leelan Lof voor visie dorpsraad l HTnr J 'Bodembeschermingswet kent Con Amore kan niet zonder dubbelleden SGP: Meer geld tunnel in Kapelle Open huis bij Lievensberg 26 I Vrijdag 27 juni 2008 PZC Hoedekenskerkse muziekvereniging viert no-jarig bestaan. Kruiningse club wil snel beginnen met metamorfose dorpshart. Vogels kijken in natuur Modern sprookje van Plan Tureluur in theater De Mythe Wandeltocht over bloemdijken bij Nisse F ?L Bodemonderzoeker laat licht schijnen over vervuiling Yerseke. door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - Iets meer dan zevenhonderd inwoners telt Hoe- dekenskerke. Niet al te veel. Toch weet het dorp al ito jaar een eigen muziekvereniging in leven te hou den, met dank aan een aantal 'buu- tendiekers'. 22 actieve leden telt Con Amore (Met Liefde) momen teel. Morgen om 19.30 uur, op het jubileumfestival bij het eindpunt van de stoomtrein in Hoedekens- kerke, zal het veel drukker zijn. Al le oud-leden zijn uitgenodigd. Een groot aantal speelt mee. Dirigent Sjaak Laroes onderbreekt woensdagavond de wekelijkse re petitie in dorpshuis De Griend voor de pauze. Geroezemoes van stemmen vervangt de muziekklan- ken. De meeste leden kennen el kaar al jaren en vaak ook van ande re muziekverenigingen. „Dat is wel zo aardig", vindt secretaris re als bij Prinses Juliana in Baar land. „Je kunt dan twee keer per week repeteren, maandagavond in Baarland en woensdag in Hoede- kenskerke. Zo kun je er ritme in houden. Dat is goed voor je lucht techniek." Con Amore en andere kleine korp sen zouden zonder dubbelleden niet kunnen bestaan. Zo simpel is het. De jonge aanwas is in Hoede- kenskerke beperkt, al zijn er toch drie jeugdleden: één van negen en twee van twaalf jaar. „We zouden graag wat meer samenwerken met 'We zouden graag wat meer samenwerken met de school in Hoedekenskerke' de school", zegt Lagrand. Voorzit ter Rinus de Bart: „We moeten er binnenkort eens over gaan praten, maar scholen krijgen al heel veel op hun bordje." Zo lang als het kan, wil Con Amore zelfstandig blijven. Samenvoeging met een an- door Luc Oggel KRUININGEN - De nieuwe Dorps raad Kruiningen is een voortvaren de club. Dat bleek gisteravond tij dens de presentatie van de ideeën voor het dorpscentrum. „We heb ben wel haast", zei dorpsraadvoor zitter Ton Verbree. Het eerste wapenfeit van de dorps raad, een visie op het centrum van Kruiningen die erop toegespitst is om er een aantrekkelijk geheel van te maken, kreeg lof van zowel raad als college. Iedereen was het wel over eens dat er inderdaad iets moet gebeuren in het dorp. Wet houder Jaap Sinke zei dat uitvoe ring van de plannen waarschijnlijk moet worden uitgesmeerd over een aantal jaar, omdat er ook reke ning moet worden gehouden met een nog te verschijnen PvdA-visie op Kruiningen en dat het college zelf ook nog wel wat ideeën heeft. Hoewel Verbree liet weten niet op de stoel van het college te willen gaan zitten, maar het samen te wil len doen, gaf hij aan haast te wil len maken met de plannen. Behalve de pluimen waren er van uit de raad ook wel wat vragen. Di verse fracties wilden bijvoorbeeld weten wat de visioenen van de dorpsraad kosten en hoe die moe ten worden betaald. „Over geld praten is nog te prematuur", luid de het antwoord van Verbree. Ook over de gedachten van de dorpsraad wat betreft de mogelijke komst van een havengebonden be drijventerrein in Schorebrug liet hij niet het achterste van zijn tong zien. „We gaan niet op voorhand ja of nee roepen, we zullen ons standpunt bepalen aan de hand van een aantal criteria. De invloed op het dorp, de landschappelijke inpassing en de meerwaarde voor het Reimerswaalse bedrijfsleven." KAPELLE - De provincie moet extra geld uittrekken voor de aanleg van een voetgangers- en fietserstunnel onder het spoor bij Kapelle. SGP- statenlid Harry van der Maas heeft gisteren dit verzoek in schriftelijke vragen neergelegd bij het dagelijks provinciebestuur. De kosten van een spoortunnel in Kapelle voor de ontsluiting van de nieuwbouwwijk Zuidhoek lopen uit de hand. Was het project eerst op 2,4 miljoen euro begroot, deze maand werd bekend dat er 4,2 mil joen euro nodig is. Dat bedrag kan nog twintig procent hoger of lager uitpakken. De Kapelse gemeente raad begint te twijfelen aan de haalbaarheid. SGP-statenlid Van der Maas vindt de tunnel voor Kapelle belangrijk om het dorp en vooral de Zuid hoek goed te ontsluiten. Hij heeft er daarom gisteren bij gedeputeer de staten op aangedrongen met Ka pelle te gaan praten over 'een extra financiële inspanning door alle be trokken partijen'. SCHERPENISSE - Staatsbosbeheer houdt morgen een excursie door natuurgebied Plan Tureluur in de polder bij Scherpenisse. Een gids vertelt tijdens de tocht al les over het gebied. Vanaf hoger ge legen delen kunnen de deelne mers de vogels die daar leven bekij ken. De excursie duurt anderhalf uur en begint om 13.30 uur bij de voor malige kruising Platteweg, Gatweg en Schoondorpseweg. GOES - Leerlingen van balletschool Dancepoint uit Goes brengen mor genmiddag in theater De Mythe een eigentijdse versie van het sprookje Doornroosje. Met als rode draad het klassieke sprookje mengen de dansers ook moderne dansstijlen, zoals tap dans en streetdance, in het stuk. De originele muziek wordt afge wisseld met nummers van onder andere meidengroep K3. Het pro gramma begint om 14.15 uur. NISSE - Het informatiepaneel van Natuurmonumenten bij Nisse is morgen het beginpunt van een wandeltocht. Een gids voert de wandelaars over de bloemdijken en door het heg- gengebied in de Zak van Zuid-Be veland, waar bijzondere flora en fauna te vinden zijn. Het paneel staat op de kruising ,j van de Brilletjesdijk, Zwaakweg en Valdijk. De tocht begint om 13.30 uur en duurt twee uur. justitie gisteren tegen een 34-jarige inwoner van de gemeente Goes omdat hij op 8 september 2007 in Wolphaartsdijk 'aanmerkelijk on oplettend' had gereden. Een fiets- ster was gevallen nadat ze geraakt was door zijn aanhanger. Hij was doorgereden omdat hij niets van dat ongeval gemerkt had. De vrouw liep door dat ongeval een zeer zware hersenschudding op en ondervindt daar nog steeds de ge volgen van. Volgens de officier had de bestuurder gewoon beter moe ten opletten. iijn time zijn Tt'fiT ikle S r Ie» ie. ei.den NL s zie Mf Uitspraak 9 juli. "Gezellig eten in een huiselijke Griekse sfeer" Singelstraat 5 Goes tel. (0113) 23 39 95 www.rhodosgoes.nl BERGEN OP ZOOM - Ziekenhuis Lie vensberg in Bergen op Zoom viert zaterdag het veertigjarig bestaan met een open huis van 12.00 tot 16.00 uur. Vrijwel alle afdelingen zijn toegan kelijk. Bezoekers kunnen zelfs een operatie volgen in één van de poli klinische operatiekamers. Een am bulance is bij de ingang te bezichti gen. Voor kinderen is er een bal lonnenwedstrijd. Tot slot speelt om 16.00 uur de Bergse coverband Plein 13. door Luc Oggel YERSEKE - Hiaten in de Wet bo dembescherming kunnen lokale overheden in de problemen breng en als regeltjes te strikt worden ge volgd. Dat stelt Willem Hajee van bureau De Bodemonderzoeker in Arnemuiden naar aanleiding van de kwestie-Molenpolderweg in Yerseke. In de Molenpolderweg is sprake van grootschalige, maar niet direct gevaarlijke, verontreiniging waar van volgens Hajee vaststaat dat die in het verleden is veroorzaakt. De Bodemonderzoeker heeft zelf de voortuin van nummer 24 aan de weg onderzocht in het kader van een woningverkoop. Met de komst van de Wet bodem bescherming, in 1987, werden bur gers en bedrijven zelf verantwoor delijk voor de grond waarop ze le ven. Terecht, vindt Hajee. „Alleen, op het moment dat je tot dat inzicht komt, zit er al een hoop vervuiling in de grond. Het kan nooit zo zijn dat individuen daar naderhand voor moeten op draaien." In het geval Molenpolderweg 24 lijkt het daar wel op. Gemeente en provincie willen eerst duidelijk hebben of de verontreiniging (die al jaren bekend is) deel uitmaakt van een groter geheel of op zich zelf staat. In dat laatste geval zou de woningeigenaar voor de sane- ringskosten moeten opdraaien. Het onderzoek zal veel tijd in be slag nemen, waardoor de eigenaar vreest voorlopig met een onver koopbare woning te zitten. Volgens Hajee heeft echter alle in het gebied aangetroffen verontrei niging een historische aard. „Het probleem is alleen dat de wet wel voorschrijft hoe ermee om te gaan, maar niet wie aansprakelijk is. Het lijkt dat het de verantwoor delijkheid van de overheid is, tot dat iemand bijvoorbeeld zijn huis wil verkopen. Dan is er ineens een economisch belang. De wetgeving is er op toegespitst zo lang moge lijk te wachten met actie onderne men. Cru gezegd: dan is iedereen dood en draaien eventuele opvol- Con Amore repeteert woensdagavond in het dorpshuis van Hoedekensker ke voor het jubileumfestival van komend weekeinde. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64