd druk. Zij studeert Communicatie aan de Hogeschool Zeeland en houdt zich graag bezig met fotogra feren en het schrijven van haar weblog. Iets wat niet kan ontbre ken in Daisy's tas is een pen, pa pier en een telefoon: zoals een ech te verslaggeefster betaamt. Naast winkelen en chocolade is deze jon ge dame verslaafd aan televisie. „Ik Deze kersverse zomerverslaggeef- ster is Carla van Loon. Zij is 18 jaar en studeert kunstgeschiedenis en oudheidskunde aan de Roosevelt Academy in Middelburg. Daar woont zij ook op kamers, maar oorspronkelijk is Carla een Bra bantse. Door het werk bij de Zo merkrant hoopt zij Zeeland beter te leren kennen. Tot nu toe kent zij onze provincie alleen als toerist en het is tijd dat hier verandering in komt. Zij heeft nog geen erva- Haar zomer ziet er normaal gespro ken zo uit: terrasjes pakken, Tour de France kijken (en bezoeken), kamperen (in Frankrijk natuur lijk), ijsjes eten, sporten, zolang zij maar buiten is, is het goed. Maar deze zomer zal zij één maand iets minder tijd buiten kun nen doorbrengen om zich voor de Zomerkrant in te zetten. Door het jaar heen is zij een 22-ja- rige studente aan de Roosevelt Aca demy. Nadat zij het afgelopen se- kijk echt alles, als het maar be weegt." Daisy kan niet wachten om te beginnen aan de Zomer krant: „Ik heb er zin in!" ring met journalistiek en het is dus een grote uitdaging voor haar. Carla kan niet wachten om aan de slag te gaan in augustus. mester het vak 'journalism' met veel enthousiasme heeft gevolgd, wil zij hier in haar vakantie graag verder aan werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11