Zeeland zal altijd een Zeeuws-Vlaanderen legt zich neer bij fusie van de waterschappen 'De toeristen willen er graag op uit' Bamisoep m PZC 2 I Vrijdag 27 juni 2008 PZC ONDINE VAN DER VLEUTEN T aren geleden, toen ik nog goed in het babyvet zat, stelde I een vriendin me voor aan een vage kennis. „Hij is helder- ziend", fluisterde ze tegen mij. „En dronken", fluisterde ik terug. Hij bekeek me van top tot teen en sprak toen met onvas te stem: „Jij zult altijd problemen hebben met je gewicht." Dertig jaar later stond ik met mijn puberdochter in Albert Heijn achter een boodschappenkar waar zo ongeveer een bult op zat. En nog hadden we niet alle ingrediënten bij elkaar voor een heel bijzonder dieet dat we twee weken zouden gaan volgen. „Hoe kun je nou zo veel eten en toch afvallen?", vroeg mijn dochter verbijsterd. „Omdat dit dieet niet draait om weinig eten, maar om gezond eten", legde ik uit. Ik keek op de bon: 240 euro! „Na deze week hebben we al leen nog geld voor boterham men met kaas en ui", stelde ik nuchter vast. „Dus hoe dan ook, we vallen a£" Het dieet leverde veel herrie in de keuken op. Verder niks. Ten einde raad gingen we maar naar een diëtiste. „Jullie eten al ca lorie-beperkt en bewust", zei die. „Dus ga zo door! En ga spor ten!" Mijn dochter heeft het probleem getackled door te gaan stude ren. Ze besteedt haar geld nu aan andere dingen dan voedsel. Zelf koos ik de bamisoep-tactiek. Bamisoep is broodsliert in water, besloot ik, en lepelde elke lunch een portie weg. Zo on geveer een jaar lang. Afgelopen week nam ik dan eindelijk de moeite de kleine let tertjes op het pak te ontcijferen. 100 gram 450 kcal, las ik. Twee slagroompunten, drie kroketten, een zak friet, J4 Big Mac!! Ik schrok zo dat ik in één keer een wijntje achterover sloeg. Zeventig kilocalorieën. Die konden er ook nog wel bij. Ik schrok zo dat ik in één keer een wijntje achteroversloeg COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierjkzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl ■Méfmm. Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Elk jaar hopen we er weer het beste van. Veel zon, veel tevreden toeristen, veel inkomsten. Zeeland aan het begin van het grote verlof. Recreatie-ondernemer Arian Hanson zetelt aan de voet van de Brouwersdam. door Jan van Damme Het precies een jaar gele den geopende Resort Land Zee is één van de nieuwste recreatie- ondernemingen in Zeeland. Aan de Rampweg bij Scharendijke: een terrein van 7 hectare met hotel (32 kamers), restaurant, camping (40 plaatsen) en vijf verhuurcaravans. De Noordzee en het Grevelingen- meer liggen op enkele honderden meters afstand. Nog zo nieuw in het vak, mag je achter een onderneming die zich zelf resort noemt, veel vertrouwen in de toeristische toekomst ver wachten. Wie de 29-jarige Arian Hanson spreekt, komt dat vertrou wen in ruime mate tegen. Hij stu deerde toerisme in Middelburg en Breda en verwacht het bedrijf over te kunnen nemen van zijn vader. Sombere geluiden van onderzoe kers, die zeggen dat Zeeland zich zorgen moet maken over het da lend aantal Nederlandse toeristen, kunnen hem niet van zijn stuk brengen. Arian Hanson weet hoe zijn ouders hebben moeten strijden, om de camping en alle andere voorzieningen van de grond te krij gen. Tot een paar jaar geleden had den ze een boerderij met een mini- camping. Dankzij een ruimhartig gedoogbeleid konden ze lange tijd meer kampeermiddelen kwijt dan de officiële vijftien. Toen het be leid in de jaren negentig van de vo rige eeuw werd aangescherpt, be sloten zijn ouders de boerderij voor het grootste deel om te zet ten in een luxe camping. De op nieuw uitgegraven zeearm de Grae- velinge, het duingebied, de inrich ting door de stichting Zeeuws Landschapsbeheer met duin- en poldervegetatie. Hanson: „Het is ook zo mooi geworden. Een plas water van 2 hectare met uitlopers, eilandjes en bruggetjes. Voor mij is een droom echt geworden." De familie Hanson heeft wel ge duld moeten hebben. De eerste plannen voor een gevarieerd re creatieterrein werden dertig jaar geboren. „Ons landbouwbedrijf', zegt de nieuwe ondernemer, „lag op de grens van de gemeenten Westenschouwen en Midden- schouwen. Dar was niet bevorder lijk voor de ontwikkeling van nieu we plannen. Regels, regels en nog eens regels, wetten, wetten en nog eens wetten. Mijn ouders hebben twintig jaar moeten wachten voor ze hun plan konden uitvoeren." Deze dagen met Concert at Sea pikt Land Zee wel wat boekin gen mee. De bezetting schommelt van 30 procent in het hotel tot 40 procent op de camping. Hanson rekent op een goed sei zoen, maar weet dat de weergoden wel hun medewerking moeten ver lenen. Dat Zeeland de laatste jaren steeds minder in trek is bij Neder landse vakantiegangers, baart hem natuurlijk zorgen. Oplossingen? Zeeland promoten als een echte zee-strand-provincie, dat zou vol gens Hanson misschien een stapje kunnen zijn. En de toeristenbelas ting verlagen, of in elk geval bevrie zen. Bij die woorden moet hij glimlachen. Dan serieus: „Het zou kunnen zijn dat de campings in Zeeland hoog geprijsd zijn. Ik hoor dat wel eens zeggen als ik over het terrein loop. Maar we heb ben zeker toekomst. Zeeland zal in trek blijven, bij Duitsers, en geluk kig ook bij steeds meer Belgen." Arian Hanson en zijn vriendin. door Cornelleke Blok Op de campings in Schou wen-Duiveland is het dit weekend een 'gekken huis' vanwege Concert at Sea, maar in de rest van Zeeland is er nog genoeg ruimte op campings en in hotels, zegt directeur Carla Schönknecht van Stichting Promo tie Marketing Zeeland Delta. „Op dit moment zit zestig tot ze ventig procent van de accommoca- ties vol. Vooral in de kampeersec- tor is er nog veel ruimte. Het groot ste gedeelte van de toeristen be staat uit Nederlanders. Ik heb de indruk dat de Duitsers wachten tot het EK voetbal is afgelopen. Vanaf 12 juli begint het topsei- zoen, maar ook dan kunnen er nog mensen bij. De Nederlandse toeristen komen met name uit Bra bant en Gelderland. Het zijn voor al gezinnen met kinderen." In het hoogseizoen verwacht Schönknecht veel Duitsers, maar ook Belgische toeristen. „De Bei- Deze Duitse familie uit Koblenz heeft voor Zeeuws-Vlaanderen gekozen. „Lekker weer en nog niet druk." foto Peter Nicolai gen komen meestal voor een week endje of een paar dagen doorde weeks. Zeker als het mooi weer is. We merken dat er onder toeristen veel vraag is naar activiteiten in Zeeland. Mensen willen er graag op uit deze zomer." Een evenement als Concert at Sea kan meer jongeren naar Zeeland trekken, denkt Schönknecht. „Die combikaart met campingovernach- ting is een hartstikke leuke actie. Jongeren kunnen zo kennis ma ken met Zeeland." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713, 4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen legt zich met 'gemengde gevoelens' neer bij de fusie met Zeeuwse Eilanden. „Maar we hebben oog voor de poli tieke realiteit", zegt waarne mend-dijkgraaf Conny Almekin- ders. En die is dat Provinciale Sta ten willen dat de waterschappen naar een fusie moeten toewerken, vult dijkgraaf Wim Gosselaar van Zeeuwse Eilanden aan. De twee bestuurders geven aan dat de met de samenvoeging beoogde bespa ring van vier miljoen euro per jaar zeker gehaald wordt. Geen hoofdkantoor aanwijzen maar de vestigingen in Middel burg en Terneuzen als gelijkwaardi ge kantoren openhouden, is duur der dan één kantoor. Maar de meerkosten kunnen door extra be sparingen worden goedgemaakt. De twee kantoren zijn een bewus te keus om de regiogerichtheid in stand te houden, stelt Almekin- ders. De 20 tot 25 te schrappen ar beidsplaatsen kunnen door natuur lijk verloop worden opgevangen. Gosselaar verwacht wel dat een herschikking van taken en func ties tussen Terneuzen en Middel burg nodig is. Een naam voor het nieuwe schap is er nog niet; bij voorkeur iets met 'Schelde' erin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2