Goedertijt De Groote Jonkvrouw maakt over vier jaar tegen vlakte Hulst behoudt nul-beleid drugs Tentoonstelling over Fokveedag Bewoners reageren rustig op sloop van dienstencentrum. Held op sokken Nieuwe woonwijk met 89 woningen en 42 vrije kavels. Sluiting Checkpoint heeft in Hulst niet geleid tot problemen. 26 I Vrijdag 27 juni 2008 PZC door René Hoonhorst BRESKENS - Het Breskense dien stencentrum Goedertijt gaat in 2012 tegen de vlakte. Ook een ri goureuze opknapbeurt maakt het ruim veertig jaar oude apparte mentencomplex niet tot een woon gebouw dat aan de eisen van de tijd voldoet. De bewoners van Goedertijt leken gistermorgen niet al te zeer onder de indruk van de mededeling dat hun woning wordt gesloopt. Sec tormanager woondiensten Boud Bakels van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen hoefde alleen een aantal praktische vragen te be antwoorden. De meeste van die vragen gingen over de voorwaar den waaronder bewoners aan spraak kunnen maken op een ver- huisvergoeding. Corporatie Woongoed kondigde maandag al aan zestien huizen in twee Breskense straten te willen slopen. Omdat de informatiebij eenkomst voor de Goedertijtbewo- ners aanvankelijk ook op maandag was voorzien, concludeerde een aantal bewoners al dat ook hun ap- Het dienstencentrum Goedertijt gaat in 2012 tegen de vlakte. De appartementen zijn niet meer aan de eisen van deze tijd aan te passen. OOSTBURG - In het centrum van Oostburg is op woensdag 16 juli voor de zeventigste keer de fokvee dag. Ter gelegenheid van dit jubileum is in de openbare bibliotheek van Oostburg een kleine tentoonstel ling ingericht. Deze expositie geeft een beeld van de historie van de fokveedag. Be zoekers kunnen er onder meer oude foto's, krantenknipsels, prij zen en medailles zien. De tentoonstelling over de fokvee dag in Oostburg is tot en met woensdag 30 juli te bezichtigen tij dens de openingstijden van de bi bliotheek. partementen op de nominatie voor sloop staan. Bewoner Izaak Riemens was al eerder opgevallen dat de schilderbeurt voor de bui tenkant van het dienstencentrum langer uitblijft dan gebruikelijk. „Dat er werd nagedacht over de toekomst van Goedertijt was me dus al duidelijk." Bewoners vielen Bakels niet aan op Woongoeds argumenten om hun appartementen te slopen. Dat het inwonertal in de regio af neemt, de vergrijzing voortschrijdt en huizen van goede kwaliteit die nen te zijn, staat voor Goedertijt- bewoners ook wel vast. Sommigen van hen wilden wel graag weten of er op de plaats van het nieuwe dienstencentrum nieuwe senioren woningen komen. Bakels kon daar nog geen concreet antwoord op geven. „Dat moeten we onderzoeken. We moeten ont wikkelingen op de woningmarkt en wensen van bewoners inventa riseren en vervolgens een toe komstvisie maken. Daar moet dan onder meer in staan of er nieuwe huizen moeten komen, hoeveel dat er moeten zijn en op welke plaats ze moeten staan." De sugges tie van bewoner Riemens om eens te denken aan wat seniorenwonin gen tegenover Hooge Platen aan de Westlandweg wordt al bekeken door de corporatie. Bakels beloof de dat Woongoed eind dit jaar of begin volgend jaar de wensen van alle individuele bewoners op neemt en probeert te vervullen. CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN B.V. volvo dealer www.oappendijk.nl ZEEUWSE ÜM Een heldin is ze niet, die Schouwse vrouw. Valt er iemand op z'n snuit, dan schrikt ze zo dat ze ei genlijk liever weg zou lopen. Plichtsbesef weerhoudt haar daar van, zoals laatst. Een jongen viel van zijn scooter en bleef bewusteloos liggen. Omstan ders droegen de vrouw op snel 112 te bellen. Hakkelend deed ze daar Tip? redactie@pzc.nl haar verhaal, om vervolgens hele maal in de war op een bankje plaats te nemen. Daar zag ze in een waas hoe de jongen al snel weer bijkwam, even met het hoofd schudde en zijn weg vervolgde. Dat ging een stuk sneller dan bij de Schouwse. Die was de rest van de middag nauwelijks aanspreek baar. door Frank van Cooten IJZENDIJKE - De toekomst van IJzen- dijke is al in het klein te zien in het Oostburgse gemeentehuis. Een maquette geeft een aardige impres sie van IJzendijke-Oost, inmiddels omgedoopt tot De Groote Jonk vrouw. Een nieuwe wijk met de klassieke en historische uitstraling van het oude stadshart. De skyline van IJzendijke vanaf Biervliet gezien ziet er over een paar jaar geheel anders uit. Veel Zeeuws-Vlamingen zien reikhal zend uit naar de nieuwe wijk. De belangstelling voor de woningen is groot. Dat is ook niet zo gek. IJzen dijke ligt zeer gunstig ten opzichte van de Kanaalzone. Dus is het West-Zeeuws-Vlaamse stadje zeer in trek. Woningen in het midden segment zijn nauwelijks te koop. De nieuwe wijk komt voor velen als zeer gelegen. Directeur Ron van Pamelen van Aannemersbedrijf Van der Poel in Terneuzen was wel blij verrast over de opkomst bij de presentatie van het plan in partycentrum Mau- ritshof in IJzendijke. Die avond stond immers de eerste kwartfina le van het Europees kampioen schap voetbal op het programma. „De opkomst toont eens te meer de grote belangstelling voor de nieuwe wijk aan." Voor Van der Poel is De Groote Jonkvrouw een grote klus. Want reken maar uit. In het historische deel van de nieuwe wijk komen 89 woningen. Zuidelijk daarvan ko men 42 vrije kavels waarvan de grootste tweeduizend vierkante meter beslaan. „Met uitzondering van Rietlanden in Terneuzen kom je in Zeeuws-Vlaanderen nergens van dergelijke grote bouwkavels te gen", zegt Van Pamelen, „Er is sprake van een grote diversiteit." Gezien het groot aantal woningen zorgt De Groote Jonkvrouw vol gens Van Pamelen ook goed voor de plaatselijke economie. „Nieuwe inwoners betekenen meer klanten voor de bakker en de slager. Tui nen worden ingericht en mensen gaan verhuizen. En er is weer spra ke van doorstroming op de wo ningmarkt." Om het historische karakter van de wijk te benadrukken wordt een wal gelegd en een gracht gegraven. De straten in de wijk bestaan uit klinkertjes en de verlichting zal on getwijfeld ook een historische uit straling hebben. „Je woont vrij, maar je hebt toch de uitstraling van een oud vestingstadje." 'De Groote Jonkvrouw is ook goed voor de plaatselijke economie' De omgeving rondom de vrije ka vels wordt wat strakker van opzet. Van der Poel maakt de kavels bouwrijp en legt de infrastructuur aan. Tevens komt er een groen strook met hoge bomen. Gedacht wordt aan hoogstamfruitbomen, essen of beuken. De wijk is ontworpen door archi tect Frederik Jacobs van RDBM ar chitecten en adviseurs uit Hulst. De koper van een kavel in 'zuid' Artist Impression van woningen van het type Baron die worden gebouwd in plan De Groote Jonkvrouw in IJzendijke. De Croote Jonkvrouw In de nieuwe woonwijk ooste lijk van IJzendijke komen 89 woningen en 42 vrije kavels. Begin september start de ver koop van fase 1 en de vrije ka vels. Dan zijn ook de verkoopprij zen bekend. De woningen bestaan uit he renhuizen en twee- en drie-on der-een-kappers. »- Een wal en een gracht tonen het historische karakter. heeft de vrijheid een eigen archi tect te kiezen maar de architectuur moet wel binnen een aantal richt lijnen vallen. De welstandstoets in de gemeente Sluis wordt welis waar behoorlijk versoepeld maar de gemeente wil er zeker geen rat jetoe van maken zoals bijvoor beeld in bepaalde wijken van Rot terdam, waar een klassieke woning pal naast een vliegende schotel staat. In het historische deel van De Groote Jonkvrouw zijn drie typen woningen verkrijgbaar. Het klassie ke herenhuis en de twee- en drie-onder-een-kappers. De mees te woningen zijn van het type twee-onder-een-kap. Prijzen zijn nog niet bekend. „Begin septem ber beginnen we met de verkoop van de woningen in fase 1 en de vrije kavels", zegt Van Pamelen. „Dan zijn ook de verkoopprijzen bekend." De Groote Jonkvrouw is ook be reikbaar voor mensen met een smallere beurs. Van der Poel bouwt samen met de Brabantse woningbouwcorporatie Zorg Voor Wonen uit Sprundel 26 woningen die voor 35 procent onder de vrij-op-naam prijs worden ver kocht. Dit heet 'Maatschappelijk Gebonden Eigendom'. Als de wo ning later wordt verkocht, moet de ze eerst worden aangeboden aan Zorg Voor Wonen. Winst of ver lies wordt gedeeld door de corpora tie en de bewoner. „Bijzonder dat een corporatie op deze manier de nek uitsteekt", zegt Van Pamelen. Van der Poel wil tegen het einde van dit jaar starten met de bouw van de eerste fase. Dat is het ge deelte van de wijk achter de gym zaal. Het bouwrijp maken van de kavels start waarschijnlijk medio volgend jaar. HULST - De gemeenteraad van Hulst wacht dit najaar een evalua tie van het gemeentelijk drugsbe leid. Burgemeester Jan Frans Mul der gaat er vanuit dat een ruime meerderheid van de raad verder wil op de huidige voet. Dit houdt in dat de vestingstad Hulst de poorten voor een coffeeshop geslo ten houdt en dat in en buiten de stad opgetreden wordt tegen verko pers en gebruikers van roesmidde len. Het waarom van een evaluatie op dit moment heeft volgens Mulder te maken met de levensduur van de verordeningen. „Wij zijn for meel in 1999 met het nul-beleid begonnen. Sinds die tijd is er enorm veel jurisprudentie bijgeko men rond de softdrugsproblema- tiek. Je moet op een gegeven mo ment verordeningen aanscherpen om mogelijke problemen te voor komen", zegt Mulder. Sinds 1999 heeft Hulst niet echt ge worsteld met de softdrugsmaterie. Toenmalig burgemeester Toine Kessen en nota bene Wilfred Suy- kerbuyk, de huidige raadsman van Checkpoint-eigenaar Maddy Wil- lemsen, zetten in de jaren negen tig de toon voor een anti-drugsbe- Softdrugs zijn volgens de Hulster burgemeester Mulder overal in Nederland te krijgen, maar dat betekent nog niet dat de ver koop gedoogd moet worden. leid. Kessen haalde er veelvuldig de nationale media mee. Hij sloot diverse gelegenheden waar drugs werden aangetroffen (een disco theek, maar ook een sekscinema), trad hard op tegen growshops en straatdealers, maar ook Kessen kon niet voorkomen dat er op wat plekken in Hulst softdrugs werden verhandeld. Dat laatste komt nog voor. Mul der: „We kunnen dat niet ontken nen. Softdrugs zijn overal in Ne derland te krijgen. Dat wil nog niet zeggen dat we de verkoop er van moeten gedogen. Terneuzen heeft dat wel gedaan en worstelt nu met de gevolgen ervan." De burgemeester is overigens blij dat na de sluiting van Checkpoint in Terneuzen Hulst niet met een extra last is opgezadeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54