haar opwachting in IJzendijke Strandfeesten Groede beleven jubileum Pittige eis voor bekogelen van ambulance Donateurs voor KNRM erbij SPORTCAFÉ HEBBES Wandelen en fietsen voor project in Malawi PZC Vrijdag 27 juni 2008 I 27 Ter overname aangeboden: Sporthal de V00RB0RCH Middelburg Voor informatie; Rob Roosdorp tel.06-29348726 CADZANO - De donateursactie van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij leverde in Cad- zand elf nieuwe donateurs op. De redders van het station Cad- zand verrasten woensdagavond een aantal donateurs door per soonlijk het blad De Reddingboot af te leveren. Op een camping waar net een barbecue werd ge houden, leverde dat direct zeven nieuwe geldschieters op. Voor schipper Bram Nortier reden om de toeristen gistermiddag direct rond te leiden op het station. Ook het Breskense station maakte een rondgang langs donateurs, maar boekte niet direct nieuwe onder steuners. Een reportage in Op Bres- jes kan op termijn daar verande ring in brengen. door Frank van Cooten GROEDE - De strandfeesten in Groe de van de West-Zeeuws-Vlaamse organisatie L&D bestaan vijf jaar. Dit jaar zijn de feesten 'Natural- high' vandaag en op woensdag 16 juli en vrijdag 29 augustus in en bij strandpaviljoen Carrousel. 'Nonchalance' was in 2004 het eer ste strandfeest met honderdvijftig bezoekers. Vorig jaar waren ruim zeshonderd mensen aan het chil- len en dansen. De dj's draaien binnen terwijl mensen buiten op het strand een praatje maken en genieten van de ondergaande zon. De muziekstro ming komt vooral uit Chicago, De troit en San Francisco. Artiesten die dit jaar optreden zijn Jamanta Crew, Homero Espinoza, Funk- transplant en Saturn. Het duo Ja manta Crew is een Braziliaanse li ve act. Met hun computers en syn thesizers maken de muzikanten vrij vage funky house muziek. Homero Espinoza uit San Franscis- co is een dj/producer met een ei gen label. Uit Nederland komt Funktransplant. Dit duo maakt een eigen soort funk en house mu ziek. Saturn is nu vaste dj bij Soul- sessions. De strandfeesten zijn van 22.00 tot 02.00 uur. ■■j Meer informatie is te vinden op www.l-d.nl. MIDDELBURG - De ambulancebroe ders moesten hun werk staken, konden een gewonde man niet hel pen. „Dat accepteren we niet", zei officier van justitie J. Zondervan gisteren tegen een Axelaar (20). De jongeman had, onder invloed van drank en pillen, eind maart in Hoek een kennis mishandeld, een deel van zijn huisraad vernield en vervolgens geprobeerd in te bre ken in een andere woning. Toen een ambulance arriveerde om de gewonde inwoner van Hoek op te halen, bekogelde de Axelaar de wa gen met bierflesjes. Zondervan eis te een celstraf van negentien maan den, waarvan vijf voorwaardelijk. Na het uitzitten van zijn straf moet de Axelaar, begeleid door de reclassering, zijn agressie leren be heersen en zijn drankgebruik be perken, vond Zondervan. De Axelaar kon zich niet veel meer herinneren van wat er was gebeurd in Hoek. Volgens hem had hij zijn kennis alleen een klap gegeven en beslist niet geschopt. Maar volgens een getuige had hij wel getrapt 'alsof het slachtoffer een voetbal was', citeerde de offi cier. Advocaat J. de Waard vond het trappen van het slachtoffer niet bewezen. Vooral niet omdat de politie de schoenen van zijn cliënt niet had onderzocht op eventueel aanwezige bloedsporen. Het slaan van het slachtoffer was volgens hem een wat vreemde vriendschappelijke begroeting. Hij pleitte voor een straf gelijk aan het voorarrest en een forse voorwaar delijke straf. Uitspraak 9 juli. WESTDORPE - Yara Sluiskil houdt morgen een fiets- en wandeltocht voor de aanleg van waterputten in Mwandama in Malawi. Wandelen (5 en 10 kilometer) en fietsen (30 en 60 kilometer) kan vanaf 9.00 uur. Start is bij de Chillsoos aan de Kapittelstraat in Westdorpe. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d.20 juni 2008 blijkt, dat ten verzoeke van Johanna Maria Rook wonende te Terneuzen, aan Gijsbertus Jan Ronald Hubers, zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de grosse van een beschikking dd. 18 juni 2008 gegeven door de rechtbank Middelburg, sec tor civiel recht in de zaak van requirante als verzoekster en gerequireerde als verweerder en bij welke beschikking de door de verweer der te betalen alimentatie opnieuw werd vast gesteld. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12, 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. In het Oostburgse gemeentehuis geeft een maquette een aardige impressie van hoe IJzendijke-Oost er de komende jaren uit gaat zien. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55