25% korting Tour de France Zeeuwen in beachsoccerselectie PZC ALLE RACEFIETSEN uit voorraad SPECTACULAIRE AANBIEDINGEN! 44 I Vrijdag 27 juni 2008 PZC Nieuwdorp tweede In juniorenkoers in België Rawidjan en Eryürük krijgen uitnodiging van bondscoach Kokmeijer. Juniore Lavrijssen naar EK op de weg zoekt enthousiaste aten die wel een ex willen verdienen! Rijwielcentrale Fietsplus Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 0118 - 412544 RAVELS - Wielrenner Nick Nieuw dorp uit Yerseke is in het Belgische Ravels tweede geworden bij een wedstrijd voor junioren. Zijn twee ploeggenoten Alex Gres- nigt en Nick Eversdijk maakten *- deel uit van de achtervolgende groep en werden respectievelijk ne gende en elfde. door Karei Pleunis TERNEUZEN - Zeeland heeft er bin nenkort twee internationals bij. Daryl Rawidjan (23) en Mevlud Eryürük (25) zijn gevraagd om volgende week donderdag met het nationaal beachsoccerteam mee te gaan naar een internationaal toernooi in het Franse Tignes. De eerste tegenstander daar is... Rus land. Rawidjan en Eryürük werden woensdagavond, na afloop van de training van de nationale selectie, door manager en bondscoach Niels Kokmeijer uitgenodigd. Die invitatie sloeg het tweetal niet af. Rawidjan: „Wat denk je. Zo'n se lectie voor het nationale team, da's toch niet verkeerd voor twee voet ballers die nog maar enkele jaren geleden, met een samengeraapt zootje, op Stadhuisplein in Terneu- zen wat stonden te prutsen." Met een toernooi op een kunstma tig aangelegd strandje voor het ge meentehuis begon het inderdaad. Als aardigheidje. Een vrienden team schreef in voor het eerste Ter- neuzense beachsoccertoernooi, niet wetende waartoe het uiteinde lijk zou leiden. Winst leverde een ticket op voor deelname aan de landelijke finale op amateurni veau. Die werd eveneens gewon nen. Een eerste titel, met promo tie, werd vorig jaar gevolgd door door een tweede, die toegang ver schafte tot de eredivisie. De eerste twee duels van dit seizoen werden gewonnen, afgelopen zondag werd de derde ontmoeting nipt met 8-7 Daryl Rawidjan (links) en Mevlud Eryürük gaan met Oranje mee naar een beachsoccertoernooi in Tignes. foto Camile Schelstraete verloren. Niels Kokmeijer inviteerde na dat duel zowel Mevlud Eryürük als Ra widjan. Toen ging het om een keer tje mee te trainen met de selectie. Woensdagavond werd het alle maal veel officiëler. Toen nam Kok meijer de twee op in zijn selectie voor het toernooi in Frankrijk. Rawidjan, de aalvlugge spits van RIA W. zal fungeren in de rol van meest vooruitgeschoven spits. Zelf uithalen, dan wel afleggen naar bij- sluitende mensen. Eryürük wordt verdediger. En met diens kwalitei ten had vooral Radwidjan afgelo pen woensdagavond tijdens de training heel wat te stellen. „Nor maal hoort hij bij ons team. Maar woensdag, pffffff, vreselijk. Wat een brok graniet. Niet doorheen en niet voorbij te komen. Alles ge probeerd, links, rechts een schijn beweging. Hij draait alle kanten op." Eryürük zegt dat de training voor al een kennismaking was met de techniek en de tactiek van het be- achsoccer. „Aan het begin van die training wist ik echt niet waar ik Daryl Rawidjan (23) en Mevlud Eryürük (25) reizen volgende week met de Nederlandse beach soccerselectie mee naar Frankrijk voor een internationaal toernooi. aan toe was. Maar naarmate je een tijdje bezig bent, merk je dat het vooral gaat om balgevoel en oog voor het juiste aanvalspatroon. De keeper gooit uit, de spits legt af of haalt zelf uit. Niet dat we met ons eigen team zomaar wat doen, maar bij het nationale team zit toch een heel duidelijke lijn in. Ja, nuttig en leerzaam." Wat de twee op termijn mogen verwachten, is nog niet duidelijk. „Ach", zegt Eryürük. „dit is een mooie uitdaging. Natuurlijk wil ik opvallen, natuurlijk wil ik me la ten zien. Maar ik wil toch vooral heel veel plezier beleven aan deze selectie." GOES - Wielrenster Birgit Lavrijs sen uit Kapelle is geselecteerd voor het Europees kampioenschap op de weg voor junior-vrouwen. De wedstrijd is op zondag 6 juli in Ita lië, op een geaccidenteerd parkoers nabij het Lago Maggiore. De zeventienjarige renster van Ra- bo Lady Force zette de laatste tijd goede resultaten neer. Zo kwam ze op het podium bij een meerdaagse wedstrijd in Denemarken en werd ze achtste op het Nederlands kam pioenschap in Heerlen. Momenteel is Birgit Lavrijssen met de achtkoppige juniorenselec tie op trainingskamp in de Voge zen. SPORT aUEA 411 ATLETIEK ZATERDAG Open Zeeuws kampioenschap. Aanvang 10.30 uur. Pupillen, D- en C-junioren. Lo catie. Zuidersportpark te Terneuzen BILJARTEN VRIJDAG Driebanden groot koppeltoernooi. Fina le. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.00 uur. Driebanden Klein koppeltoernooi. Fina le. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.00 uur. ZONDAG Driebanden groot koppeltoernooi. Fina le. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 13.00 uur. Driebanden Klein koppeltoernooi. Fina le. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 13.00 uur. MOTORCROSS ZONDAG NK Jeugdcross KNMV. Locatie: Sloeha- vencircuit, Vlissingen-Oost. Organisatie: MSV De Uitlaat. Aanvang trainingen 10.00 uur, aanvang wedstrijden: 12.15 uur. PAARDENSPORT ZATERDAG Springen. Zeeuwse dag van het paard. 8.00 uur: paarden en pony's B. 8.45 uur: pony's L, 9.45 uur: pony's M en Z. 10.00 uur: paarden L. 11.15 uur: paarden M. 13.05 uur: paarden Z. Locatie: manege De Eendracht, aan de Rijkebuurtweg te Vrouwenpolder. Selectie Zeeuws kampioenschap, Luc- tor et Emergo. 9.00 uur: paarden Z1 en pony's B en M1. 9.37 uur: pony's M2. 10.00 uur: paarden B en M2. 11.20 uur: paarden Z2 en pony's Z1. 13.00 uur: paarden M1 en Z2 en pony's L1. 13.30 uur: paarden L1. 15.15 uur: paarden L2. 16.15 uur: pony's L2. Locatie: manege De Beatrixhoeve, aan de Axélsestraat te Zaamslag. TENNIS VRIJDAG Jiba TV Goes Open. Locatie: tennisvere niging Goes. Aanvang: 16.30 uur. Rabotennistoernooi. Locatie: tennisvere niging Axel. Aanvang: 17.45 uur. Open toernooi De Ruucstoppelen. Loca tie: tennisvereniging De Ruucstoppelen te Sint Philipsland. Aanvang: 18.00 uur. Vliegende Hollander K5-jeugdtoernooi. Locatie: tennisvereniging Animo te Ter- neuzen. Aanvang: 16.00 uur. Stoepeschietertjesjeugdtoernooi. Loca- Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien v moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. i toepassing Word dagb!adbezorg(st)er voor goede bijbaan voor jong en oud met dienste, gratis krant en interessante Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op onze afdeling binnendienst op nummer: 0800-0232333 (gratis) Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.bezorgers.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46