f srisw! PZC Hulst gelooft niet in krimp Speelveld voor jeugd De Griete Gratis toeristenbus rijdt weer 25 Nieuwe actie voor zwembad ZEEUWS-VLAANDEREN 42 en 43 37 Planbureau geeft adviezen op woonbeleid die regio al tijd volgt. Bewoners krikken zelf leefkwaliteit van hun buurtschap op. wivw.inteneur-paauLue.nl Met speciale pas krijgt vakantievierder ook korting voor musea. Zie ginds komt de stoomboot Basketballer Mitchel Kouwijzer groeit in Den Helder Vrijdag 27 juni 2008 Vanaf volgend jaar weer mosselzaad vissen in Waddenzee Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe HULST - Zeeuws-Vlaanderen hoeft zich niet te conformeren aan de krimpgedachten van het Ruimte lijk Planbureau. Dit stelt burge meester Jan Frans Mulder van Hulst naar aanleiding van de publi catie 'Regionale krimp en woning bouw' van het planbureau eerder deze week. In de studie roept het rijksstudie bureau gemeenten in krimpregio's - zoals Zeeuws-Vlaanderen - op om bouw-, sloop- en herstructure ringsprogramma's in de woning bouwsector op elkaar af te stem men. Volgens Mulder gaat het planbureau eraan voorbij dat juist in Zeeuws-Vlaanderen die afstem ming redelijk goed geregeld is. „Met de woningbouwcorporaties zijn prestatieovereenkomsten ge sloten die voor de gemeenten van toepassing zijn, maar waarin na drukkelijk rekening wordt gehou den met de effecten over de ge meentegrenzen heen. De corpora ties hebben al lang geen grootscha lige bouwprojecten meer, maar zet ten vooral in op verbeteren van het woningareaal", zegt Mulder. Het planbureau vergeleek in de laatste studie het woningbouwbe leid in vier krimpregio's en trok uit die vergelijkingen de gevolg trekkingen dat een daling van het aantal huishoudens kan zorgen Zeeuws-Vlaanderen kan volgens Mulder aantrekkelijk worden als woongebied als ontwikkelingen bij Antwerpen en Gent in de toe komst doorgaan. voor een ontspannen woning markt die leiden kan tot lage prij zen. Die ontspannen markt kan echter pas vorming krijgen als ge meenten, corporaties en ontwikke laars hun bouwbeleid op elkaar af stemmen en richten op een krim pende markt. De onderzoekers houden er vol gens Mulder geen rekening mee dat de krimpregio's moeilijk met elkaar te vergelijken zijn. „Zeeuws-Vlaanderen wordt als krimpregio neergezet, maar bin nen Zeeuws-Vlaanderen zijn de de mografische verschillen groot en dat zal in de toekomst ook zo blij ven. Wij leggen ons in Hulst niet zondermeer neer bij een neergang van het inwonertal. We geloven nog in groei. Zeker als je de ont wikkelingen net over de grens in gedachten houdt. Loopt het daar vol, dan komen wij als woonge- meente nadrukkelijk in beeld. Dat is iets waar de onderzoekers aan voorbijgaan. Zeeuw-Vlaanderen wil proberen het tij te keren. Daar om ook onze gezamenlijke promo tieinspanningen, daarom ook ons intergemeentelijke beleid gericht op wonen, werken en recreëren." door Raymond de Frel DE GRIETE - De kinderen uit de buurtschap De Griete kunnen voortaan op hun eigen speelveldje spelen. Bewoners van de buurt schap tussen Terneuzen en Zaam- slag hebben het voorzieningenni veau in hun woonomgeving eigen handig opgekrikt. „Wij hebben meer dan dertig kin deren op De Griete, maar er wa ren tot nu toe geen voorzieningen waar zij gebruik van konden ma ken. Daar was echt behoefte aan, dus heeft een aantal ouders een speeltuinvereniging opgericht", vertelt bewoonster Sabien Bink horst. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen stelde grond beschikbaar voor de inrichting van een sport- en speel weide. Daar zijn twee voetbaldoe len geplaatst. Ook is er een petan- quebaan, tafeltennistafel en basket balveld. Binnenkort wordt er ook een klimrek geplaatst. De realisatie van de speeltuin is met sponsor geld bekostigd. De speelvoorzieningen worden vandaag om 16.00 uur officieel geo pend. AARDENBURG - Ondernemers in Aardenburg zijn een nieuwe actie gestart om het gemeentelijk zwem bad te behouden. Ze hebben wei nig vertrouwen meer in het ge meentebestuur. Ondernemer Jan van Daalen heeft een mail ge stuurd naar collega's met het ver zoek de actie te steunen. Zijn klan ten krijgen bij elke besteding van vijftig euro een dagkaart. „In de hoop dat deze druppel een bijdra ge levert aan de gloeiende plaat die ons zwembad geworden is." De opruiming bij Interieur Paauwe is begonnen met SortÜ|en tot 50%. Bekijk nude online-opruimmgscollectieop: Zuiduieg 20- Zonnemgire 0111401318 door Frank van Cooten SLUIS - Voor het derde jaar kunnen vakantievierders in West-Zeeuws- Vlaanderen gratis gebruik maken van de bus. De toeristenbus rijdt van morgen tot en met 30 augus tus. Op de camping krijgen ze een toe ristenpas waarmee een heel gezin een week lang met de bus kan rei zen in de gemeente Sluis tot en met Knokke en tot en met subtro pisch zwemparadijs Scheldorado in Terneuzen. Toeristen die naar Brugge willen, moeten overstap pen op de Belgische Lijn en 2,70 euro per persoon bijbetalen. Nieuw dit jaar is dat de toeristen pas recht geeft op korting op de en tree van de West-Zeeuws-Vlaamse musea. Doel is het bezoek aan de zeven musea te stimuleren. Bij de pas zit ook de evenementenkalen der van de VW Zeeuws-Vlaande ren. Vorig jaar bleek uit onderzoek dat de toerist uitermate tevreden is over de toeristenbus. Meer dan veertigduizend toeristen gebruik ten de bus vorig jaar. Door de bus zijn in 2007 meer mensen in de zo mer met het openbaar vervoer gaan reizen en hebben ze de auto vaker laten staan. Het gemak en het omzeilen van parkeerproble men werden ook als grote plus punten ervaren. De toeristenpas is een initiatief van de Stichting Strandexpress, diverse overheden, bedrijven en de VW. TERNEUZEN - Nee, niet alleen Sinterklaas doet Terneuzen aan met een stoomboot. De Havenda gen in Terneuzen beginnen vandaag pas echt, maar de liefhebbers van oude boten kwamen gis termiddag al ruimschoots aan hun trekken. Drie stoomzeesleepboot Furi uit 1930 zijn de topat- historische stoomschepen meerden aan in de tracties van de jaarlijkse Havendagen. Laatstge- oude veerhaven. De Rosalie uit 1873, de oudste noemde voer een extra rondje over de Wester sleepboot van Europa, Hercules uit 1915 en schelde. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53