Zeeland Outdoor steekt de nek uit Daryl Rawidjan en Mevlud Eryürük in nationale beachsoccerselectie Concours in Nieuwland houdt nu ook dressuur op het hoogste niveau. Zeeuws-Vlamingen krijgen uitnodiging van Niels Kokmeijer. IPfeirxImb. x PZC Vrijdag 27 juni 2008 I 45 door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het hippische evenement Zeeland Out door is nog maar aan zijn derde editie toe, maar dat weerhoudt de organisatie er niet van de zaken groots aan te pakken. Vorig jaar kwamen al verschillende springrui ters van naam naar het concours bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland en dit jaar probeert de or ganisatie ook sterke dressuuruiters te trekken. Dat doet ze door een wedstrijd op het hoogste niveau uit te schrij ven, de Grand Prix. „Als je iets bij zonders wilt, moet je wel eens stoer doen", vindt organisator Mar tin de Kroo. „Het is misschien wel vijf of zes jaar geleden dat voor het laatst een Grand Prix in Zeeland werd gehouden. Wij wilden er weer graag een naar hier halen." Inmiddels hebben zes combinaties zich aangemeld en dat zullen er nog wel wat meer worden, ver wacht De Kroo. „Een volle rubriek met zestien combinaties zullen we nog niet hebben. Dat heeft tijd no dig. Je moet erin investeren, net als we vorig jaar met de internatio nale springrubrieken hebben ge daan. Maar we zijn eigenlijk nu al tevreden met de respons." De bekendste deelnemer is tot nu toe Thamar Zweistra van Stal Hexagon uit Schore, die enkele paarden op Grand Prix-niveau rijdt. Ook hebben verschillende jeugd-internationals en Domin- que Flion, iemand die zich bij de jeugd herhaaldelijk bewezen heeft, zich aangemeld. De Grand Prix moet samen met de nationale ru brieken ZZ Licht, de ZZ Zwaar en Intermediar II de afsluiting wor den van een groots concours dat van 3 tot en met 13 juli gehouden wordt. Een ander hoogtepunten moeten de internationale springrubrieken worden, met de klassen tot 1.30 meter, 1.35 meter en 1.40 meter. Hiervoor komen op 4 en 5 juli ver schillende Nederlandse toppers naar Zeeland, onder wie Leon Thijssen, vader en zoon Van der Vleuten. Piet Raymakers jr. en Wil Schellekens. Ook Zeeuwse toppers als Carolein van de Plasse, Dennis Evertse, Anouk Kort, Sandy den Exter, Cindy Perdaen en Chayen- ne Wiskerke staan op de deelne merslijst. „Het is een heel karwei om ruiters naar Zeeland te halen", vertelt Mar tin de Kroo. „Er zijn in een week end misschien wel veertig concour sen in Nederland. Je moet er op de een of andere manier uitspringen. 1*5 Zeeland Outdoor, het hippische evenement in Stal de Kroo, houdt volgende week een dres- suurwedstrijd op het hoogste ni- Dat lukt omdat we een goede groep mensen in de organisatie hebben en vanwege de perfecte bo dem. En we hebben met Mare Vygh en Bram Wattel twee heel goede parkoersbouwers in huis. De ruiters willen juist hier hun kostbare paarden ervaring op laten doen." Een derde hoogtepunt van Zee land Outdoor is de spectaculaire Masters-jumping, op dinsdaga vond 8 juli. De deelnemers moe ten voor ze in de ring komen een hindernis uitkiezen die hoger komt te liggen. Daardoor wordt het parkoers steeds moeilijker. De gene die het langst foutloos blijft, is winnaar. Vorig jaar schreef voor malige Nieuwlander Dennis Evert se dit onderdeel op zijn naam. Hij verdedigt zijn titel en mag zich in elk geval nog enkele dagen Master van Nieuw- en Sint Joosland noe men. voor meer informatie zie ww.zee- landoutdoor.nl Programma Donderdag 3 juli: springen paarden B en L, extra rubriek M, Z en ZZ. Vrijdag 4 juli: sprin gen paarden M, Z en ZZ, extra rubriek L. Zaterdag 5 juli: springen nationaal 1.30, 1.35 en 1,40m. Zondag 6 juli: sprin gen pony's alle klassen. Dins dagavond 8 juli: Paard Totaal, shows en entertainment. Mas ters Jumping. Woensdag 9 juli: mennen. Donderdag 10 juli: dressuur pony's alle klas sen, dressuur B paarden, FNRS dressuur. Vrijdag 11 juli: dres suur L1, L2, M1 en M2 paar den. Zaterdag 12 juli: dres suur Z1 en Z2 paarden, dres suur finales B t/m M2, finale Z1 en Z2 kür op muziek. Zon dag 13 juli: nationaal dressuur ZZ licht, ZZ-zwaar, Prix st Ge orges, Intermediaire II en Grand Prix. r DE GROENE LONG VAN ZEEUWS- VLAANDEREN door Karei Pleunis TERNEUZEN - Zeeland heeft er bin nenkort twee internationals bij. Daryl Rawidjan (23) en Mevlud Eryürük (25) zijn gevraagd om volgende week donderdag met het nationaal beachsoccerteam mee te gaan naar een internationaal toernooi in het Franse Tignes. De eerste tegenstander daar is... Rus land. Rawidjan en Eryürük werden woensdagavond, na afloop van de training van de nationale selectie, door manager en bondscoach Niels Kokmeijer uitgenodigd. Die invitatie sloeg het tweetal niet af Rawidjan: „Wat denk je. Zo'n selec tie voor het nationale team, da's toch niet verkeerd voor twee voet ballers die nog maar enkele jaren geleden, met een samengeraapt zootje, op Stadhuisplein in Terneu- zen wat stonden te prutsen." Met een toernooi op een kunstma tig aangelegd strandje voor het ge meentehuis begon het inderdaad. Als aardigheidje. Een vrienden team schreef in voor het eerste Ter- neuzense beachsoccertoernooi, niet wetende waartoe het uiteinde lijk zou leiden. Winst leverde een ticket op voor deelname aan de landelijke finale op amateurni veau. Die werd eveneens gewon nen. Een eerste titel, met promo tie, werd vorig jaar gevolgd door door een tweede, die toegang ver schafte tot de eredivisie. De eerste twee duels van dit seizoen werden gewonnen, afgelopen zondag werd de derde ontmoeting nipt met 8-7 verloren. Niels Kokmeijer inviteerde na dat duel zowel Mevlud Eryürük als Ra widjan. Toen ging het om een keer tje mee te trainen met de selectie. Woensdagavond werd het alle maal veel offlciëler. Toen nam Kok meijer de twee op in zijn selectie voor het toernooi in Frankrijk. Rawidjan, de aalvlugge spits van RIA W. zal fungeren in de rol van meest vooruitgeschoven spits. Zelf uithalen, dan wel afleggen naar bij- sluitende mensen. Eryürük wordt verdediger. En met diens kwalitei ten had vooral Radwidjan afgelo pen woensdagavond tijdens de training heel wat te stellen. „Nor maal hoort hij bij ons team. Maar woensdag, pfïïïïf, vreselijk. Wat een brok graniet. Niet doorheen en niet voorbij te komen. Alles ge probeerd, links, rechts een schijn beweging. Hij draait alle kanten op." Eryürük zegt dat de training voor al een kennismaking was met de techniek en de tactiek van het be- achsoccer. „Aan het begin van die training wist ik echt niet waar ik aan toe was. Maar naarmate je een tijdje bezig bent, merk je dat het vooral gaat om balgevoel en oog voor het juiste aanvalspatroon. De keeper gooit uit, de spits legt af of haalt zelf uit. Niet dat we met ons eigen team zomaar wat doen, maar bij het nationale team zit toch een heel duidelijke lijn in. Ja, nuttig en leerzaam." Wat de twee op termijn mogen verwachten, is nog niet duidelijk. „Ach", zegt Eryürük. „dit is een mooie uitdaging. Natuurlijk wil ik opvallen, natuurlijk wil ik me la ten zien. Maar ik wil toch vooral heel veel plezier beleven aan deze selectie." De gedachte dat ze zich in Zwitser land in het oranje van de KNVB zullen hullen en daarna strak opge steld het Wilhelmus beluisteren, doet vooralsnog wat vreemd aan. Eryürük vraagt zich in een opwel ling, maar vooral toch enigszins la cherig, af of hij daarna nog wel voor het nationale team van Tur kije geselecteerd kan worden? „Want na het verlies van woens dagavond tegen Duitsland ver wacht ik toch wel een belletje van de bondscoach", zegt hij. „Ik zal het Wilhelmus maar niet meezin gen." Daryl Rawidjan (23) en Mevlud Eryürük (25) reizen volgende week met de Nederlandse beach soccerselectie mee naar Frankrijk voor een internationaal toernooi. Daryl Rawidjan (links) en Mevlud Eryürük gaan met Oranje mee naar een beachsoccertoernooi in Tignes. foto Camile Schelstraete VESTIGING VOORKEURSRECHT GEBIEDSONTWIKKELING PERKPOLDER Burgemeester en wethouders van Hulst maken, gelet op het bepaalde in artikel 4 van de Wet voorkeursrecht gemeenten, bekend dat zij op 26 juni 2008, op grond van het bepaalde in artikel 6 van de Wet voorkeurs recht gemeenten, hebben besloten de raad van de gemeente Hulst voor te stellen om gronden aan te wijzen, waarop de artikelen 10 - 24, 26 en 27 van de Wet voorkeursrecht gemeenten van toepassing zijn. De gronden zijn gelegen in het plangebied van de gebiedsontwikkeling Perkpolder te Walsoorden. De genoemde percelen zijn bestemd voor niet-agrarische doeleinden. Met ingang van 30 juni tot en met 27 augustus 2008 ligt het besluit van burgemeester en wethouders samen met het voorstel en verdere bijlagen, bevattende de kadastrale kaart en een perceelslijst met daarop de aangewezen percelen, alsook de overige relevante gegevens, voor een ieder ter inzage op het stadskantoor, gelegen aan de Grote Markt 21 te Hulst, en wel bij de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling. Buiten kantooruren kunt u de stukken inzien op woensdag tussen 18.00 uur en 20.00 uur op het stadskantoor. Hiervoor dient u op voorhand een telefonische afspraak te maken met dhr. A. van Steveninck op 0114- 389253 of mvr. C. van den Broucke op 0114-389252. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden gedurende de periode van 30 juni tot en met 27 augustus 2008 zienswijzen naar voren brengen ten aanzien van het voorgenomen raadsbesluit. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad van Hulst, Postbus 49, 4560 AA Hulst. Indien u uw zienswijze mondeling naar voren wilt brengen, kunt u contact opnemen met dhr. A. van Steveninck op 0114-389253 of mvr. C. van den Broucke op 0114-389252. Tegen het besluit van burgemeester en wethouders staat ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar open. Belanghebbenden kun nen gedurende de periode van 30 juni tot en met 27 augustus 2008 een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 49, 4560 AA Hulst. Degene die bezwaar heeft ingediend kan tevens een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Middelburg. De ter inzage liggende stukken kunnen van maandag tot en met vrijdag, van 9.00 tot 12.00 uur, worden ingezien op het stadskantoor, gelegen aan de Grote Markt 21 te Hulst. Na de middag kunnen de stukken op afspraak worden ingezien. Tegen betaling van de leges of gemaakte kosten zijn de ter inzage liggende stukken in afschrift verkrijgbaar. Hulst, 27 juni 2008 Burgemeester en wethouders van Hulst, De Burgemeester, J.F. Mulder De Secretaris, S. ter Wal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61