zei 'ik wil er voor gaan' Onzekerheid over toekomst autocross Wisse meldt zich af voor meerkamp zoekt u vakantiekrachten? Organisatie heeft problemen met vinden van geschikte locaties. Vijftiende Jo de Roo Toertocht vanuit Goes Marseille tast diep in buidel voor Ben Arfa Seizoen voorbij voor Alco van de Ketterij Cesar Beilo naar WK triatlon voor studenten z PZC Donderdag 26 juni 2008 43 een-half, het maximum. Want ik heb alleen maar pijn in m'n been. En pijn is moeilijk te vinden op een röntgenfoto." Bij het jeugdteam leerde Elsbeth haar vriend Mark Aalders uit Goes kennen. Hij speelt in het nationale herenteam, dat zich niet plaatste voor de paralympics. Drie jaar gele den ging het stel samenwonen in Goes. Van Oostrom trainde in Mid delburg en speelde wedstrijden bij de Antwerp Players. Ze heeft hele maal haar plek gevonden in Zee land. „Als je na Bergen op Zoom de bos sen uitkomt, denk ik altijd: heer lijk, ik ben thuis." Vorig jaar in Duitsland speelde de basisschooljuf haar eerste toer nooi, het EK. Doordat ze tweede werden, was deelname aan de pa ralympics zeker. Vanaf dat mo ment besloot Van Oostrom voor een plek in de selectie te vechten. „Eigenlijk was het mijn vriend die zei: 'ik wil er voor gaan'. Zijn lichaam gaat steeds verder achter uit door zijn handicap, dus hij weet niet hoe fit hij is voor de Spe len van 2012. Nu was het goede moment." „We moesten een heerlijk huisje in Goes opzeggen en naar Arn hem verhuizen voor onze olympi sche droom. Daar doen we mee aan een project waarbij we elke dag kunnen trainen. Ik ben ge stopt met mijn baan als juf op een school in Kapelle. We hebben er door Rinus Verberkmoes GOES - Tot voor enkele jaren terug leek het regionale autocrossen in de lift te zitten. Het houden van een wedstrijd kende weinig belem meringen en de stap om ook bo ven de Westerschelde actief te zijn, leverde behoorlijk wat meer deelnemers op. Zo zeker de toekomst toen leek, zo onzeker is die nu geworden. Die trend zette zich vorig jaar al in, toen op de Bevelanden een eigen stichting werd opgericht. Het leid de tot versnippering en het aantal deelnemers liep terug. Daarnaast werd het voor de Stich ting Autocross Zeeland steeds moeilijker een geschikt terrein te vinden. Volgens bestuurslid Adri Jansen was dat een gevolg van het heel wat voor opgegeven, maar sport staat bij ons op één." Na maanden keihard werken heeft de enthousiaste topsportster een plekje kunnen bemachtigen in het team dat naar Peking gaat. „Ik wist dat ik kans maakte, want zoveel vrouwen spelen er niet in de eredi visie. Maar je weet niet wat voor ta lent er nog meer in Nederland rondrijdt." feit dat steeds minder terreinen braak liggen. De subsidiekraan hiervoor is dichtgedraaid. Ook dit jaar speelt dit fenomeen de organisatoren van de zogenaam de 'boerencrossen' weer parten. Om toch enigszins tot een goede kalenderinvulling te komen - acht tot tien wedstrijden in een sei zoen - werd uitgekeken naar ande re complexen, zoals een terrein in de Koegorspolder. „Na een gesprek met de wethouders Ko van Schaik en Frank van Hulle van Terneuzen ben ik met een goed gevoel naar huis gegaan, maar toch kregen we geen vergunning om in de Koe gorspolder te crossen", zegt Jan sen. Volgens Van Hulle komt dat, om dat de gemeente met de daar lig gende grond plannen heeft. Om die grond schoon te houden en zo verkoopbaar aan bedrijven te zijn, werd het toewijzen van een ver gunning afgewezen. De kans op Dat het team van haar vriend Mark zich niet geplaatst heeft, is voor hem 'jammer en frustrerend'. „Maar hij vindt het fantastisch voor mij." In Arnhem traint de import- Zeeuwse als enige vrouw elke dag met zeven mannen. Op kracht, conditie, en schot. Daarnaast speel de ze afgelopen seizoen met een damesteam in de herencompetitie. verontreiniging door gelekte olie werd daarmee geëlimineerd. Ondanks dat is Van Hulle, net als zijn collega wethouders, bereid de autocrossers een hand toe te ste ken. Zij het dat daar kanttekenin gen bij gezet mogen worden, om dat de normen wat milieu betreft strenger zijn geworden. Een tweede tegenvaller is dat Zee land Seaports ook geen toestem ming geeft om een cross op de Axelse vlakte te houden. „En dat terwijl daar wel volop motorcross wedstrijden mogen worden verre den en men kennelijk geen pro bleem heeft met de 4X4-voortui- gen die daar een 'eigen' terrein hebben", constateert Adri Jansen. Rest voor de stichting autocross De autocrossers gaan zware tij den tegemoet. Het blijkt steeds moeilijker om geschikte terrei nen te vinden voor de wedstrij den. „We werden derde. Dat was heel vervelend voor die mannen" Van Oostrom is heel benieuwd naar China. „We gaan in augustus eerst naar Japan om te wennen aan het klimaat en de luchtvochtigheid. We spelen daar hopelijk ook een oefenwedstrijd tegen Japan, dat in onze poule zit. Na een week gaan we naar China en kan het feest be ginnen." Zeeland eigenlijk weinig anders dan te wachten tot de boeren de oogst binnen hebben. Want voor die privé-terreinen zijn er nog wei nig obstakels. Van Hulle: „Als ie mand een stuk land beschikbaar stelt, is dat zijn beslissing. Daar gaan wij niet over. Wij als gemeen te moeten ons houden aan de wet. Hoe graag we het ook anders zou den willen zien." Aan dit laatste klampt Jansen zich vast. Daarom wil hij ook nader overleg met de gemeente. Tegelij kertijd is hij hard bezig om in ie der geval voor de op de rol staan de cross van volgende maand een geschikt terrein te vinden. Met na me omdat anders de competitie in goed twee maanden verreden moet worden. Een te krappe perio de als ook nog eens drie inhaal wedstrijden op de rol staan, vindt Jansen. Tot nu toe kwamen de au tocrossers nog maar één keer in ac tie. Dat was op 12 april in Sluiskil. GOES - De Tourclub Goes houdt zondag voor de vijftiende keer de Jo de Roo Toertocht. De deelne mers kunnen meedoen aan een rit over 45 of 115 kilometer. Het vertrek is tussen 9.00 en 10.00 uur vanaf café Mid City op de Gro te Markt in Goes. Het parkoers voert langs de mooie plekjes van onder meer de Bevelanden en Schouwen-Duiveland. De toer tocht is bovendien een goede test voor Ride for the Roses, de fiets tocht die dit jaar in Zeeland wordt gereden om geld voor de kanker bestrijding in te zamelen. MARSEILLE - Olympique Marseille heeft middenvelder Hatem Ben Ar fa overgenomen van de Franse landskampioen Olympique Lyon. De nummer drie van het afgelo pen seizoen betaalt tussen de vijf tien en twintig miljoen euro voor de 21-jarige Fransman. Ben Arfa tekent in Marseille een vierjarig contract. Hij speelde tot nu toe zes interlands voor Frank rijk, maar zat niet bij de selectie voor het EK. GOES - Zijspanracer Alco van de Ketterij is de rest van dit seizoen uitgeschakeld. De uit Grijpskerke afkomstige coureur heeft tijdens een training op de Sachsenring een zware enkelblessure opgelo pen. Van de Ketterij en rijder Herbert Bruner crashten zondag op het cir cuit. Hierbij liep de Duitser Bru ner een zware hersenschudding op. Pas gisteren mocht hij het zie kenhuis verlaten. Van de Ketterij raakte ernstig geblesseerd aan zijn enkel. Waarschijnlijk is er een en kelband afgescheurd. ERDEK - Drie leerling fysiothera peuten en een aankomend arts ver tegenwoordigen ons land op het World Universety Championship triatlon. De titelstrijd wordt zater dag in het Turkse Erdek wordt ge houden. Onder de Nederlandse deelnemers bevindt zich de uit Vlissingen af komstige Cesar Beilo (hij studeert fysiotherapie). Hij neemt zaterdag deel aan de olympische triatlon met afstanden van 1.5 km zwem men, 40 km fietsen en 10 km lo pen. #- m GOES - Voor meerkampster Yvon ne Wisse zijn de kansen op olym pische deelname in Peking flink ge slonken. De uit Vlissingen afkom stige atlete is ziek en meldde zich gisteren af voor de Europa Cup van komend weekeinde in Henge lo, waar ze de limiet van 6159 pun ten wilde proberen te halen. Wisse (26) voelt zich al een week niet optimaal. Ze is 'slap en ener gieloos' en herstelt slecht van de niet eens zo zware trainingen. Daarnaast heeft ze maagklachten. Haar sportarts Peter Vergouwen, bij wie ze gisteren langs ging, con stateerde een verhoogde hartslag en een hogere bloeddruk. Uit Wis- se's bloedwaarden bleek dat er sprake is van een bacterieprikkel in haar maag en/of darmen. Deel nemen aan een zware wedstrijd in Hengelo zou niet verstandig zijn en dus besloot ze de wedstrijd in eigen land te laten schieten. De deur naar Peking is nog niet he lemaal dicht. Wisse wijkt nu, als ze tenminste helemaal hersteld is, uit naar het Griekse Nafplion. Daar is op 12 en 13 juli, iets meer dan een maand voor de olympi sche zevenkamp, de allerlaatste kwalificatiemogelijkheid. Vorig jaar deed Wisse ook mee in Nafplion. Nadat het in eerdere wedstrijden was mislukt, probeer de ze daar nog op het laatste mo ment aan de eis voor het wereld kampioenschap te voldoen. En met succes: de Walcherse noteerde een persoonlijk record (6086 pun ten) en mocht naar Osaka. Eind mei kwam ze tijdens de sterk be zette internationale meerkamp in Götzis uit op 6098 punten. Plaats dan nu een voordelige advertentie op de rubriekspagina's van deze krant! Bel: 0900-OPGEVEN of plaats zelf via www.klemtjesmarkt.nl Elsbeth van Oostrom is benieuwd naar China. „We gaan voor een medaille. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85