Zeeland Raad Veere schiet campings te hulp Nieuw hotel en bungalows Dwangsom gesloten tankstation Veersedam Einde aan inzameling oud papier Strijdende partijen weigeren opslagtanks te laten uitgraven. Soepeler regels voor bebouwing aan rand van kampeerterrein. Gemeente Vlissingen Zestig kilometer lopen machteloos bij krot rond het Veerse Meer Friet op A58 zorgt voor verkeersproblemen Antiek en ambachten in Zoutelande 'Feel Good Friday' voor 21-plussers Buitenconcert van Veere's Genoegen F Oevers en wegen op Oranjeplaat moeten openbaar blijven. 26 I Vrijdag 27 juni 2008 PZC W Het voormalige Texaco benzinestation aan de N57 bij Vrouwenpolder. foto Lex de Meester door Henk Postma VROUWENPOLDER - Het voormalige Texaco benzinestation aan de Rijksweg N57 bij Vrouwenpolder brengt het milieu in gevaar. In de ondergrondse tanks zit nog zo'n duizend liter brandstof! Die tanks zijn al meer dan vijftien jaar oud. Volgens de milieuvoorschriften moeten ze worden uitgegraven voor een keuring. Maar dat ge beurt niet. Reden voor de gemeen te Veere om de betrokkenen een dwangsom op te leggen die kan op lopen tot 50.000 euro. Het is de gemeente niet duidelijk wie voor de tanks verantwoorde lijk is: eigenaar DGV Retail uit Alp hen aan de Rijn of de exploitatie maatschappij van pomphouder Toine Hannewijk uit Kamperland. Beiden zijn met elkaar in conflict over de vraag hoe het nu verder moet met het pompstation, dat sinds maart 2007 dicht is. Die kwestie wordt momenteel uitge vochten voor de Middelburgse rechtbank. Veere stelt nu beide par tijen aansprakelijk. DGV Retail en Hannewijk wimpe len de verantwoordelijkheid af op elkaar. DGV-woordvoerder Bouk van den Dungen zegt graag bereid te zijn de tanks op te ruimen wan neer Hannewijk dat niet zelf doet. „Maar dat wordt ons onmogelijk gemaakt. Hannewijk is eigenaar van de grond en verschaft ons geen toegang." Smoesjes, zegt pomphouder Han newijk. „Die grond is niet meer van mij. De nieuwe eigenaar heeft DGV schriftelijk toestemming ge geven die tanks weg te halen." Vol gens Hannewijk probeert DGV hem als pomphouder kwijt te spe len. Hij zegt dat DGV het hem on mogelijk heeft gemaakt het pomp station rendabel te exploiteren, eerst door te weigeren een lekke tank voor superplusbenzine te re pareren, en daarna door hem kor ting te weigeren. Daardoor raakte hij veel klanten kwijt aan pompsta tions die wel een korting konden doorberekenen. Toen Hannewijk besloot dan maar elders goedkope re benzine in te kopen, liet DGV dit via de rechter verbieden. Op de achtergrond speelt mee dat het tankstation in de weg staat wanneer in Veere de nieuwe Rijks weg N57 wordt aangelegd. DGV zou dan als eigenaar en vergun ninghouder aanspraak kunnen ma ken op de bouw van een nieuw tankstation langs die nieuwe weg. Hannewijk vreest dan met lege handen te staan. „Want hoe krijg je als pomphouder compensatie, wanneer je station onrendabel is gemaakt. Ik noem dat het uitroken van een exploitant." NV Eigenaar DGV Retail en pomp- houder Hannewijk wimpelen de verantwoordelijkheid op elkaar af. Daarom legt de gemeente Veere beide een dwangsom op. door Maurits Sep DOMBURG - De gemeenteraad van Veere is de campinghouders te hulp geschoten. Dankzij ingrijpen van de raad wordt het weer iets ge makkelijker voor ondernemers om aan de rand van hun camping nieuwe voorzieningen te bouwen. Campings mogen aan de rand van hun terrein in een tien meter bre de strook geen nieuwe voorzienin gen bouwen. Als campings daar al iets hebben staan, dan mag dat er blijven. Het mag ook verbouwd worden, als het maar niet groter wordt. Sommige campinghouders waarschuwen dat zij daardoor in de problemen komen, omdat ze dan te weinig ruimte overhouden voor verbouwingen en uitbreidin gen van bijvoorbeeld recepties en toiletgebouwen. De gemeenteraad toonde zich gis termiddag gevoelig voor die klacht. Op initiatief van de WD besloot een meerderheid in de raad dat er in uitzonderlijke geval len geen lastige wijziging van het bestemmingsplan nodig is, maar dat het college van B en W heel eenvoudig een vrijstelling kunnen verlenen als zo'n probleem zich aandient. Het college zelf wilde het de campinghouders niet zo ge makkelijk maken. Het individueel belang van de campinghouder is weliswaar groot, maar het alge meen belang van alle Veerenaren dat campings goed worden inge past in het landschap is net zo groot, waarschuwde het college. Dat kreeg daarin de volledige steun van PvdA/GroenLinks. „Het rw Campings mogen binnen tien me- ter van de rand van hun terrein niks meer bouwen. In sommige gevallen kan een ondernemer echter vrijstelling krijgen. wordt anders veel te gemakkelijk om af te wijken van de vaste re gels", stelde Doede Holtkamp. „De campinghouders krijgen al een gro tere vrijheid om op hun eigen ter rein dingen te veranderen. Dan moeten we juist niet tornen aan de eisen voor landschappelijke in passing. Het algemeen belang gaat boven het ondernemersbelang." Het ging niet zozeer om het be lang van de ondernemer, als wel om de kwaliteit van het toerisme, merkten de andere partijen op. „We willen dat campings betere kwaliteit bieden, dus dan moeten we het hen ook mogelijk maken dat te bereiken", verklaarde Joke Wisse (CDA). Wethouder Wim van Tatenhove onderkende echter dat een ruime meerderheid van WD, CDA, DTV en SGP/CU het opnam voor de campinghouders. „Ik ontraad de amendementen, maar ga geen gloedvol betoog houden om u op andere gedachten te brengen." VLISSINGEN - Meer dan een deur waarder afsturen op de Grijpskerk- se eigenaar, kan de gemeente Vlis singen eigenlijk niet doen aan het vervallen hoekhuis aan de Singel. De dwangsom van vijfduizend eu ro per week, slaat de eigenaar ech ter in de wind. Voorlopig staat het pand er dus nog gewoon verpau perd bij. De gemeente kan later nog besluiten tot een verbouwing, op kosten van de eigenaar. KRUININGEN - Een gekantelde aan hanger met 15 ton afgekeurde friet heeft gisterochtend op de A58 bij Kruiningen voor verkeersproble men gezorgd. De chauffeur van de vrachtwagen zag rond 10.20 uur dat zijn aanhanger naar links kwam. Bijsturen hielp niet, de aan hanger viel om. De A58 richting Bergen op Zoom was tot 15 uur af gesloten. Verkeer werd omgeleid. VEERE - De jaarlijkse Mars rond het Veerse Meer van wandelsportvere niging 't Zand uit Middelburg vindt morgen plaats. De tocht is zestig kilometer lang en voert door Walcheren, Zuid-Beveland en Noord-Beveland. Deelnemers moeten zestien jaar of ouder zijn. De start is om 8.00 uur in de Frans Naereboutstraat 1 in Zand dijk. Ook de finish is daar. Hl www.wandelsportmiddelburg.nl ZOUTELANDE - In de Langstraat in Zoutelande wordt morgen een An tiek en Ambachtenmarkt gehou den. De markt is geopend van to.oo tot 17.00 uur. Daarnaast kan er vanaf 13.00 uur worden meege daan aan Oud-Hollandse volksspe len. De markt is een initiatief van de organisatie Zoutelande Actief en evenementenbureau Qui-Vive. VLISSINGEN - Een avondje lekker dansen voor 21-plussers. Dat kan voorlopig elke laatste vrijdag van de maand in het Arsenaalcafé in Vlissingen. Onder de noemer Feel Good Friday kan er van 22.00 tot 02.00 uur gedanst worden op fun ky house, disco, latin en classics met medewerking van dj Arlo van Sluis. De eerste editie van Feel Good Friday is vanavond. El www.feelgoodfriday.nl GAPINGE - Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoe gen uit Veere, onder leiding van Bram van Overbeeke, geeft van avond een buitenconcert in Gapin- ge. Het optreden wordt gegeven op het grasveld bij de kerk aan de Schotsehoek. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het kerkge bouw. Het concert begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Voetbalclub FC Dau- wendaele in Middelburg stopt tij delijk met de inzameling van oud papier. De club heeft daarvoor geen vrijwilligers meer. Bij de club staat nog tot 1 juli dage lijks een papiercontainer. Vrijwilli gers zorgden er tot nu toe voor dat het papier netjes werd opgeruimd. Maar omdat zij ermee stoppen en zich geen vervangers hebben aan gemeld, moet de inzameling stop pen. De voetbalclub hoopt alsnog vrijwilligers te vinden zodat er in het najaar weer oud papier ingeza meld kan worden. J üfl time S" ,.2ijn tme ikle r ie w ie. ei.den "NIL door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Het oude Surfhotel langs het Veerse Meer bij Arnemui- den mag worden vervangen door een nieuw hotel met daarbij een appartementencomplex. Wel moet de projectontwikkelaar nog aantonen dat zijn plan voor 40 ho telkamers, 34 appartementen en 18 bungalows met ligplaatsen voor jachten financieel haalbaar is. Het college van B en W van Mid delburg heeft een stevige lijst met 'aandachtspunten' geformuleerd waaraan projectontwikkelaar Bo- gor moet voldoen. Niet alleen moet hij de gronden die voor de plannen nodig zijn nog kopen van Staatsbosbeheer en Waterschap Zeeuwse Eilanden, ook moet hij beter inzicht geven in de exploita tie van het complex. De gemeente heeft daar al een paar keer om ge vraagd, maar die cijfers nog steeds niet gekregen. Uit gesprekken is al gebleken dat de appartementen no dig zijn om het hotel rendabel te maken. Het hotel krijgt drie etages, het ap partementencomplex vier. Het ge meentebestuur waarschuwt er wel voor dat de gebouwen niet hoger mogen worden dan twaalf meter. Om ervoor te zorgen dat de recrea tiebungalows aan het water ko men te liggen, wordt een deel van de Oranjeplaat uitgegraven. Dat ge beurt in de bosstrook vlakbij het hotel. Ter compensatie moeten meer bomen worden geplant dan er worden gekapt. Bovendien ko men er een nieuwe aanlegsteiger en parkeerplaatsen. Het gemeentebestuur ziet het plan wel zitten, maar heeft als voor waarde gesteld dat de oevers van het Veerse Meer openbaar toegan kelijk blijven. Over de oever wordt een pad aangelegd, met een be weegbare brug die over het water gaat dat naar de nieuwe bunga lows leidt. Ook de wegen naar het N* Het vroegere Surfhotel aan het Veerse Meer mag worden vervan gen door een hotel met 40 ka mers, een complex met 34 appar tementen en 18 bungalows.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28