Zeeland DE Wie gaat er nou nog zelf vis bakken? cum Veerse Meer Telescoop zo groot als Eur°pa girls women - J ,S SPORTCAFÉ HEBBES Sporthal de V00RB0RCH Middelburg Kijkavond gestolen fietsen in Vlissingen SUMMER SALE Zelfs Arnemuiden heeft nu voor het eerst een echte viswinkel. 25% tot 50% korting Von Belle Bobd w PZC Vrijdag 27 juni 2008 I 27 Ter overname aangeboden: Voor informatie; Rob Roosdorp tel.06-29348726 VLISSINGEN - Bij het politiebureau in Vlissingen is maandag de moge lijkheid te kijken of uw gestolen fiets daar staat. Dat kan tussen 19.00 uur en 20.00 uur. De ingang van het bureau is aan de Molenstraat. Bezoekers wor den verzocht hun aangifte mee te nemen. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - Ze weet het zeker: dit is de eerste echte viswinkel van Arnemuiden. Goed, verderop zit Kees Marteijn nog, maar die is al leen op zaterdag open. „Die loopt al tegen de zeventig en wil er ook zo zachtjes aan mee stoppen", zegt Anja van der Weele-de Rid der ('Zet De Ridder er maar bij, want daar ben ik trots op'). Anders waren haar broers er niet aan begonnen, want alles gaat in goed overleg. „Ze belden vorige week of we ook zeekraal en lamsoor wilden gaan verkopen, maar dat doen we niet. Er zijn al twee winkels in het dorp die dat hebben." De Vishoek Fish More heet de zaak, die eigenlijk van haar broers is. Een viswinkel was een lang ge koesterde wens van de familie. „Het is altijd een droom geweest. We zijn opgegroeid in een echte winkelstraat, hierachter. Bij toeval kwam dit pand vrij: dit is de mooi ste lokatie van Arnemuiden. Ieder een die in en uit het dorp rijdt, komt hierlangs." Anja heeft nauwelijks tijd om even te gaan zitten en te praten. „Druk, druk, druk, druk", zucht ze. De rijen staan regelmatig voor de winkel. „Dat is superleuk, maar ook wel erg veel. Alles is nog nieuw, we moeten de apparatuur nog een beetje leren kennen. Soms komen mensen om half tien al om friet met kibbeling. Vorige week kwam er een groep wielren ners voorbij. Dan zit je terras in eens helemaal vol. Het is wen nen." Waarom er nog nooit een viswin kel in Arnemuiden was? „De men sen gingen allemaal varen. De meesten namen een bakkeltje mee naar huis. Vader en moeder kre gen een bakkeltje, de buren ook. Vroeger was Erremu Erremu, maar nu komt zestig procent van buiten af En wie gaat er nou nog zater dag 's ochtends vis bakken? Heel je huis stinkt. Alleen ouwerwesse 'Vroeger was Erremu Erremu, maar nu komt zestig procent van buitenaf mensen doen dat nog." Nu kunnen ze die gebakken vis ge woon kopen, met friet erbij, of zonder. Want de Vishoek is ook een snackbar, met bamihappen en sitosticks op het menu. „Je hebt al tijd kinderen die geen vis lusten", zegt Anja. Verder zijn er belegde broodjes en kun je ook koffie drinken op het terras. „Dat was er eigenlijk nooit in Arnemuiden, een zaak waar je even kon zitten, koffie kon drin ken en waar je even naar de wc kon." Vis zit in de familie bij De Rid ders. „Mijn opa deed vroeger ook in vis, in de vishal. Dat was niet echt een winkel, maar een hal met zo'n weegschaal met een haak er aan. Vrouwen konden daar ook hun gepelde hornetten brengen. Zijn oudste zoon heeft geleurd tot hij bijna tachtig was. Mijn neef heeft een viskraam in Vlissingen, bij Michiel ja. Hoe lang die vishal al dicht is? Dat moet toch al weer dertig jaar geleden zijn." Op vrijdagochtend is er verse vis, rechtstreeks van de vismijn. Vis die niet uit de Noordzee komt, zit in de vriezer. „We zijn elke dag open, van half tien tot half acht. Op zaterdag zijn we iets vroeger open. Nee, op zondag zijn we dicht, dan gaan we naar de kerk. Dat is een rustdag." hotel moeten voor iedereen open blijven. Hoewel het college van B en W 'een positieve grondhouding' heeft aangenomen over het plan, is het nog lang niet zeker dat het ook wordt uitgevoerd, merkt Da- niëlla Huibregtse van de gemeente op. De Toetsingscommissie Veerse Meer moet advies uitbrengen, de gemeenteraad mag nog oordelen en daarna moet de planologische procedure worden gevoerd. Die biedt belanghebbenden de gelegen heid bezwaren in te dienen. Pro jectontwikkelaar Bogor moet zelf met de mensen in Arnemuiden gaan praten om zijn plan toe te lichten. Ook de wijkbeheergroep Arnemuiden wordt daarbij betrok ken. Veerse Meer-hotel Het vroegere Surfhotel op de Oranjeplaat is tot eind 2007 in gebruik geweest bij Beter Uit Reizen, een christelijke reisorga nisatie. Het Veerse Meer-hotel staat nu leeg. Bogor Projectontwikkeling heeft het hotel sinds begin 2007 in eigendom en heeft met hulp van landschapsarchi tectenbureau Bosch Slabbers uit Middelburg een plan ge maakt voor nieuwbouw. Ook camping De Witte Raaf heeft plannen om uit te brei den richting Oranjeplaat. Dagrecreatie blijft mogelijk. MIDDELBURG - Een telescoop zo groot als Europa. Onder die titel houdt Huib Jan van Langevelde van de radio-sterrenwacht in Dwingeloo vanavond om 20.00 uur een lezing bij de Volkssterren wacht in Middelburg. In de radiosterrenkunde worden Kaaistraat 9-13 Kortgene Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u Maxi-Cosi Tobi RömerKid Black Reflection Bepaalde kleuren Vart 279,- Van 129>- Voor 2tg,- Voor 99,- gratis zomerhoes Zomercollectie baby- en positiekleding nu bodyspectaaizoch I telescopen op een heel andere ma nier gebouwd dan in de optische sterrenkunde. Over die techniek en de resultaten die daarmee ge boekt worden, vertelt Van Lange velde. De bijeenkomst is gratis en wordt gehouden in het pand aan de Herengracht 52 in Middelburg. President Rooseveltlaan 772 Vlissingen BEACHWEAR o roxy o o'neill o ripcurl o billabong Nfllu. LR IA, 7) Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG Anja van der Weele-de Ridder in de nieuwe viswinkel in Arnemuiden. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29