25 reizen Aitïfd handig op vakantie Gereedschap en andere spullen om zeker mee te nemen in de bagage. Graadmeter Lezers willen best duurzaam op reis i reizen@wegener.nl I 024-3650360 PZC Zaterdag 28 juni 2008 redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Multitool Geen vakantie zonder multi tool. Deze van Easy Grip heeft vijftien functies en is van roestvrij staal. Het gereed schap is behandeld met een speciale coating en verpakt in luxe geschenkdoos. Adviesprijs 29,95 euro www.digitalshopper.eu Gitaar Je dure gitaar neem je liever niet mee op reis, maar aan dit kampvuurexemplaar kun je je geen buil vallen. De gitaar is uitgevoerd met nylon sna ren en is compleet vervaar digd uit lindehout. Adviesprijs 39,95 euro SI www.conrad.nl Blikopener Je hebt blikopeners en blik openers, maar bij deze hoef je het blik niet eens meer vast te houden. Je zet het apparaat op het blik, drukt op de start- knop en verder gaat het van zelf Adviesprijs 19,99 euro SI www.otto.nl illustratie Sasksa van der Landen Afwasborstel Met deze Soapy afwasborstel sla je twee vliegen in één klap. Deze borstel staat leuk op het campingaanrecht en volgens de fabrikant is hij ook nog zuinig in gebruik. Aan het design is niet af te zien dat het een afwasborstel is. Adviesprijs 34,95 euro SI www.nonplusultra.nl EHBO-doos Care Plus EHBO kit emergen cy is een ideale set voor on derweg. De set is samenge steld door tropenartsen en be vat veel verbandmiddelen en EHBO-materialen. Adviesprijs 24,95 euro SI www.voeljegezond.nl Wereldontvanger Deze multiband radio werkt met behulp van zonne-ener- gie of een zwengel. Ongeveer 30 seconden de zwengel rond draaien en hij is opgeladen om dertig minuten radio te luisteren. Staat hij in het zon licht dan laadt hij vanzelf op. Adviesprijs 119,95 euro SI www.desolrshop.nl Parasol Altijd handig om bij je te heb- ben: een parasol. De stok van deze uitvoering is voorzien van een draai- en knikmecha- nisme. De parasol heeft een doorsnee van drie meter. Ad viesprijs 27,99 euro. SI www.kwantum.nl Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal zijn we benieuwd naar hoe kan een vakantie duurza mer worden? Duurzaam reizen is hot. Dat blijkt wel uit de vele inzendingen van lezers op www.reisradar.nl. Veel mensen kiezen bewust voor een vakantie dichtbijshuis. „Wij gaan al jaren met de fiets op vakantie. Heerlijk door ons mooie land. Dat is va kantie", meldt mevrouw M. Govaert. De recent ingevoerde vliegtaks kan rekenen op veel kritiek. „Het is een verkapte belasting. Maar kan iemand mij vertellen hoe het milieu hier beter van wordt? Men sen gaan toeh wel op vakantie, hoe duur het ook wordt", meent C. Klaverblad. Veel lezers geven tips hoe het rei zen duurzamer kan worden. Op vallend veel gaan over een actieve rol van de overheid. „We moeten de vliegtuigindustrie beter bena deren door mee te denken en ze desnoods met geld stimuleren om milieuvriendelijkere motóren te bouwen. Vliegen is niet meer weg te denken uit onze hiaatschappij aldus H. Kamst. „De brandstofprijs voor vliegtui gen staat niet in verhouding tot de echte kosten. Vliegmaatschap pijen beconcurreren elkaar enorm", laat mevrouw L. Arts we ten. Zij vervolgt: „Nederland is niet zo zonzeker. Als we nu eens meer vrij konden nemen als het mooi weer is. Als dat eens meer cultuur werd. Want we zijn toch ook op de wereld om te genieten en niet om maar te sloven en te werken. Dan kunnen we genieten van het mooie weer als het er is. Dan is de trek haar zonbestemmingen wel licht wat minder." Maar niet iedereen legt de rol bij de overheid. „Elke toerist moet zijn verantwoordelijkheid dragen. Of jé nu in een vliegtuig stapt of met de auto gaat. Het moet ge woonte worden na te denken wat de gevolgen van ons gedrag zijn. Ik merk het aan mijn eigen ge- drag. Eerst moest ik niets hebben van dat groene gedoe, maar nu denk ik heel vaak: die stek ker kan wel uit het stopcon tact", legt J. van Westen j; uit. Curasao is nog nooit zo populair geweest en ook de andere Caribische eilanden doen het goed. Daarom is de redactie van ReisRadar benieuwd naar uw antwoord op de vraag: Wat vindt u het meest bijzonder aan de Antillen en Aruba? Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur uw reactie direct naar graadmeter@reisradar.nl Milieuregels Er moeten strengere regels (bijvoorbeeld voor vliegtui gen) komen om de impact op het milieu te beperken. Dat blijkt uit de uitslag van de poll op de website van ReisRadar. Daarin vroegen wij u: Hoe wordt reizen minder vervuilend? Meer milieuregels 46% Ik weet het niet 25% Meer educatie Reizen duurder maken 20% 9%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 113