10 el si «ff Naar de natuur geknipt van papier hiaten' girls women Officier heeft geen overtuigend bewijs voor verkrachting Goese Orgelconcert DE WOON SUMMER SALE SPORTCAFÉ HEBBES Van Beile Baby Knipkring Knipmix houdt zomerexpositie in Ambachtscentrum. 25% tot 50% korting Officier van justitie vraagt vrijspraak voor Goesenaar. PZC Vrijdag 27 juni 2008 I 27 I I President Rooseveitlaan 772 Viissingen BEACHWEAR Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/60 MIDDELBURG Ter overname aangeboden: Sporthal de V00RB0RCH Middelburg Voor informatie; Rob Roosdorp tel.06-29348726 bobyspegioolzoofe Kaaistraat 9-13 Kortgene Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u Annemiek Duyzer (rechts) en Dian Salverda beoefenen een ouderwetse volkskunst die vooral in Duitsland en Polen populair is. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - Bloemen en vlinders han gen er dit jaar. Maar ook de werk stukken van andere jaren zijn en passant te bewonderen: Romeinse tegels, een Zeeuwse leesplank en gezamenlijke herinneringsproduc ties. De knipkring Knipmix, met leden uit Zuid-Beveland en Wal cheren, spreekt elk jaar voor de zo- mertentoonstelling in het Am bachtscentrum in Goes, een the ma af In juli en augustus hangen de re sultaten dan in het knipselkunst atelier De Prentenknipster van An nemiek Duyzer, de knipster uit wier initiatief de kring destijds ge boren is. Een ouderwetse volkskunst is het, de knipselkunst. Vooral in Duits land en Polen heeft het een grote vlucht genomen, maar Zeeland kan ook bogen op een groot knip per: Jantje de Prenteknipper, die in de negentiende eeuw voor op drachten langs de boeren trok. Annemiek Duyzer knipt al jaren en is ook al erg lang lid van de lan delijke club, die ook een tijdschrift uitgeeft. Bij het vijftienjarig be staan van de landelijke knipkring, hield de Zeeuwse kring een ten toonstelling in het Ambachtscen trum. „Dat was zo leuk, ik wilde meteen graag een winkeltje hier begin nen." Dat gebeurde ook maar met de kring ging het wat minder. „Al le leden, behalve ikzelf, waren in de tachtig. Ik ben toen cursussen begonnen en de meeste mensen die nu in Knipselmix knippen, heb ik daar ontmoet." De kring is een tamelijk informele aangelegenheid. Een van de knip- sters, Dian Salverda uit Kloetinge, 'Aan naknippen doen we niet. Het gaat erom dat je zelf de patronen verzint' kan wel verklappen dat er weinig gebeurt op zo'n bijeenkomst, eens in de twee maanden. „We kwek ken alleen maar en lachen, maar van knippen komt er niks. Wat je wel opdoet, is inspiratie, ideeën voor onderwerpen en ontwerpen. Want naknippen doen we niet. Het gaat erom dat je zelf de patro nen verzint." „Het leuke is dat ieder zijn eigen stijl heeft. Ook al zijn het allemaal bloemen of vlinders op As-for- maat, je haalt de maaksters er zo uit." Annemiek Duyzer laat zich, net als haar kringgenoten, inspireren door de natuur en de cultuurge schiedenis. Ze is echter de enige die, net als Jantje, weieens in op dracht knipt: portretjes. Dian: „Dat moet je echt kunnen, het is heel moeilijk." De zomertentoonstelling in het Ambachtscentrum in de Holland- sche Hoeve is vanaf volgende week op dinsdag, woensdag, don derdag en zaterdag open van 13.00 tot 16.30 uur. Zomercollectie baby- en positiekleding nu gers er voor op." Hajee heeft wel een oplossing. „Verkoop in geval van historische verontreiniging alleen de woning en draag de grond pas over nadat er is gesaneerd. Op die manier blijft de overheid te allen tijde aan sprakelijk." Wat betreft de Molenpolderweg stoort het hem vooral dat de ge meente de zaak 'in de doofjaot' heeft willen stoppen. „Gemeente en provincie hadden moeten zeg gen: 'We ruimen het ooit een keer op.' Dat had een hoop ellende voorkomen." IjJB Op woensdag 2 juli is er om 19.30 uur een informatiebijeenkomst in dorpshuis De Zaete voor bewoners van de Molenpolderweg. MIDDELBURG - Officier van justitie M. Overmeer vroeg de Middelburg se rechtbank een Goesenaar (67) vrij te spreken. De man moest gisteren voor de rechters verschijnen omdat hij twee jaar geleden een plaatsgenote zou hebben verkracht. Na het aan horen van de man stelde de offi cier dat ze niet het overtuigende bewijs voor de verkrachting kon le veren. Ze vroeg de rechters dan ook hem niet te veroordelen. Volgens de man was hij in de maanden na de zomer van 2006 re gelmatig bij die vrouw op bezoek geweest. Na enige tijd kreeg hij ook het verzoek haar te masseren en te bevredigen, zo vertelde hij. Aan die verzoeken voldeed hij. Vol gens de aanklacht zou dat tegen haar wil zijn gebeurd. Ook zou hij haar hij verkracht hebben. Daar klopte volgens de man niets van. Hij vertelde de rechters vervolgens dat hij al jarenlang impotent is. „Het lukt gewoon niet." Advocaat D. Olie complimenteer de de officier met het verzoek tot vrijspraak. Hij stelde ook dat alle verklaringen van de vrouw onbe trouwbaar zijn. Zo zou ze haar huisarts hebben verteld van de ver krachting. Daar is geen bewijs voor gevonden. Uitspraak 9 juli. GOES - Organist Kees van Eersel geeft morgen een marktconcert in de Grote kerk in Goes. Tijdens het optreden speelt hij onder meer werk van de componisten J.P. Sweelinck en Ph. Pool. Het concert begint om 13.30 uur. De entree is gratis. Maxi-Cosi Tobi Römer Kid Black Reflection Bepaalde kleuren Van 279, Van 129, - Voor 219,- Voor 99,- gratis zomerhoes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65