Zeeland Stroom uit getij Grevelingen Nu nog vergoeding voor Ole's iPod Altijd de wind in de rug Fikse Europese steun voor Zeeuwse en Vlaamse projecten Technische tegenslag voor zonneboot MIR 17 Door terugkeer van getij via doorlaat in de Brouwersdam. Knop Tweewielers Scholing glastuinbouw krijgt subsidie na groen licht Vlaamse sector. Ole Thijs vindt het flauw dat sepot voorwaardelijk is. Op woensdag 2 juli 2008 om 09.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING Deze veiling vindt plaats aan het adres Engelse Kade 11A te Zierikzee aldaar zullen in het open baar meubilair en/of andere roeren de zaken worden verkocht. Na afloop van deze verkoop zal er aan het adres St. Joosdijk 41 te Oosterland in het openbaar worden verkocht: een donkerrode auto, Renault Espace, 2.2 DCI, kenteken 03-JV-ZG Deze veiling zal plaats vinden ten laste van E.M. Cijsouw. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen 0166-601020. Ook verwij zen wij u voor nadere informatie naar www.veilinadeurwaarder.nl. PZC Vrijdag 27 juni 2008 31 door Rinus Antonisse OUDDORP - Aanleg van een getij- dencentrale in de Brouwersdam is haalbaar. Die kan in de stroombe- hoefte voorzien van 60.000 tot 70.000 Zeeuwse huishoudens. Met de komst van de centrale keren ook eb en vloed terug in het in 1971 afgesloten Grevelingenmeer, wat de waterkwaliteit en natuur waarden zeer ten goede komt. Dit blijkt uit onderzoeken van Rijkswaterstaat en Delta (dat de Technische Universiteit Delft in schakelde). Een getijdencentrale kan al doelmatig draaien bij een ge- tijverschil van één meter (voor de afsluiting was het verschil tussen eb en vloed 2,5 meter). Rijkswaterstaat kijkt met name naar terugkeer van het getij door het maken van doorlaatbaar ma ken van de Brouwersdam. Ook openingen in de oostelijke Greve- lingendam zijn in onderzoek. Het water kan dan voortdurend ver verst worden (waardoor er meer zuurstof in komt). Uitgangspunt is wel dat de huidige veiligheid van de gebieden langs de Grevelingen niet in het geding mag komen. De nog niet afgeronde studie van Rijkswaterstaat geeft aan dat een doorlaatopening van circa 250 me ter in de Brouwersdam al de pro blemen met zuurstofloosheid in het meer oplost. In het Veerse Meer heeft de komst van een door- laatmiddel in de Zandkreekdam - de Katse Heule - bewezen dat hier snel goede resultaten mee te beha len zijn. Rijkswaterstaat onder zoekt nog verschillende varianten, met een getijverschil uiteenlopend van 10 centimeter tot maximaal één meter. Komende maanden worden de varianten nader uitge werkt. Staatssecretaris Huizinga (CU, Verkeer en Waterstaat) be- W Aanleg van een getijdencentrale in de Brouwersdam is haalbaar en kan 60-70.000 huishoudens van stroom gaan voorzien. Een plan wordt uitgewerkt. slist daarna welke mogelijkheid verder wordt uitgezocht. Als de doorlaatopeningen in de Brouwersdam voldoende groot zijn, kunnen er turbines in ge plaatst worden om getijdenstroom op te wekken. Algemeen directeur Peter Boerma van Delta is daar po sitief over. Hij zegt dat een getij dencentrale in de Brouwersdam na het onderzoek van de Techni sche Universiteit Delft een flinke stap dichterbij is gekomen. Komen de twee jaar wordt een plan opge steld. Gedeputeerde Frans Hame link (CU) - ook voorzitter van het natuur- en recreatieschap Grevelin gen- gewaagt van 'een doorbraak in de toekomst van het Grevelin genmeer.' Tevens zijn wij op zoek naar een (leerling) verkoper/monteur! Meer info? Kijk onder vacatures op onze website. Zanddwarsstraat 8-10 a 4401 CL Yerseke telefoon: (0113)57 2814 email: knoptweewielers@hetnet.nl Voor prijzen, informatie en aanbiedingen, kijk op: www.knoptweewielers.nl Ole Thijs tegenover de politie op de Middelburgse Breeweg op 23 november 2007. foto Lex de Meester staat voor 'eenvoudige mishande ling, met behulp van een slagwa pen, waardoor beperkt lichamelijk letsel is veroorzaakt', en celstraf van zes weken. Of die twee daad werkelijk veroordeeld worden tot zes weken, valt op voorhand niet te voorspellen. Want het gaat im mers om agenten in actieve dienst. In zo'n geval kan de rechter tot een heel andere beslissing komen. Moeder Bep Thijs is wel blij dat de zaak nu afgerond is. Tegelijkertijd beseft ze dat door de strijdbare houding van haar, haar zoon en zijn advocaat Ole nog niet rond loopt met een strafblad. Het OM wilde hem immers al tijden terug laten veroordelen. Maar door aan te dringen op uitstel, tot na het ge reedkomen van het onderzoek van de rijksrecherche, hebben ze er een sepot uitgesleept. Voor Ole is de zaak nog niet hele maal afgedaan. Tijdens die demon stratie sloeg een agent zijn iPod stuk. „Die moet vergoed worden." MIDDELBURG - Zeeland en Vlaande ren hebben een aardige greep kun nen doen in de 'Vleespotten van Brussel'. In het kader van het Inte- reg 4-programma hebben de Eure- giopartners meer dan 2,8 miljoen Europese subsidiegekregen voor drie projecten. De subsidie van 1 miljoen euro voor het scholings project voor glastuinders in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone werd overigens niet toegekend. Dat kan mogelijk in september nog wel ge beuren. Het Europese geld gaat naar de projecten Cover-It, 120 kilometer Kustkwaliteit en het project Duurzaam=gewoon doen! Het eer ste behelst een scholingsproject voor onderhoudstechnici van het ROC Westerschelde dat de krapte op de arbeidsmarkt voor onder houdstechnici moet doen verdwij nen. Het kustproject van de vier Zeeuwse kustgemeenten richt zich op het beter toegankelijk maken van de kuststrook, de bouw van nieuwe strandposten en proeven met ecologische strandbeheer. Duurzaam= Gewoon Doen moet ondernemers een weg wijzen naar duurzame en winstgevende pro ductiemethoden. Het scholingspro ject voor de glastuinbouw wordt pas gesubsidieerd als de initiatief nemers ook van de Vlaamse tuin bouwsector steun krijgen. Nu €690,- BOLSWARD - De vierde etappe in de Frisian Solar Challenge is giste ren uitgelopen op een slijtageslag. Vijf deelnemers vielen uit met technische problemen, waaronder de MIR van de Hogeschool Zee land. De zonneboot raakte onderweg van Bolsward naar Franeker een balk, waardoor de schroef onher stelbaar beschadigd raakte. De MIR werd weggesleept, finishte dus niet en kreeg volgens de regels een tijdstraf Daarmee keldert het Vlissingse team van een top vier positie naar de twaalfde plaats van het algemeen klassement. Een bit tere tegenslag, aldus 'chef d'équipe' Hans Breure. Zijn eigen sCoolboot (ROC Zeeland), die op de vijftiende plek staat, heeft door die tegenslag de MIR wel in het vi zier. „Maar het blijft in eerste in stantie een drama voor de HZ. Die gingen echt als een speer!" De derde Zeeuwse boot, de Solar- tic (ROC Westerschelde), kampt met technische problemen. De boot wordt geplaagd door een te la ge capaciteit en kan maar een frac tie van zijn normale snelheid berei ken. Vandaag volgt een zware etap pe en moet er op twee plekken worden gekluund. Ook wordt zwa re bewolking verwacht, wat z'n tol zou kunnen gaan eisen in het deel nemersveld. door Emile Calon MIDDELBURG - Ole Thijs is maar wat blij dat hij niet langer vervolgd wordt voor het opzettelijk belem meren van de politie tijdens de scholierendemonstratie. Gisteren hoorde hij van zijn advocaat Clau- dine Kouijzer dat het OM zijn straf zaak voorwaardelijk seponeert. Dat voorwaardelijk vindt de zeven tienjarige scholier nogal flauw. Want nu blijft die zaak boven zijn hoofd hangen. Als hij binnen twee jaar nog eens met justitie in aanra king komt, kan het OM dat 'opzet telijk belemmeren van de politie' hem weer ten laste leggen. Terwijl Ole destijds echt niet anders kon. Op voorhand valt niet te voorspellen welke straf de beide agenten krijgen Door het gedrang van de vluchten de scholieren voor het politiege- weld kon hij niet wegkomen. Ole vindt het erg goed dat de rech ter zich nu uit gaat spreken over het gedrag van de agenten die vol gens het OM zich schuldig hebben gemaakt aan geweld. Uit een lijst van de Nederlandse rechtbanken Vederlicht, maar ijzersterk! Gazelle Lite City Full Carbon van €1.899,- Nu €1.139,- Gazelle Lite Hybrid Full Carbon van €1.899,- Nu €1.139,- Sparta ION GL Gazelle Innergy Gazelle Easy Glider (2007) de laatste 0P=0P adviesprijs 2.099,- Nu €1.499,- Gazelle Orange Limited adviesprijs 839,- «T M Diverse Sparta lON's uit voorraad leverbaar tegen spectaculaire prijzen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33