Zeeland Wrange nasmaak HKPD 25 www.onderdetoren.com hetVeersch Palet Contracten voor aanleg wijk Oostkapelle eindelijk getekend Gewonden bij ongeluk A58 WALCHEREN 42 en 42 Weg bezaaid met papier Wim Dijkstra belooft de veiligheid in het oog te houden. Bezoek dé woonwinkel van Middelburg Ontmoet in Onder de Toren Held op sokken Basketballer Mitchel Kouwij zer groeit in Den Helder Vanaf volgend jaar weer mosselzaad vissen in Waddenzee NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Doorgaans weten chauffeurs wel ze had het even mis. De vrachtwagen van de chauffeur was 10.21 uur tegen het viaduct van de A58. Een met papier be- hoe hoog de viaducten zijn, waaronder ze doorrijden. Maar de- veel te hoog geladen met oud papier en knalde gisteren om zaaide Nieuwlandseweg was het gevolg. foto Ruben Oreel Vrijdag 27 juni 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De meeste Vlissingse raadsleden vinden de Dr. Staver- manstraat geen geweldige locatie voor het Huiskamerproject voor Drugsgebruikers. En ze hebben al helemaal geen goed woord over voor de manier waarop buurtbe woners en raadsleden geïnfor meerd zijn over de komst van het HKPD. Maar tijdens de raadsverga dering gisteravond, werd definitief duidelijk dat de gemeenteraad hier in machteloos staat. De Lokale Par tij Vlissingen deed toch nog een verwoede poging om grip op de zaak te krijgen. De fractie wees op een motie van twee jaar geleden. Die droeg destijds het gemeentebe stuur op een zogenoemd 'project plan HKPD' te maken. Daarin zou den voorwaarden komen waaraan de toekomstige locatie van het HKPD moest voldoen. Dat rap port is nooit verschenen. Gisteravond bleek dat er op die motie geen aanspraak meer ge maakt kan worden. De motie is vo rig jaar vervallen toen er besloten werd een Zeeuws Kompas te ma ken, een Zeeuwse visie op de toe Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg komst van de maatschappelijke op vang en de openbare geestelijke ge zondheidszorg. Wethouder Frans Prins zei het daarom nog maar eens helder: „De vestiging van het HKPD ligt primair bij Emergis. De gemeente toetst het bestemmingsplan en de gevolgen voor de openbare orde en veiligheid." De raad heeft er dus niets over te zeggen. „De com municatie verdient absoluut geen De gemeenteraad van Vlissingen is definitief duidelijk gemaakt niets te zeggen te hebben over de vestiging van het HKPD in de Dr. Stavermanstraat. schoonheidsprijs", stelde Prins vast. „Zeker bij het begin van het proces, is het niet goed gegaan. Maar ik ga hier vanavond niet Zwartepieten." Burgemeester Wim Dijkstra liet weten mogelijke overlast voor buurtbewoners niet uit op z'n be loop te laten. „We realiseren ons dat de komst van het HKPD over last kan geven. Er moeten maatre gelen genomen worden zodat er geen overlast zal zijn. Ik heb Emer gis gevraagd mijn eisen op het ge bied van openbare orde en veilig heid te verwerken in het buurtbe- heersplan. Ik zal er bovenop moe ten zitten. Dat realiseer ik me." door Maurits Sep OOSTKAPELLE - Makkelijk was het zeker niet, maar uiteindelijk is het toch gelukt om een 'unieke over eenkomst' te sluiten, zoals direc teur Gert van Kralingen van de Walcherse Bouw Unie gisteren vaststelde. De gemeente Veere en de WBU gaan samen een nieuwe wijk, inclusief woonzorgcentrum, landhuizen en een rondweg bou wen bij Oostkapelle. Juist die sa menwerking maakt het project bij zonder, vindt Van Kralingen. Jarenlang is gewerkt aan de plan nen voor de wijk Zeeduinse Poort. Al vaak was een akkoord binnen handbereik. En al even vaak mis lukte het op het laatste nippertje. Zelfs gisteren, met de pennen in de aanslag, ging het nog bijna fout. Toch kon er na extra overleg gete kend worden. „En nu maar hopen dat we geen bezwaarprocedures krijgen", verzuchtte Van Kralin gen. Dan kan de bouw half 2009 beginnen en is Zeeduinse Poort half 2010 klaar. KRUININGEN - Bij een kettingbot sing op de A58 bij Kruiningen zijn gistermiddag drie personen ge wondgeraakt. Bij de aanrijding, die rond 14 uur plaatsvond, waren drie auto's en een vrachtwagen met oplegger betrokken. Het niet tijdig remmen van een van de be trokken auto's voor een file was de aanleiding voor de botsing. De file was ontstaan door een gekantelde aanhanger met friet. Tip? redactie@pzc.nl Een heldin is ze niet, die Schouui- se vrouw. Valt er iemand op z'n snuit, dan schrikt ze zo dat ze ei genlijk liever weg zou lopen. Plichtsbesef weerhoudt haar daarvan, zoals laatst. Een jon gen viel van zijn scooter en bleef bewusteloos liggen. Omstanders droegen de vrouw op snel 112 te bellen. Hakkelend deed ze daar haar verhaal, om vervolgens he lemaal in de war op een bankje plaats te nemen. Daar zag ze in een waas hoe de jongen al snel weer bijkwam, even met het hoofd schudde en zijn weg ver volgde. Dat ging een stuk sneller dan bij de Schouwse. Die was de rest van de middag nauwelijks aanspreekbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27