Spaans geweld vloert Russen Lippi weer bondscoach Italianen Donadoni door bond na teleurstellend EK de laan uitgestuurd. Turkse helden van EK feestelijk begroet Keeper Rüstü stopt na 118 interlands Record bierbrouwer door fans van Oranje Tottenham mag Comes weghalen bij PSV 43 42 en 43 Guus Hiddink met zijn Russen als sympathiek verliezer uit EK. ROME - Marcello Lippi keert terug als bondscoach van Italië. De trai ner die de Italianen twee jaar ge leden de wereldtitel bezorgde, is de opvolger van Roberto Donado ni. De Italiaanse bond maakte nog geen nadere details bekend over het nieuwe contract met Lippi, die dinsdag officieel wordt gepresen teerd. Eerder op de dag meldde de bond dat Donadoni per direct moet vertrekken. Hij had kort voor het EK zijn contract nog met twee jaar verlengd, maar met de voorwaarde dat dat alleen geldig zou zijn als Italië op het EK min stens tot de halve eindstrijd zou komen. Italië begon het EK met een forse nederlaag tegen het Nederlands elf tal (3-0). Door een gelijkspel tegen Roemenië en winst op Frankrijk bereikte de wereldkampioen uit eindelijk toch de kwartfinales, waarin Spanje na strafschoppen te sterk was. Donadoni volgde na het WK in 2006 Lippi op, die nu alweer terug keert. Italië won onder Donadoni dertien wedstrijden. Vijf duels gin gen verloren, vijf keer speelde de wereldkampioen gelijk. De bonds coach was na het teleurstellende verlies tegen Spanje nog hoopvol over zijn toekomst. „We hebben de wedstrijd slechts verloren op strafschoppen", aldus Donadoni. Voor de Italiaanse voetbalbond maakte dat echter niets uit. Of iemand die hiervoor opgeleidt wil worden. Als monteur lever je een belangrijke bijdrage aan de service van ons bedrijf. In je werk kijkje verder dan alleen techniek. Je bent gericht op het maximale fïetsplezier van onze klanten. In onze professionele werkplaats maak je gebruik van moderne gereedschappen.Samen met je collega's vorm je een deskundig team, dat een belangrijk deel van fietsend Nederland in het zadel houdt. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan je schriftelijke reactie met c.v. naar: Bike Totaal Leo Joosse, Dorpsplein 14,4363 AC Aagtekerke. of per e-mail naar: info@leojoossetweewielers.nl. Voor meer informatie bel: Leo Joosse,tel.0118 - 58 13 06 www.leojoossetweewielers.nl jït'o ,3' i ocvwe FIETSEN - E-BIKES MOUNTAINBIKES FIETSVERHUUR Vrijdag 27 juni 2008 Tip? sport@pzc.nl ISTANBUL - De nationale voetbal ploeg van Turkije is feestelijk ont vangen op de luchthaven van Istanbul. Duizenden mensen ston den de spelers met vlaggen op te wachten. Turkije werd donderdag in de hal ve finale uitgeschakeld door Duits land (3-2). „We zijn verdrietig, maar kijken in de toekomst", hield Hasam Dogan, voorzitter van de Turkse voetbalbond, de fans voor. BASEL - De Turkse doelman Rüstü Recber heeft in de halve finale te gen Duitsland zijn laatste wed strijd voor de nationale ploeg ge speeld. Dat liet de 35-jarige keeper gisteren weten. „Ik heb mijn land veertien jaar met trots en eer gediend", aldus Rüstü, die 118 interlands speelde. De veteraan stond weer op doel, omdat eerste doelman Volkan De- mirel was geschorst. Tegen Kroatië (kwartfinale) groeide Rüstü uit tot held, woensdag maakte hij niet zo'n beste indruk. BASEL - De Zwitserse bierbrouwer Feldschlösschen heeft tijdens het EK voetbal 20 procent meer omzet gedraaid dan in dezelfde periode vorig jaar. Met dank aan de tiendui zenden Oranjefans, zo liet de brou wer weten. Feldschlösschen, doch teronderneming van Carlsberg, had rekening gehouden met een stijging van 15 procent. De brouwer moest vijf miljoen li ter extra bier aanleveren bij de sta dions en fanzones van het EK. LONDEN - Tottenham Hotspur heeft met PSV een akkoord be reikt over de overgang van doel man Heurelho Gomes. De Engelse voetbalclub heeft dat gisteren ge meld. De Braziliaan, die in onmin is geraakt met PSV-directeur Jan Reker, moet nog wel tot overeen stemming komen met Tottenham. De Zweedse international Isaks- son (Manchester City) wordt ge noemd als opvolger van Gomes. Sjarapova onderuit op Wimbledon, Nadal een ronde verder Mitchel Kouwijzer verlengt contract bij Den Helder door Frans van den Nieuwenhof WENEN - Guus Hiddink nam ook in Wenen als een sympathiek ver liezer afscheid van een groot voet baltoernooi. Net als op de voorbije drie WK's kon zijn ploeg gistera vond geen goed vervolg geven aan een sensationele, wervende wed strijd. Spanje kwam tegen Rusland geen moment in verlegenheid en stapte gedecideerd de finale bin nen: 3-0. Hiddink coachte genoeg wedstrij den die prachtige herinneringen opleverden. Het waren wedstrij den die hem wereldfaam bezorg den, maar uiteindelijk bleek het niet goed genoeg voor de ultieme bekroning: een finaleplaats en dus de werkelijke kans op een grote in ternationale prijs. Zodoende blijft de feitelijke erelijst van Hiddink op landenniveau leeg. Rusland kwam gisteren geen mo ment in zijn spel. Spanje legde het gevarieerde aanvalsspel, met switchende middenvelders en op rukkende backs, eenvoudig aan banden. En was zelf steeds weer bij machte om met veel energie de aanval te zoeken. Trots Spanje. Al meer dan veertig jaar hunkert het land naar een gro te prijs. Nu, bijna een kwarteeuw na het verloren EK van 1984, lijkt het enorme zelfvertrouwen over een te stemmen met de kwalitei ten van de spelers. Luis Aragonés, de bejaarde tove naar van Hortaleza (een wijk in Madrid), heeft een team geboet seerd, waar regionale sentimenten geen ondermijnende rol spelen. In de grote wedstrijden gebruikte Aragonés steeds dezelfde twaalf, dertien spelers. Het team is opge bouwd uit blokken of koppeltjes van Real Madrid, Barcelona, Villar- real, Valencia en Liverpool. Met een gemiddelde leeftijd van 26 jaar is de ploeg maar een fractie ouder dan die van Rusland (25,7). Toch kwam Spanje gisteravond veel volwassener over dan zijn te genstander. De Zuid-Europeanen bedwongen hun temperament, gingen niet mee in het hoge tem po van de Russen en gebruikten de ruimtes veel beter dan de ploeg van Hiddink. Anders dan tegen Nederland lie- N* Voor Guus Hiddink blijft de ultieme bekroning op een groot toernooi weer uit. De Russen verliezen in de halve finale kansloos van Spanje: 3-0. pen de mannen in het rood, met de tegenvallende spelmaker Arsja- vin, meestal achter de bal aan. Dat leidde voor rust al tot een paar goe de kansen voor Spanje. Het uitvallen van topscorer Villa deerde Spanje ook al niet. Met Fa- bregas (Arsenal) als extra midden velder werd de dominantie na rust nog groter. Een vlotte Barcelo- na-aanval over links leidde tot de 1-0. Iniesta bracht aan, Xavi liep de bal tegen de touwen. Het duel was in wezen een halve fi nale onwaardig, zo gemakkelijk had Spanje het in de tweede helft. Aragonés wisselde twee van zijn beste spelers, middenvelder Xavi en spits Torres. Een paar minuten later zorgde invaller Guïza, uit een prachtig passje van Fabregas voor de beslissing. David Silva maakte de pijn voor Hiddink nog wat gro ter. De Rus Zyrianov (boven) en de Spanjaard Silva strijden om de bal in de halve finale die door Spanje werd gewonnen (3-0). foto Bernah Armangue/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41