DE PZC ZOEKT Duitsers worden geroemd om inzet, het EK is nu al geslaagd BBSS PZC Turkse voetbalbond wil geen afscheid nemen van coach Terim. David Villa moet finale Andres Iniesta: ik kan tegen Duitsers missen het niet geloven Premie van €100,- H PZC Vrijdag 27 juni 2008 41 RIJSWIJK - De Duitse kranten beju belen een dag na de spectaculaire winst op Turkije (3-2) de nationa le ploeg na het bereiken van de fi nale op het EK. „Waanzin, om gek van te worden!", kopte Bild met grote letters. De boulevardkrant is ervan over tuigd dat de Mannschaft zondag in Wenen voor de vierde keer in de historie de Europese titel verovert. „Met zo veel geluk en inzet wor den we kampioen", schrijft Bild met een groeiend optimisme. Ondanks de euforie over het berei ken van de finale hebben de kran ten ook wel oog voor het tegenval lende spel van de ploeg van Joachim Löw. Vooral de verdedi ging, die opzichtig blunderde bij beide Turkse doelpunten, krijgt er van langs. De Turkse middenvelder Colin Ka- zim-Richards haalde in de Engelse krant The Times hard uit naar de spelers van Duitsland. „Ik denk dat ze zich wel een beetje scha men voor het doelpunt waardoor ze de wedstrijd wonnen", bromde Kazim in een felle reactie op de halve finale. De Turk raakte in de slotfase van het duel geblesseerd bij een duel met Philipp Lahm. Duitsland wei gerde de bal buiten het veld te spe len en Lahm tekende enkele tellen later voor de winnende treffer. Tot boosheid van Kazim. „Dit hele toernooi is gebaseerd op fair play. De Duitsers zijn slechte sporters", aldus de speler van Fe- nerbahge. Lahm reageerde gelaten op de aan Duitse voetbalfans op het stadplein in Keulen zijn uitgelaten na het succes van het nationale elftal, dat zondag de finale van het EK speelt. foto Rolf Vennenbernd/EPA tijgingen van zijn Turkse collega. „Je kan altijd wel blijven zeuren na zo'n wedstrijd, maar ik was juist degene die werd neergelegd." De Europese voetbalbond heeft ex cuses gemaakt voor de televisiesto ring woensdagavond tijdens de hal ve finale Duitsland-Turkije. Miljoe nen kijkers in heel Europa hadden in de tweede helft ongeveer vijf minuten geen beeld. De storingen werden veroorzaakt door het on weer dat woensdagavond in alle hevigheid boven Wenen losbarst te. Voor de Duitse bondscoach Joachim Löw is het EK met het be reiken van de finale al geslaagd. „Nu is er geen druk meer", sprak Löw gisteren. „We gaan die finale in met enorm veel vreugde en plezier", aldus de opgewekte trainer van de Mann schaft. „We hebben veel te win nen en daar gaan we natuurlijk ook voor." Ondanks zes hechtingen boven zijn linkeroog is Simon Rolfes zon dag waarschijnlijk inzetbaar voor Duitsland in de finale. De midden velder kwam woensdag tijdens een luchtduel hard in botsing met een Turkse tegenstander, waarbij hun hoofden tegen elkaar knal den. Rolfes bloedde hevig boven zijn oog en moest langs de kant wor den behandeld. In de tweede helft keerde hij niet meer terug op het veld. Hij werd noodgedwongen vervangen door Torsten Frings. Die speelde met een corset, om zijn gebroken rib te beschermen. „Ik ga ervan uit dat ik Simon zon dag op kan stellen als ik hem no dig heb", aldus bondscoach Joachim Löw gisteren. Ook Frings moet zondag volgens Löw opnieuw in actie kunnen ko men. Theo Zwanziger, de voorzitter van de Duitse voetbalbond, betrok na drukkelijk Jürgen Klinsmann in de feestvreugde. „Ik hoop dat Klins mann ook naar Wenen komt. Het is namelijk ook zijn finale." Klinsmann nam de ploeg vier jaar geleden na een teleurstellend EK over van Rudi Voller. De voormali ge spits kreeg veel kritiek te verdu ren in de aanloop naar het WK in eigen land, maar met fris en aan vallend voetbal wist Duitsland ver rassend door te dringen tot de hal ve finales. Na het succesvolle WK droeg Klinsmann zijn sterk ver jongde ploeg over aan zijn assis tent Joachim Löw. De Turkse voetbalbond wil geen afscheid nemen van bondscoach Fatih Terim. Dat zei bondsvoorzit ter Hasan Dogan na de verloren halve finale. „We willen Terim niet kwijt", aldus Hogan. Hij rea geerde daarmee op uitlatingen van de 54-jarige bondscoach, die kort na de wedstrijd verklaarde aan de slag te willen gaan bij een Europe se club. Terim was in het verleden al eens werkzaam als trainer van AC Mi lan. Na de wedstrijd in Basel zou Terim volgens Turkse kranten zelfs al afscheid hebben genomen van de spelers van de nationale ploeg. HALVE FINALE Rusland-Spanje 0-3 (0-0). 50. Xavi Hernandez 0-1, 73. Güiza 0-2, 82. Silva 0-3. Scheidsrech ter: De Bleeckere (Bel). Gele kaart: Biljalet- dinov, Zjirkov (Rusland). Aantal toeschouwers: 51.428. Rusland: Akinfejev; Anjoekov, Vasili Berezoet- ski, Ignasjevits en Zjirkov; Semak; Zirjanov, Semsjov (56. Biljaletdinov) en Sajenko (57. Sits- jev); Arsjavin en Pavljoetsjenko. Spanje: Casillas; Ramos, Puyol, Marchena en Capdevila; Senna; Iniesta, Xavi Hernandez (69. Xabi Alonso) en Silva; Villa (34. Fabregas) en Torres (69. Güiza). KAARTEN Een keer geel: Semih (Turkije), Zjirkov, Biljalet dinov (Rusland). Bijzonderheid: Na de kwartfi nales zijn gele kaarten kwijtgescholden. TOPSCORERS 1Villa (Spanje) 4. 2. Podolski (Duitsland), Semih (Turkije), Hakan Yakin (Zwitserland), Pavljoetsjenko (Rusland) 3. 6. Sneijder, Van Persie, Van Nistelrooij (Neder land), Ibrahimovic (Zweden), Arda, Nihat (Tur kije), Schweinsteiger, Ballack, Klose (Dui), Klasnic (Kroatië), Arsjavin (Rusland), Güiza (Spanje) 2. 18. Van Bronckhorst, Kuijt, Robben, Huntelaar Bondscoach Luis Aragonés brengt Spanje naar de EK-finale. (Nederland), Hansson (Zweden), Xavi Hernan dez, Fabregas, De la Red, Torres, Silva (Spanje), Sverkos, Sionko, Koller, Plasil (Tsjechië), Quare- sma, Deco, Ronaldo, Pepe, Meireles, Helder Postiga, Nuno Gomes (Portugal), Modric, Srna, Olie (Kroatië), Guerreiro (Polen), Vastic (Oos tenrijk), Mutu (Roemenië), Panucci, Pirlo, De Rossi (Italië), Henry (Frankrijk), Charisteas (Griekenland), Zirjanov, Torbinski (Rusland), Ugur (Turkije), Lahm (Duitsland) 1. WENEN - David Villa moet zondag de EK-finale van Spanje tegen Duitsland missen. Bondscoach Luis Aragones meldde gisteravond na de riante overwin ning op Rusland (3-0) dat de aan valler en topscorer een spierblessu re heeft opgelopen. „David kan zondag niet spelen, hij heeft een spier verrekt." Villa is de topscorer van dit kampioenschap met vier doelpunten. WENEN - Andres Iniesta kon gistera vond niet bevatten dat hij met Spanje de finale had gehaald. „Ik kan niet geloven dat het ons ge lukt is", zei de dolgelukkige mid denvelder na de zege op Rusland. „We hebben de hele wedstrijd ge domineerd, zelfs na het uitvallen van David Villa." Iniesta noemde de overwinning verdiend. „De fina le volgt nu, dat wordt de wedstrijd van mijn leven." Als je je nu aanmeldt als bezorger van de PZC bij jou in de buurt dan krijg je een startpremie van 100,- (na 3 maanden)! Wat moetje doen? - je bezorgt de krant dagelijks voor 07.00 uur - je bent minimaal 1S jaar oud - je bent het afgelopen half jaar geen PZC bezorger geweest Wat staat er tegenover? - een goede beloning - een gratis krant - extra premies voor trouwe bezorgers - een gratis regenpak Inlichtingen en aanmelden: - Bel GRATIS: 0800 - 023 2333 (kies 1) - Mail naar: bezorgers@pzc.nl - Website: www.bezorgers.nl/pzc Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te legitimeren. lees vind leef MJê

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43