Zeeland PZC 25 Raad fluit wethouder terug Nazomerfestival Officier vraagt vrijspraak Goesenaar Controle op Brouwersdam SCHOUWEN-DUIVELAND Basketballer Mitchel Kouwijzer groeit in Den Helder 42 en 43 Vanaf volgend jaar weer mosselzaad vissen in Waddenzee 37 Pattipannetjes en een echte Kimpe Toeristenbelasting niet aangepast; voorstel cultuurhuis afgewezen. Held op sokken Vrijdag 27 juni 2008 Tip? redzzee@pzc.nl RIK - - i ne pijl: e< RIKZEE - Leuke Chinese pattipannetjes - onderzetschaal- uit de achttiende eeuw, een dertigdelig kinderservies net iets later, hele mooie sieraden en als klap op de vuur pijl; een werk van de Zeeuwse schilder Raimond Kimpe ('wie zet er nu een werk van zo'n bekende schilder bij het vuilnis') van zo'n duizend euro. Erg veel bezoekers mochten de mannen van het Zeeuws Vei linghuis gisteren in het Stadhuismuseum in Zierikzee niet ont vangen, maar degenen die kwamen, hadden hele interessante dingen bij zich om te taxeren. Het veilinghuis nam een deel van die spulletjes in om later dit jaar op een veiling aan te bieden. foto Mechteld Jansen door Melita Lanfing ZIERIKZEE - Wethouder Wijnand Renden is teruggefloten door de voltallige gemeenteraad. Zijn voor stel om een gedifferentieerd tarief in te voeren voor de toeristenbelas ting is niet in behandeling geno men. De wethouder moet eerst met de brancheorganisaties overleggen over de systematiek. Pas daarna kan de wethouder in november (tijdens de behandeling van de be groting) met een nieuw voorstel komen. Deze afwijzing zat er al BROUWERSDAM - De politie waar schuwt dat ze vandaag controleert op snelheid op de Brouwersdam. Daar vinden de voorbereidingen plaats van Concert at Sea. Zo wor den er allerlei tijdelijke voorzienin gen opgebouwd. De weg wordt daarvoor versmald. In verband met de veiligheid wordt de maximumsnelheid ver laagd van honderd naar zeventig kilometer per uur. een beetje aan te komen. Tijdens de commissievergadering eerder deze maand werd al duidelijk dat de raadsleden het de wethouder zwaar aanrekenden dat hij vooraf niet in overleg was gegaan met de brancheorganisaties. Dat was - al dus de raad - toch wel zo fatsoen lijk geweest omdat er in het verle den afspraken zijn gemaakt met de branche. Door het voorstel nu niet in be handeling te nemen is ook de ver hoging van de toeristenbelasting voorlopig van de baan. Het moet gisteravond sowieso een zware avond zijn geweest voor de wethouder want ook zijn diep ge koesterde wens voor een mooi, compleet cultuurhuis zal de eind- door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie M. Overmeer vroeg de Middelburg se rechtbank een Goesenaar (67) vrij te spreken. De man moest gisteren voor de rechters verschijnen omdat hij twee jaar geleden een plaatsgenote zou hebben verkracht. Na het aan horen van de man stelde de offi cier dat ze niet het overtuigende bewijs voor de verkrachting kon le veren. Ze vroeg de rechters dan streep niet te halen. Dat bleek tij dens de discussie over de Keuzeno titie, de prioriteitenlijst voor de ko mende jaren. Een meerderheid in de raad was niet bereid om 300.000 euro be schikbaar te stellen voor een aan vullend onderzoek voor het cul tuurhuis. De raad wil wel een veel beperkter onderzoek van 50.000 euro. „En dat betekent dan geen ruimte voor een flinke zaal met een flink podium en geen ruimte voor de W* De gemeenteraad wil dat de wet- houder overlegt met de branche over de toeristenbelasting. Ook een duur onderzoek voor het cul tuurhuis is afgewezen. ook hem niet te veroordelen. Vol gens de man was hij in de maan den na de zomer van 2006 regel matig bij de vrouw op bezoek ge weest. Na enige tijd kreeg hij ook het verzoek haar te masseren en te bevredigen, zo vertelde hij. Aan die verzoeken voldeed hij. Volgens de aanklacht zou dat te gen haar wil zijn gebeurd. Ook zou hij haar verkracht hebben. Daar klopte volgens de man niets van. Hij vertelde de rechters vervol vijf partners die de intentieverkla ring hebben getekend voor een cul tuurhuis", zei Renden gisteravond in een laatste poging om zijn plan te redden. „Het wordt nu een verzamelge bouw, gefinancierd door private partijen." Met het nu aangenomen voorstel is dus een streep gehaald door een grote theatervoorzie ning. Hoe het verder gaat met de andere partijen die in het cultuurhuis zou den worden ondergebracht (pop podium Brogum, de bibliotheek, de muziekschool en filmtheater Fi- Zi) is nog niet bekend. Dat zal moeten blijken als de uitkomsten van het goedkopere onderzoek be kend zijn. gens dat hij al jarenlang impotent is. „Het lukt gewoon niet." Advocaat D. Olie complimenteer de de officier met het verzoek tot vrijspraak. Hij stelde ook dat alle verklaringen van de vrouw onbe trouwbaar zijn. Zo zou ze haar huisarts hebben verteld van de ver krachting. Daar is geen bewijs voor gevon den. Uitspraak 9 juli ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland betaalt niet mee aan de productie Vandaag geen vis. Dat theaterstuk is onderdeel van het Nazomerfesti val. De organisatie, Theaterproduc tiehuis Zeelandia, had om een bij drage van drieduizend euro ge vraagd, omdat het stuk ook op het eiland wordt gespeeld. De gemeen te wijst erop dat Zeelandia structu reel al jaarlijks drieduizend euro krijgt en vindt dat genoeg. T/p? redactie@pzc.nl Een heldin is ze niet, die Schouw- se vrouw. Valt er iemand op z'n snuit, dan schrikt ze zo dat ze ei genlijk liever weg zou lopen. Plichtsbesef weerhoudt haar daarvan, zoals laatst. Een jon gen viel van zijn scooter en bleef bewusteloos liggen. Omstanders droegen de vrouw op snel 112 te bellen. Hakkelend deed ze daar haar verhaal, om vervolgens he lemaal in de war op een bankje plaats te nemen. Daar zag ze in een waas hoe de jongen al snel weer bijkwam, even met het hoofd schudde en zijn weg ver volgde. Dat ging een stuk sneller dan bij de Schouwse. Die was de rest van de middag nauwelijks aanspreekbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75